Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić Eko Latem?


talgo

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak palicie eko latem chodzi mi o podgrzanie CWU

u mnie jeszcze jeden kaloryfer w łazience chodzi cały dzień żeby do kąpieli wieczorem było cieplej w pomieszczeniu

ale już zapewne niedługo wyłączę i ten grzejnik

także na tą chwile jeszcze mały obieg wody jest

a co potem?

 

wyłączę pompę obiegową żeby nie pompowała na grzejniki i tu nasuwa mi się pytanie

grzejniki otworzyć żeby przy ewentualnej awarii czyli przegrzaniu wody piec puścił ją na obieg czy pozamykać kaloryfery

i grzać jedynie CWU na takich ustawieniach jak do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jezeli nie ma zaworu 4d a przy podajniku powinien byc to musisz sobie odciąc w tym okresie zasilanie grzejników a zostawic tylko na cwu.

Na sterowniku jest takie cos jak lato lub CWU

Natomiast jak palić pewnie tak samo jak normalnie zadaną ustaw na 55*c bo to napewno wystarczy na 2 x 200l i musi byc na 100% szczelny piec.

Napewno piec będzie większość stał w podtrzymaniu a nastawami ja bym sie nie przejmował poniewaz robote zrobi napewno tak samo jak w zime tylko szybciej.

Ja po wstawieniu palnika do pieca mam dokładnie takie same ustawienia jak na zime pali sie normalnie grzeje szybciej stoi długo.

U mnie obecnie przy samej CWU kocioł stoi w podtrzymaniu 2,5h przy boilerze 250l temperature mam ustawioną na boilerze 38*C a na piecu 55*C piec jak dogrzeje to dochodzi do 64*C juz na podtrzymaniu poniewaz jest troche żaru i tak się tli lekko.

Tak więc ja bym sie nie martwił chyba że w jakiś sposob nie dajesz rady bez zaworu 4d ale nie powinien miec az takiego znaczenia

Ważne aby było podłączone naczynie wyrównawcze zaraz przy wyjściu z kotła zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze sie doklejam ale mam pytanie mam bojler 80L z podwójna wezownica galmet i piec cichcewicz logica 2 28kW do tego zawór 4D sterowany recznie.

 

Mam ytanie jak zagrzeje bojler do 64 stopni to po kilku godzinach po wygaszeniu kotła juz jest trzydziesci kilka stopni czy tal szybkie wychładzanie moze byc spowodowane maja pojemnoscia (bojler ocieplony styropianem i docieplony jeszcze warstwa wełny mineralnej a w piwnicy ok 19-20 stopni)

 

czy montujac bojler pionowy z wezownica 200L moze dac ciepła wode na 2-3 dni dla 2 osób (prysznic)??

 

Był bym wdzieczny za informacje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja opisze jak to działa u mnie

A więc CWU jest ustawione na 38*c na sterowniku histereza 2*C i tak pracuje cały czas natomiast piec chodzi calutki czas bez wygaszania sam sobie podaje paliwo co 1h czy pali czy nie

Wiekszośc czasu stoi w podtrzymaniu zadana jest 55 a jezeli zejdzie ponizej 1*C od zadanej to znowu zagrzeje i wtedy wychodzi do ok. 64*C i znowu pare godzin stoi

Boiler u mnie jest 250l stojacy dobrze ocieplony ale ocieplenie ma wpływ na prace bardzo minimalną kotła natomiast zawsze ucieknie troche ciepła

Dodrze ciepła woda jest dobe

Jeżeli chodzi ci o wygaszanie na 2-3 dni to mysle że wode po 1 dobie będziesz miał juz ciepła ale do kąpieli to będzie zbyt chłodnawo.

Ale najlepiej siąść i policzyc co będzie korzystniejsze palenie+ opał czy grzałka elektryczna

Ponieważ jest 2 osoby to może okazać sie że grzałka jest ekonomiczniejsza od palenia nawet co 2-3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze sie doklejam ale mam pytanie mam bojler 80L z podwójna wezownica galmet i piec cichcewicz logica 2 28kW do tego zawór 4D sterowany recznie.

 

Mam ytanie jak zagrzeje bojler do 64 stopni to po kilku godzinach po wygaszeniu kotła juz jest trzydziesci kilka stopni czy tal szybkie wychładzanie moze byc spowodowane maja pojemnoscia (bojler ocieplony styropianem i docieplony jeszcze warstwa wełny mineralnej a w piwnicy ok 19-20 stopni)

 

czy montujac bojler pionowy z wezownica 200L moze dac ciepła wode na 2-3 dni dla 2 osób (prysznic)??

 

Był bym wdzieczny za informacje pozdrawiam

Witaj. Ja mam pionowy o pojemności 160 litrów, dobrej firmy i porządnie izolowany . Tak jak dla Ciebie spokojnie wystarczy na te dwa dni i nie tylko na prysznic. Dzisiaj grzałem go od około 30 st. C do nieco ponad 60 st.( cały, a nie tylko górną połowę )- poszło z 12 litrów drewna osika. Paliło się krótko, mocno i bez dymu, żadne podtrzymania itp. (czysta strata), po nagrzaniu bojlera resztę gorącej wody z kotła puściłem na kaloryfery. Dla mnie wytarczy na 2 do 3 dni. Jeśli komuś nie jest potrzebna jednorazowo duża ilość gorącej wody np. do kąpieli i zadowoli się prysznicem to polecam przepływowe elektryczne podgrzewacze wody. Korzystałem z takich przez kilka lat i często robię to nadal. Zużycie energii jest nieduże, często straty ciepła w pojemnościowych podgrzewaczach wody są większe, niż zużycie prądu w przepływowym podgrzewaczu. A jak tam sprawuje się Twoja Logica, warta jest wydanych pieniędzy ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.