Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Bojlera I Sposób Instalacji Z Piecem


zizi42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu paru nurtujących mnie pytań w związku ze zmianą przeciekającego wymiennika c.c.w.Na załączniku przedstawiłem schemat instalacji jaką zamontowałem u siebie w mieszkaniu.Problem zaczął się w momencie gdy zacząłem sam sobie zadawać pytania ,a mianowicie:Po pierwsze.Na piecu mam zamontowane po dwa wyjścia tzn.na wyjściu c.c.w i na powrocie.Moje pytanie -czy można a jak tak, to w jaki sposób zamontować osobno bojler poza układem co?.(grzanie wody latem).Następne pytanie to czy jest różnica ,a jak jest, to która wersja jest poprawna w ustawieniu bojlera? Na załączonym schemacie dopływ zimnej wody jest po lewej stronie.Czy to jest dobrze, czy musi być po prawej stronie?Czy obrócenie wymiennika ma sens?Ostatnie pytanie mnie nurtujące to czy można bojler zamontować na podłodze i czy to miało by jakieś niedobre konsekwencje.Wszystko to jest związane jak wiadomo ze zmianą instalacji pod nowy bojler.post-30832-0-56704400-1309035664_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzać latem nie idzie poza c.o chyba że zamontujesz grzałkę bojler musi być wyżej pieca po trzecie na rysunku masz narysowane że od powrotu bojlera jest trójnik i łączy się z zimną wodą totalna głupota :lol: do czego to jest :lol: bo nie rozumiem :blink:

Jet to prawdopodobnie dopuszczanie wody do układu c.o.

 

Jeśli chodzi o nurtujące pytania, to bojler ma zazwyczaj 4 wejścia/wyjścia. Każde jest opisane w jego instrukcji (wejście c.o., wyjście c.o., wejście cwu, wyjście cwu) i dokładnie tak trzeba go zapiąć. Położenie (poziome lub pionowe) też jest określone w instrukcji i tego należy przestrzegać.

Co tam dalej.

Jeśli bojler znajduje się za pompą c.o. (i ta pracując go ogrzewa, czyli nie używasz grawitacji do zasilania bojlera lub masz do niego osobną pompę) to w zasadzie można go umieścić na ziemi. Pamiętać tylko trzeba o umieszczeniu odpowietrznika w najwyższym punkcie rury doprowadzającej wodę c.o. do bojlera.

Standardowo umieszcza się go powyżej kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.