Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy To Może Działać?


difen

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to może działać

 

Witam, mój instalator po długich rozmowach zaproponował mi taki układ, pytanie czy to będzie działać. Na schemacie nie naniosłem zaworów, pomp itd.. bo się kompletnie na tym nie znam, zaufam instalatorowi. Wszystko ma być w układzie zamkniętym, oczywiście z zachowaniem wszystkich zabezpieczeń aby było zgodnie z prawem. Piec mam i ma to być alternatywne źródło głównie do podgrzewania wody użytkowej latem, natomiast zimą kominek przejmuje główną role, najpierw nagrzewa wodę cwo i później już na co. Czy to może działać ??

post-28267-0-85445800-1303203165_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwość do sposobu zasilania CO z kominka. Dlaczego CO podłączone jest do powrotu z dolnej wężownicy? Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie na zasobnik cwu oddzielnego obiegu z pompą ładującą. Według mnie podłączenie przepływowe (jak na schemacie ) jest nieporozumieniem. Poszukaj trochę i na stronach producentów kominków znajdziesz schematy instalacji w różnych układach ( najczęściej z wymiennikiem ale i w układzie zamkniętym też można znaleźć). Sterowanie układem to też poważny problem do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwość do sposobu zasilania CO z kominka. Dlaczego CO podłączone jest do powrotu z dolnej wężownicy? Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie na zasobnik cwu oddzielnego obiegu z pompą ładującą. Według mnie podłączenie przepływowe (jak na schemacie ) jest nieporozumieniem.

 

Sterowanie układem to też poważny problem do rozwiązania.

Podłączenie takie jest rzeczywiście "permanentnym priorytetem cwu". Jako takie ma szansę działać (jak inne priorytety cwu - są i działają i niektórzy nawet są zadowoleni), ale sterowalność tego jest żadna i czasami może być uciążliwe. Był o tym cały temat niedawno na forum.

 

Jeśli chodzi o sterowanie całością, to nie widzę tu jakiegoś większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości co do obiegu: kominek z płaszczem ----> zasobnik ---> c.o. Tutaj ważne będzie poprawne zamontowanie pomp obiegowych.

 

Po drugie czy nie lepiej na odcinku kominek zasobnik, przed zasobnikiem zamontować zawór przełączający, pomiędzy ogrzewaniem zasobnika, a ogrzewaniem CO ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zrobić tak jak na poprawionym schemacie, sterownik kominka będzie sterował pracą dopływu powietrza do spalania, zaworem i pompą obiegu kominka.

A podłączając kominek ---> zasobnik----> c.o. miałem na myśli że zasobnik będzie takim dodatkowym zabezpieczeniem kominka coś na zasadzie bufora, 200l chyba trudno zagotować??

post-28267-0-15360900-1303290362_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam jakie są jeszcze możliwości. Może by wystarczył zasobnik z jedną wężownicą( są tańsze) i wszystko podłączyć tak jak teraz narysowałem. Pomóżcie coś mi wybrać. Może naświetle jak to wszystko ma wyglądał. Planuje w piwnicznym pomieszczeniu zamontować kominek(takie pomieszczenie rekreacyjne, stół do bilarda kominek itd..) za ścianą gdzie będzie kominek jest przewidziana kotłownia a tam piec gazowy i zasobnik. Parter to już pomieszczenia mieszkalne.

post-28267-0-64133400-1303396062_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.