Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Zrobić Z Piecem W Okresie Letnim


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam kocioł ogniwo S6WC, który jest używany tylko do ogrzewania domku jednorodzinnego. Nie wiem co zrobić z piecem w lecie. W zeszłym sezonie otworzyłam wszystkie drzwiczki, piec przez 6 miesięcy nie był uruchamiany. Zebrało się w nim dużo wody i zerdzewiał ruszt nie wiem co teraz zrobić. Zostawić drzwiczki otwarte czy pozamykać, a może trzeba raz na miesiąc przepalić? Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie posmarować olejem silnikowym ( i czy koniecznie silnikowym?) ruszt? ścianki? Półki? Co daje zabezpieczenie olejem silnikowym?

 

Czy zasobnik, który złapał miejscami rdzę od mokrego groszku potraktować podkładówką, czy farbą na rdzę???

Kobitka pyta. Mam półrocznego tłokowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warstwa oleju chroni metal przed dostępem tlenu tak jak farby ochrone z tym że farby kładziemy na czysty odtłuszczony metal więcej pracy i koszty stary olej jest gratis a to tylko do następnego sezonu ważna aby nie dopuścić do mocnej korozji.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ciekawe z tymi drzywiczkami, bo mi z kolekji producent doradzil zeby wszystkie drzwiczki potwierac zeby byl przeplyw powietrza i piec sie nie kisil. I dzrwiczki mam potwierane i zadnej wody w piecu ni sladu :lol: ale kotlownia sucha i ciepla dodatkowo przenbiegaja tam tam rury z ciepla woda, ktore w lato ogrzewa piec gazowy wiec jest sucho. Ale naprawde nie wiem jak ma byc z tymi drzwiami i z tym powietrzem? :angry: dodam ze nawiew powietrza do kotlowni tez mam otwaryt ;) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie posmarować olejem silnikowym ( i czy koniecznie silnikowym?) ruszt? ścianki? Półki? Co daje zabezpieczenie olejem silnikowym?

Jakikolwiek olej może być słonecznikowy chodzi o to aby odciąć metal od dostępu powietrza,a co za tym idzie korozji

Co dokładnie posmarować olejem silnikowym

wszystkie dostępne wewnętrzne części pieca ,a wtedy nie ma znaczenia tak bardzo czy drzwiczki są zamknięte czy otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, wody nie ma . Ale jeżeli prześledzisz tą tabelkę, to może się okazać, że kropelki rosy mogą się pojawić.

 

Jak tam sie mogą pojawić jakiekolwiek kropelki, jak temperatura w pomieszczeniu nie spada ponizej 20 stopni, a powietrze raczej suche... :P

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,posiadam kocioł ogniwo S6WC, który jest używany tylko do ogrzewania domku jednorodzinnego. Nie wiem co zrobić z piecem w lecie. W zeszłym sezonie otworzyłam wszystkie drzwiczki, piec przez 6 miesięcy nie był uruchamiany. Zebrało się w nim dużo wody i zerdzewiał ruszt nie wiem co teraz zrobić. Zostawić drzwiczki otwarte czy pozamykać, a może trzeba raz na miesiąc przepalić? Proszę o poradę

 

Najlepiej podgrzewać CWU drewienkiem przez caluśki rok. Oszczędnie jest, a kociołek lubi ogień codzienny.

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.