Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witam wszystkich forumowiczów i czujnych adminów.


StefanBud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam na imię Grzegorz, mówią na mnie Stefan, wam zostawiam do wyboru.

Prowadzę usługi instalatorskie. Wiec będę raczej reprezentował wykonawców. Głównie reprezentuję markę Vaillant i Saunier Duval i tu mogę pomóc. Na codzień nie lubię bohaterstwa i rutyny, która prowadzi do błędów w sztuce i wypadków. Ignorancji i obłudnicy, też z nimi walczę. W prawdzie w tym roku przekwalifikowałem się na klimatyzację ale wiedza i materiały techniczne pozostawiłem. Lubię się dzielić wiedzą, wiec pójdzie gładko.

 

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kol.StefanBud

Pytanie:czy typowe kotły gazowe posiadają elektroniczny układ sterowania temperaturą w mieszkaniu w sposób komfortowy

jak to ma miejsce przy zast.reg PID z zast.czujników pogodowych,gdzie woda w CO utrzymuje stabilną temperaturę.Dotychczas spotkałem sie jedynie z regulacją temp. sterowaną czujnikiem pokojowym i ręczną regulacją temp.wody wychodzacej z kotła .Skutkuje to przeważnie dużymi wahaniami temp. na zasadzie zimne-gorace kaloryfery zewzgl. na dużą bezwładność czujników,oraz ręcznie ustawianego czujnika temp.wyjsciowej wody z kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego, na pierwsze nie i tak zależy jaki standard preferujemy.

Drugie, kolega przełączy sterownik na tryb pracy komfortowej i nie będzie efektu ciepłe zimne. Większy komfort CO jest przy zastosowaniu pogodówki, bez czujnika pokojowego(moje zdanie).

 

No ale ciepłe przywitanie

Kolega mnie nie stresuje tak od początku. :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kol.StefanBud

Pytanie:czy typowe kotły gazowe posiadają elektroniczny układ sterowania temperaturą w mieszkaniu w sposób komfortowy

jak to ma miejsce przy zast.reg PID z zast.czujników pogodowych,gdzie woda w CO utrzymuje stabilną temperaturę.Dotychczas spotkałem sie jedynie z regulacją temp. sterowaną czujnikiem pokojowym i ręczną regulacją temp.wody wychodzacej z kotła .Skutkuje to przeważnie dużymi wahaniami temp. na zasadzie zimne-gorace kaloryfery zewzgl. na dużą bezwładność czujników,oraz ręcznie ustawianego czujnika temp.wyjsciowej wody z kotła

 

 

Witam,

 

Komfortowe grzanie z efektem ciepłych grzejników kotlem gazowym jest niestety mało ekonomiczne i skutkuje wyzszymi rachunkami za gaz ( około 20 % ). Wszystkie kotły gazowe dostępne na rynku działają na zasadzie załącz-wyłącz z różnicą jedynie w postaci modulacji płomienia. Jeśli ktoś chciałby mieć komfortową instalację z kotłem gazowym z efektem ciepłych grzejników nie ucieknie od zaworu mieszającego ( w tym wypadku trójdrożnego ) ze sterowaniem tym zaworem, które jest nieco inne od sterowania mieszaczem kotła na opał stały. Rozwiązanie bardzo dobre: kocioł gazowy ogrzewa zasobnik z wężownicą ( odpowiednią do powierzchni ), który dziala na zasadzie bufora i z niego jest za pośrednictwem mieszacza trojdroznego i do instalacji c.o. Kocioł gazowy jedynie "pilnuje" temperatury tego bufora. Resztą zajmije się sterownik zaworu mieszającego. Rozwiązanie inne: lepsze, tańsze, bo bez bufora... Kurcze, trochę szkoda mi "sprzedawać" tego patentu na Forum. Kilka dni myślałem w zeszlym roku nad czymś takimi na prośbę sąsiadki ( kobieta budziła się wielokrotnie w nocy dotykając zimnego grzejnika przez sen i miała tego dosyć; a proponowalem przestawienie łóżka ) i pracuje to u niej jak ta lala...

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :P

 

Kolego jerryk, proszę kolega zna wzór na komfort. Nie trzeba być jasnowidzem żeby wiedzieć że komfort więcej kosztuje. Ale też na komforcie się zarabia.

Admin na pomoc kopią w drzwiach. Nie mogę się wydostać żeby poczytać o problemach zwykłych użytkowników.

:lol: SOS

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Komfort zawsze kosztował i kosztować będzie. I jest to oczywiste. Jeśli masz w samochodzie klimatyzację i podgrzewane fotele powiedzmy to czy nie musiałeś wlasnie za to więcej zaplacić? Przecież ktoś wtedy bierze Twoje pieniądze, które Ty płacisz za swój komfort a ten człowiek jeszcze na tym zarabia. Czy protestujesz wtedy? Czy jest w tym coś nagannego? Nie mam zamiaru udostępniać swojego pomysłu, o którym wspomniałem. W branzy dzialam kilkanaście lat i mam kilka swoich pomysłów, które stosuję. Czy to naganne? Zresztą jerryk w branży działa dwa razy dłużej ode mnie i ma swoje patenty więc sobie spokojnie poradzi. A wzór na komfort? Naprawdę go Ty nie znasz?

 

Podpowiedz coś od siebie; pokaż, że nie jesteś na sztukę. Widzisz, i z ( każdych ) gazowych kotłów da się coś wycisnąć więcej niż załącz płomien i go wyłącz. Bo sterowanie inne, komfortowe, co radzisz jerrykowi żeby na nie przełączył, to ile ma kotłów na rynku? A jeśli on nie ma takiego sterowania to co mu poradzisz? Wymień kocioł?

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Komfort ogrzewania to oczywiście pojęcie względne, kiedy w latach 80 zakupiłem (jak na dzisiejsze czasy) najprymitywniejszy kocioł gazowy już doznałem niewyobrażalnej rozkoszy.

Gdy dorobiłem zawór elektromagnetyczny i elektroniczne sterowanie na „ATARI” ( pomiar temp. pokoju, na dworze, spalin, wody z wyjścia i na dopływie) z czystym sumieniem mogę oświadczyć, iż przez ponad 4 lata zapominałem o ogrzewaniu, piec zapalałem na jesień i gasiłem wiosną, to był komfort, temperatura stała jak drut, wszystko szlak trafił, gdy zaczęły się zmiany lat 90 ceny gazu poszybowały gdzieś na wysokość Himalajów, dom nieocieplany, spalanie na poziomie 5500m3 i po balu. Natomiast czy sterowanie piecem gazowym załącz, wyłącz jest takie złe, w pewnym pensjonacie na narzekanie jednej z pań, dlaczego kaloryfery są często w ciągu doby chłodne, właściciel odpowiadał pytaniem, a czy temperatura w pokoju jest za niska i pensjonariuszka pasowała.

Problem jest, gdy oczekiwany komfort u poszczególnych domowników jest mocno zróżnicowany, wówczas koniecznym staje stosowanie tych wszystkich nowoczesnych rozwiązań o których doświadczeni Forumowicze piszą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Podpowiedz coś od siebie; pokaż, że nie jesteś na sztukę. Widzisz, i z ( każdych ) gazowych kotłów da się coś wycisnąć więcej niż załącz płomien i go wyłącz. Bo sterowanie inne, komfortowe, co radzisz jerrykowi żeby na nie przełączył, to ile ma kotłów na rynku? A jeśli on nie ma takiego sterowania to co mu poradzisz? Wymień kocioł?

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Witam

 

Ja napisałem w powitaniu po co tu jestem, ale zastanawiam się po co Ty tu jesteś? Nie będę udowadniał nikomu że jestem lepszy niż ty z automatyki, bo nie jestem. Ja stosuje proste, sprawdzone i gotowe schematy instalacji. A ty dostajesz widzę orgazmu. Twoja sprawa. Większość rozwiązań była już przed tobą na tym świecie. Ja nie wiem o jakich ty kotłach piszesz, bo ty piszesz i piszesz wogóle nie wiem o co ci chodzi i po co się włączasz. Zastukam w ekran jak będę chciał z Tobą pogadać.

 

Umówmy się tak, ja sobie będę szperał i pomagał jak zdążę w prostych przypadkach, a ty weź te wszystkie trudne automatycznie. Zgoda?

 

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.