Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakupiony Regulator Zaworu 4D St-430


Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze jedno pytanie tak sie zastanawiałem i wydaje mi sie ze sterownik pokojowy jest niezbedny bo co w sytuacji kiedy na polu będzie 13 stopni a w domu 18 a chciałbym mieć 21 to chyba długo będzie trwało zanim w domu będzie taka temperatura bo na kaloryfery będzie puszczana cały czas taka sama temperatura a gdyby był pokojowy to wtedy wiadomo było by ze w domu jest niska temperatura i na kaloryfery szła by cieplejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator pokojowy ma za zadanie tylko i wyłącznie nakazanie st 430 grzać lub nie, a temperaturę jaka ma iść na c.o. w zależności od ustawionej krzywej ustala st 430.

Jeśli masz taką sytuację jak opisujesz to musisz podnieść wartości krzywej,całej lub dla temp.10 lub 20 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji mamy tak:

UWAGA: jeżeli sterownik zaworu działa równocześnie na wspólnym obiegu ze sterownikiem kotła, pompę należy podłączyć ze sterownika kotła (wyjście pompy z regulatora ST-430 pozostanie bez podłączenia).

 

Jeśli dobrze rozumiem to pompa pozostaje w sterowniku kotła? Nie rozumiem tylko dlaczego nie może być w st430?

O ile obniżacie temp w przypadku sterowania pogodowo-pokojowego?

Jeśli chodzi o mnie to mam dwie pompy jedną na powrocie kotła a drugą do cwu. Ze sterownika pieca odpiąłem Pompę Co i podłączyłem pod sterownik St-430 spisuje się bardzo dobrze. Temp w przypadku sterowania pogodowo-pokojowego obniżam o 3c

Edytowane przez jjjanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem ogldałem st431 lepszy design i lepszy wyswietlacz ale np. czy w tym 431 jest cos co powoduje ze jednak lepiej 430?? oczywisicie chodzi o jakies mozliwosci ustawien, parametry itd..

Pozdrawiam

Edytowane przez sarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam no i mam st 431 musze przyznac ze jest suer działa znakomicie.

Tylko do 100% szcześcia, do ideału jeszcze tylko jak by sie dało te pomiary przenieśc do mieszkania na jakims panelu lub w jakikolwiek sposób to by było...moze ktos z Was ma jakis pomysł jak to i czy to dało by sie zrobic?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co?

 

p.s. Zrób przedłużki kabli i przenieś sterownik do mieszkania,ale nie wiem czy nie będzie jakiegoś przekłamania odczytów .

Ile kosztował

 

Sprawdzaliście poprawność wskazań czujników w st 430? Coś mi nie pasują wskazania na wylocie i na kotle.Różnica 4 st.

Dzisiaj przepinam czujkę temp kotła na wyjście razem z st430.

Edytowane przez gonzo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kocioł w piwnicy i po prostu lubie wiedziec co sie dzieje z kotłem.

...takie zboczenie;)

Watpie czy na takich długich kablach pomiary były by ok ze wzgledu na rezystancje.

U mnie powrót kotła na pewno dobry pomiar co do temp za zaworem chyba jak sie nie myle sterownik zaniza o max 4 stopnie a temp zew chyba zawyza o 2-3 stopni ale dzisiaj sprawdze.

 

Najbardziej mnie denerwuje bo przeciez jest w st431 RS by podłączyc reg pokojowy wystarczyło by przeciez te dane wysłac tym do regulatora który mogł by cos takiego wyswietlic:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rysunku to nie jest gniazdo RS tylko RJ ale myślę że jest tylko przeznaczone do podpięcia jakiegoś regulatora a nie do komunikacji z modemem lub komputerem , także jeżeli chcesz zrealizować podgląd w pokoju musisz dokupić jeszcze dodatkowo jakiś regulator pokojowy . Chyba już trochę kosztuje ten zestaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no to ja wiem to jest RS w formie gniazda RJ45.Tak nazywaja magistrale komunikacyjna pomiedyz urzadzeniami i sa 2 rodzaje urzadzen np st 430 ma termostat pokojowy a st 431 termostat pokojowy z RS tu jest link do takiego regulatora:

http://www.techsterowniki.pl/tech-st202-produkty

wiec moze w pszyszłości ten st 431 bedzie miał taki panel jak w ww. linku to by było super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator pogodowy działający z ST-431 to model ST-208i. Podłączenie poprzez RS. Masz możliwość odczytu i ustawień poszczególnych temperatur na wszystkich zaworach mieszających. Regulator obudową przypomina ten standardowy 208

 

zwróć uwagę na ostatnią literę to ona mówi o tym, że ten regulator działa z tym sterownikiem.

Acha ST-208i to jedyny na dzień dzisiejszy regulator pogodowy który chodzi po RS ze sterownikiem ST431

 

Na stronach normalnie go nie ma trzeba pytać w TECH bądź u dystrybutorów niech dzwonią bo to mało na razie popularny produkt no i troszkę drogi.

 

Cena na dzisiaj to ponad 300 zł. brutto z dostawą za szt. jak pytałem.

 

Ps. Jakby ktoś chciał to mam od niego PDF

Edytowane przez rpc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nich.Handlują produktami Techa.Też z Andrychowa.

 

http://www.termoeko....-3-default.html

 

Albo po prostu do przedstawiciela handlowego

http://techsterownik.../tech2-handlowy

Zamówisz telefonicznie u dystrybutora i masz paczke w domu

http://techsterowniki.pl/tech2-mapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy priorytecie bojlera pompa c.o. nie działa i st430 otwiera mi zawór aby utrzymać zadaną.Po nagrzaniu bojlera i dość duzo otwartym zaworze spora masa wody z co wpada do kotła i z 60 spada na 50st.

Też mialem próbkowanie co 15sek. i myślę aby zwiększyć przerwę pomiaru do powiedzmy 5 minut lub albo i podnieśc temp na kotle do 65 st aby szybciej nagrzać bojler.

Jak z tym macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.