Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Gazowe + Kocioł C.o.


szyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam ogrzewanie budynku z pieca gazowego w układzie zamkniętym, ale ,że ceny gazu rosną chciałbym dodatkowo na ogrzewanie w zimie zamontować kocioł do ogrzewania opalany węglem i drewnem.Przekrój komina to 20 x16.

Jaki polecacie piec?Powierzchnia budynku to 170 m kw. Mogę podrzucić rzuty budynku jeśli tylko są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Namawiałbym do zostawienia tylko kotła gazowego - jeśli Kol. cierpi na nadmiar gotówki - to wymieniłbym na kondensacyjny /jeśli jeszcze nie jest/.

Nie jest prawda, że gaz jest droższy od węgla a nawet od drewna / jeśli trzeba je kupić/.

Z moich doświadczeń / i obliczeń/ wynika

że gaz /kondensacyjny / jest tańszym żródłem ciepła niz węgiel !!

Po co więc Kol. chce zainwestować w niepotrzebne następne zródło ciepła w domu ? pomijajmy koszty własnej roboty - wnieś, wynieść, umorusać się na murzyna,mieć piękny świeży kurz - codziennie nowy , jeszcze cieplutki...

Twój zamiar nie ma nic wspólnego ze ew. wzrostem cen gazu.

Jak na razie węgiel drożeje zdecydowanie więcej od gazu.

Mam porównanie /u mnie/ 1m3 gazu 2006r = 1,24 zł

2011 r = 1,84 zł

Węgiel /eko/ 2006 r = 440 zł/t

2011 r = 780 zł/t i to zdecydowanie gorszej jakości niż 2006.

 

Myślę,że jeśli inwestowac - to w pompę ciepła. /izolacje, odwierty i najprostsze urządzenie/

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. nie wiem czy mam piec na gaz kondensacyjny bo się na tym nie znam ale jest to piec o nazwie Victoria 20/20 TORUS. Tak sobie może ubzdurałem ,że jak zamontuje piec na paliwo stałe to opłaty będą niższe ale jak mi tu Kol. podpowiada ,że jest to tylko złudzenie to przemyślę jeszcze.a pieniędzy to nie mam za dużo bo niestety ale emeryturka jest nie za wysoka.Dlatego proszę o ewentualne propozycje co do tego pieca. Mój jest już użytkowany 10 lat a zużycie gazu jest na poziomie 700 zł w okresie zimowym na miesiąc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. nie wiem czy mam piec na gaz kondensacyjny bo się na tym nie znam ale jest to piec o nazwie Victoria 20/20 TORUS. Tak sobie może ubzdurałem ,że jak zamontuje piec na paliwo stałe to opłaty będą niższe ale jak mi tu Kol. podpowiada ,że jest to tylko złudzenie to przemyślę jeszcze.a pieniędzy to nie mam za dużo bo niestety ale emeryturka jest nie za wysoka.Dlatego proszę o ewentualne propozycje co do tego pieca. Mój jest już użytkowany 10 lat a zużycie gazu jest na poziomie 700 zł w okresie zimowym na miesiąc.Pozdrawiam

jak chcesz się bawić w paliwa stałe to tylko miał ci zostaje zaoszczedzisz koło 1 tys rocznie, ekogroszek może wyjdzie trochę taniej jak teraz masz zwykły kocioł gazowy.

Jak chcesz koniecznie nowy kocioł to kup dobrego kondensata i dołóż trochę grzejników by pracował na niższych temperaturach niż ten obecny

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.