Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kotły od Dziubarczyka


charman1

Rekomendowane odpowiedzi

Jako użytkownik kotła z innej firmy muszę przyznać że kotły z wymiennikami poziomymi to lekka porażka a i wyposażenie jest skąpe. Z pionowych wymienników pewne zanieczyszczenia same spadają. Dziś dla wygody służy zapalarka do paliw, sonda lambda, regulacja mocy palnika, i czas pomiędzy zasypem paliwa był też tak powyżej 4-5 dni

Zakup kotła to jednak inwestycja która musi być przemyślana i musi się sprawdzić na kilkanaście lat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jak na razie doskonale sprawdzają mi się montowane kotły z wymiennikiem poziomym właśnie. bardzo dobry jest mój Ekocentr, Cichewicz, krórego kociołki montuję teraz, Heitztechnik, Warmet, Metalteres. Defro nie montowałem.. Te konstrukcje mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. A to nie sztuka wykonać kocioł o sprawności 95 % i wypuszczać zimne spaliny, bo zarówno kocioł jak i komin szybko za przeproszeniem szlag trafi i taki finał wyciskania sprawności. Najbardziej optymalne są te ze sprawnością 84 - 88 % i wykonane z grubej stali wymiennika lub ze stali kotłowej. A wymiennik poziomy, pionowy są latwe w czyszczeniu; a rurowy - przy tym czyszcząc go porządnie może się człowiekowi cos niedobrego zrobić. A skąpe wyposażenie - nie wiem co masz na myśli, jednak samo słowo "skape" stawia wszystkie kotły z wymiennikami poziomymi w jednej klasie ( w domniemaniu: niskiej ), co nie jest zgodne z prawdą.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest ta pani z filmu poglądowego prezentującego prace kotła Dziubarczyka-dosypującą węgiel z worków do zasobnika ubrana w śnieżno-białą koszulę-szkoda,że nie było dalszej części jak "zwiewała" od unoszacego się pyłu.

Może i fajne te kotły,tylko te ceny-kiedy to sie zwróci,biorąc pod uwage fakt drogiej inwestycji i stale rosnących cen i tak superdrogiego ekogroszku.To juz gazem taniej,bezobsługowo,czysto i inwestycja mniejsza.

Prawdopodobnie to forum nie miałoby,aż takiej racji bytu,gdyby nie problemy uzytkowników zwiazane z obsługą kotłów automatycznych,ich problemowego spalania,odpopielania,trudnoscią w zdobyciu dobrego ekogroszku,całą pobabraną elektroniką-niby to kontrolującą proces spalania itd

Uzytkownicy kotłów gazowych i kotłów z dolnym spalaniem nie maja takich problemów i ich obecność na forum jest sporadyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ze wszystkim są zwolennicy jednej wersji i drugiej. Z doświadczenia twierdzę że kocioł bardziej ekonomiczny jest kotłem bardziej wymagającym pod kątem czyszczenia więc wymienniki dobrze by było jak miałyby łatwy dostęp do czyszczenia więc raczej nie rurki. A co do poziomych to nie są złe tylko trzeba je częściej czyścić. W rzeczywistości wygląda to tak że nie bacząc na temperaturę spalin i powiększające się straty w komin dalej palimy bez czyszczenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam Koledzy. Co sądzicie na temat kotłów od firmy dziubarczyk ,może ktoś ma już taki kocioł http://www.dziubarczyk.com.pl/index.php?p=oferta02c&l=pl Proszę o opinie.Pozdrawiam

 

 

Witam, sporo czasu mineło od pierwszego postu, ale to chyba dobrze, bo użytkownicy tego pieca mogą się wreszcie podzielić opinią na temat tego kotła. Sam nie ukrywam mam zamiar go kupić, jednak prosiłbym o kilka wskazówek na przyszłość. Czy moc 19 kW jest wystarczająca do ogrzania 200 metrowego domu? Bo wg producenta to tak, oraz ile wam spala paliwa, jakiego, jaki palnik (obrotowy czy zwykły) itede itepe. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skoro nikt za bardzo nie wypowiada się na temat tego pieca, to przyjmuje że to dobrze o nim świadczy. Z reguły jeśli toczy sie na tym forum dyskusja na temat jakiegoś modelu, to pierwszy post brzmi mniej więcej tak : Pomocy mój piec zżera duuuużooo groszku. Dobra a tak na poważnie, piec 25 kw od p.Dziubarczyka, który ma podane w instrukcji zużycie w mocy nominalnej 4.2 kg/h może dołączyć do grona paliwożernych monstrum? Czy jest to raczej tylko asekuracyjny, zdarzający się np. podczas nagrzewania zimnego domu i zbiornika wody parametr, który w praktyce rzadko kiedy się zdarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.2 kg/h ????

U mnie piec przy ogrzewaniu 100m domu nie ocieplonego zużywa w granicach 0,88 - 1,20 kg/h (ok 22kg/dobę).

Dużo zależy od temp. na zewnątrz.

 

Więc sam sobie odpowiedz na pytanie czy ten piec jest "paliwożerny".

 

A z tego co piszesz to jest podana wartość nominalna ! Czyli może palić więcej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie 4.2 kg/h to parametr teoretyczny, podawany jest przez wszystkich producentów pieców tej mocy.

A jaki masz piec? Od Dziubarczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametr o którym piszecie (zużycie opału przy mocy nominalnej) dotyczy przypadku, kiedy kocioł faktycznie musiałby ciągle dostarczać tyle mocy. Natomiast kotły pracują w cyklu praca/podtrzymanie - w podtrzymaniu zużycie opału jest minimalne, w czasie pracy przy dobrze ustawionym kotle powinno generalnie być na poziomie właśnie tego parametru zużycia przy mocy nominalnej (powyższe dotyczy tylko kotłów pracujących w trybie 0/1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Prawdopodobnie to forum nie miałoby,aż takiej racji bytu,gdyby nie problemy uzytkowników zwiazane z obsługą kotłów automatycznych,ich problemowego spalania,odpopielania,trudnoscią w zdobyciu dobrego ekogroszku,całą pobabraną elektroniką-niby to kontrolującą proces spalania itd

Prawdopodobnie druga konkretna puenta napisana na tym forum odnośnie podjanikowców.

 

A poprzedni post zoltyzonkil-a świadczy o tym, że "ludzie dziubarczyka" pilnują interesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem że kotły z płomiennicówkami i poziomymi wymiennikami to szajs w stosunku do tylnopłaszczowych .mniejsza sprawność [duże straty kominowe a sprawność rzędu pow 80% to bajka dla dzieci No i oczywiste że czyszczenie bardz ........o gęste Kotły tylno płaszczowe [taki mam,] nie trzeba czyścić wcale !!!!!! bo nie ma co tam czyścić Warunek prawidłowo zbudowany . Ja dla św . spokoju czyszcze tzn nie czyszcze tylko wybieram osad z wyczystki tylnej 2x do roku bo tam nic się nie zamula Kotły te powstały w wyniku oszczedności po 1 jest to okrojona wersja kotłów tylnopłaszczowych a powod jest 1 wiadomo kasa . mało blachy i mało roboty przy nich to i cena lipna bo i kocioł lipny Tylnopłaszczowe są drogie bo z nimi 2x tyle materiału i roboty no i miejsca zajmują więcej w kotłowni a ludzie chcą minimalizacji mało na rynku bo ludzi obchodzi mała cena Kol

zoltyzonkil powiedz ile ty kotłów w życiu miałaś że tak twierdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Już kiedyś pisałem że kotły z płomiennicówkami i poziomymi wymiennikami to szajs w stosunku do tylnopłaszczowych .mniejsza sprawność [duże straty kominowe a sprawność rzędu pow 80% to bajka dla dzieci No i oczywiste że czyszczenie bardz ........o gęste Kotły tylno płaszczowe [taki mam,] nie trzeba czyścić wcale !!!!!! bo nie ma co tam czyścić Warunek prawidłowo zbudowany . Ja dla św . spokoju czyszcze tzn nie czyszcze tylko wybieram osad z wyczystki tylnej 2x do roku bo tam nic się nie zamula Kotły te powstały w wyniku oszczedności po 1 jest to okrojona wersja kotłów tylnopłaszczowych a powod jest 1 wiadomo kasa . mało blachy i mało roboty przy nich to i cena lipna bo i kocioł lipny Tylnopłaszczowe są drogie bo z nimi 2x tyle materiału i roboty no i miejsca zajmują więcej w kotłowni a ludzie chcą minimalizacji mało na rynku bo ludzi obchodzi mała cena Kol

zoltyzonkil powiedz ile ty kotłów w życiu miałaś że tak twierdzisz?

Witam,

jakiej firmy masz kocioł tylnopłaszczowy lub jakie możesz polecić z obecnych na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.