Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Z Podłączenia Ciepłowni


Entruz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że to mój pierwszy post na tym forum Pozdrawiam użytkowników i proszę o pomoc.

Mianowicie obecnie mam instalację z piecem CO, na dniach wprowadzone do domu będę miał przyłącze ciepłowni miejskiej.

Każdy we własnym zakresie musi zrobić podłączenie z wymiennikiem ciepła.

Dlatego narysowałem poglądowy schemat przyłączenia łącznie z zaworem elektromagnetycznym i sterownikiem, niestety moja wiedza w tym momencie się kończy, nie jestem pewien czy

narysowany układ jest prawidłowy, a także w oparciu o wasze doświadczenia chciałbym się dowiedzieć czy to będzie działać i jaki to musi być zawór, jaki sterownik oraz jakieś informację o wymiennikach ciepła.

 

centralneogrzewanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste jak Ci się wydaje. Potrzebny jest Ci wezeł cieplny jedno lub dwufunkcyjny (dwufunkcyjny w przypadku podgrzewu cwu). Można bez problemu znaleźć producenta takiego węzła ( wpisz w wyszukiwarkę hasło "węzły kompaktowe" i dowiesz się wszystkiego) Oczywiście innym sposobem jest zlecenie projektu takiego węzła a póżniej jego wykonanie. Najlepiej zamówić węzeł u jednego z producentów (dobór tak samo jak kotła CO) z kompletną automatyką po ustaleniu warunków przyłaczenia ( moduł przyłaczeniowy z licznikiem ciepła będzie własnością dostawcy ciepła) i parametrów dostarczanego ciepła. Rodzaj sterowania ustalisz z producentem ( przeważnie jest to sterowanie pogodowe, ale jak bedziesz chciał stałotemperaturowe to pewnie też Ci "sfabrykują".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

ponawiam temat dopiero teraz przystępuje do realizacji przyłącza wymiennika ciepła i proszę o rady jak w prosty i nie drogi sposób zrobić taką instalację (liczba czujników zależna od sterownika) znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/zawor-przelotowy-z-silownikiem-elektrozawor-i1813310916.html

oraz do tego sterownik

http://allegro.pl/termostat-czterostrefowy-strefy-cztery-w-jedym-i1806806995.html

pompkę oraz licznik zużycia już posiadam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE ODNOŚNIE JAKIE W TEJ CHWILI POSIADASZ CENTRALNE ( OTWARTE , ZAMKNIĘTE ) ?

CZY TYLKO TY MASZ BYĆ WPIĘTY CZY WIĘCEJ LOKATORÓW ?

CZEMU DOSTAWCA ŻYCZY SOBIE WYMIENNIKA ? CO JEST CZYNNIKIEM GRZEWCZYM ?

W zakładzie mamy sieć ciepłowniczą z której korzystają równierz indywidualni dbiorcy I WYSTARCZA TYLKO LICZNIK CIEPŁA i kwita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego chcesz sam wykonać węzeł cieplny a to naprawdę nie jest takie proste. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę hasło "kompaktowy węzeł cieplny" i wszystkie informacje będziesz miał ze schematami włącznie. Schematy niestety nie zastąpią doboru urządzeń, czego nie zrobisz bez specjalistycznej wiedzy. Po raz kolejny radzę kupić "gotowca" i nie zawracać sobie głowy budową we własnym zakresie. Poza tym to gdy będziesz miał węzeł układ CO można spokojnie zamknąć a w instalacji na obiegu wtórnym stosować tylko uzdatnioną wodę ( przed podłączeniem węzła zastosować chemiczne płukanie instalacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.