Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakupiony Regulator Zaworu 4D St-430


Rekomendowane odpowiedzi

Bez modernizacji założyłem siłownik na zawór 3 drozny .

 

W czerwcu kiedy hydraulicy mają luz będę wstawiał zawór 4 drożny i zadbam o ochrone powrotu tak aby kociołek był wygrzany.

 

Przy takim dużym spalaniu jak u mnie ( 6 ton ) warto walczyc o szczegóły . Myślę że zaoszczędzę ok. 1 tony ekogroszku na całym sezonie grzewczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem juz przesyłke od TECHa z moim sterownikiem ST-431n .

 

Napisali że zmienili oprogramowanie na nowsze plus małe korekty w dokładnościach pomiarów i czasów .

 

Jak uruchomie zpowrotem całość to dam znać czy firma wywiazała sie z mojej reklamacji .

Edytowane przez dudus1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłączyłem w końcu sterownik ST-431 N który wrócił z serwisu TECHa.

 

Wgrali nowe oprogramowanie i juz nic sie nie resetuje i nie znika ekran podaczas obrotu siłownika.

 

Dodatkowo dali nową opcję widoku ekranu z wszystkimi temp. czujników + szybka zmiana zadanej temp. zaworu

 

Czas kalibracji teraz równa sie wklepanemu czasowi otwacia zaworu .

 

Mniejszy błąd odczytu temperatury . Teraz zaniża ok. 2 st. C a wcześniej zanizał o 4 st. C

 

Jestem zadowolony .

Edytowane przez dudus1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać z tego,że mam taką sama wersję oprogramowania jak ty. U mnie pomimo podpięcia czujników ze sterownika st37 i 430 w jednym miejscu na rurze to też jest rozbieżność w pokazywaniu temp. Jeśli dłużej poczekasz to te różnice zanikną.Wynika to z zastosowaniu różnych procesorów w obydwóch sterownikach i ich prędkości reagowania na zmiane temp.

Ponadto powinieneś mieć korekcję temp. zewnętrznę w menu instalatora. Ta zawsze była do korekcji.

Czujniki ,które są zastosowane też nie są jakieś super czułe.mają tolerancję błędu 1-2st. Poza tym nie można być ciepło w domu ,a nie równo na czujnikach :)

Pomimo wielu narzekaczy na forum na firmę TECH ,ja jestem z nich zadowolony.Spełniają rolę o jaka mi chodzi w cenie zdecydowanie tańszej niż bardziej zaawansowane.

Edytowane przez gonzo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

 

     Też posiadam sterownik ST-430. Zastanawiam się z jaką dokładnością sterownik utrzymywał by temperaturę w pomieszczeniu przy przeniesieniu czujnika, który umieszcza się za zaworem do pomieszczenia i ustawienie temperatury za zaworem na żądaną w tym pomieszczeniu. Sterownik powinien być ustawiony w rybie standardowym utrzymując stałą temperaturę za zaworem czyli w naszym pomieszczeniu. Ustawienia: przerwa pomiaru, skok jednostkowy i współczynnik proporcjonalności należało by reakcja sterownika była dla nas

najodpowiedniejsza. Pytanie - czy jest sens w moim rozumowaniu takiego wykorzystania tego sterownika?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.