Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Macie Dzienne Żużycie Prądu ?


mpendzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu spisuje regularnie licznik i w związku z tym chciałem porównać moje spostrzeżenia.

Dom ok 130m 4 os. rodzina, wszędzie świetlówki, piec z podajnikiem, dwie pompy... ogólnie pralka ze 3 razy w tygodniu, żelazko również - dwa razy w tyg. odkurzanie, TV około 4 godz. dziennie ....

Dzienne zużycie oscyluje w granicach 8 - 10 kw/h. Są małe odchyły co jakiś czas - np 6kw/h albo 12 kw/h

Jak u Was wygląda dzienne zużycie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 os, 2 lodówki 1 zamrażarka, 2 TV, 2 dekodery, komputer, klimatyzator, terma, kocioł, swietlówki, no i budowa czyli czasem wiertarka czasem diaks, czasem spawarka.

Z ostatniego półrocza 150 kwh miesięcznie, wcześniej było dwa razy więcej i wyszła niezła niedopłata.

Teraz zegar czasowy na termie, listwa z tv dekoderem i kompem co noc i na każdy wyjazd wyciągana z gniazdka, z klimą też uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały domek,około 60 m2.Dwie osoby w średnim wieku.Jeden telewizor (o niewielkim poborze prądu) włączony około 5 godzin dziennie plus dekoder,poza tym komputer (2-5 godzin).Zmywarka,pralka,lodówka , odkurzacz,bojler elektryczny bardzo oszczędnie.Tam gdzie światło pali się długo wkręcone świetlówki.Rzadko krajzega,wiertarka.Efekt - przez ostatnie 4 miesiące (listopad,grudzień,styczeń,luty) zużyłem 620 kWh. Jako ciekawostkę napiszę że miałem w tym czasie dwukrotną kontrolę z Zakładu Energetycznego bo wg nich zużywam za mało prądu ,pewnie w stosunku do jakiejś ich normy zużycia.Za drugim razem kontroler,nie wiem czy żartem,stwierdził że pewnie trzeba będzie sprawdzić czy nie ma jakich "lewych" odgałęzień przewodów.

Więc myślę że 150 kWh które zużywa Kolega z wpisu wyżej to nie jest dużo,a i 240 jeśli jest nieco więcej osób w domu a co za tym idzie odbiorników też nie powala.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tym prądem to masakra...

Z tego co zauważyłem najwięcej pożera zmywarka - jedno 120min. mycie około 4 kw/h, pralka około 2kw/h pranie - oraz żelazko :angry: <_< jakieś 2kw/h za godzinę.

Do tego normalnie użytkowany komputer, tv, światło... no i ponad 10kw/h dziennie gotowe.

A myślałem, że licznik mnie oszukuje :-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mylicie pojęcia. Jesteście rozliczani wobec 1 kWh. Koszt w PGE łącznie z opłatami za dystrybucję i opłaty handlowe to na dziś w GK rząd od 0,53 do 0,56 za 1 kWh w rozliczeniu jednotaryfowym. Powyższe posty nie wszystkie są zgodne ze stanem faktycznym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak te 150 podzieli się na 30dni to wychodzi nie dużo...

Właśnie zastanawiam się, czy aby nie za dużo u mnie wychodzi :-) bo miesięcznie jakieś 240 kw/h

Witam sam piec pobiera sporo prądu 2szt pompki chodzą non stop na 1biegu a każda pobiera około 40 watt. Jak miałem czasy podawania ustawione dosyć niskie 9-10s to piec hulał prawie cały czas, zaoszczędziłem troszkę na opale a na prądzie dopłaciłem. Jak dawki zwiększyłem na 13-14 s to zużycie prądu spadło. Ogólnie na miesiąc w 2 osoby zużywam 170kw. Jak odłączyłem czajnik bez przewodowy to dopiero zauważyłem różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dorosłych + 1 dziecko

2 pompy + 1 na cwu

płyta indukcyjna (najmocniej uzytkowana blizej weekendu)

pralka srednio 10 razy w miesiacu

telewizor 7h dziennie (srednia na miesiac)

Laptop 12h dziennie

--------------------------------------------------------------300-350kWh miesięcznie

 

Jezeli wode grzałem prądem (grzałka 2kW w baniaku), uruchamiana włącznikiem czasowym na 4h dziennie ------------------------ 400 - 500kWh miesiecznie. Odkąd pobiłem swoj rekord 580kWh za miesiąc styczen, to przestałem grzac wode grzałką.

Wode prądem bede grzał tylko latem, kiedy to baniak tak szybko nie stygnie. Latem z grzaniem wody wychodziło mi okolo 300-350kWh. - ale tu wiadomo, ze idzie mniej prądu, bo pompy odpadają i krocej sie oświetlamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

- 2 dorosłe osoby plus 2 małych łobuziaków;

- pralka przynajmniej raz dziennie;

- jedna pompa;

- płyta indukcyjna z kuchenką elektryczną /codziennie obiadki, plus przynajmniej raz w tygodniu jeden placuszek i jeden chlebek/

- lodówka;

- zmywarka co drugi dzień;

- telewizor średnio około 3 godzin na dobę;

- prasowanie srednio okolo 1 - 1,5 godziny na dobę;

- oświetlenie - żarowki energooszczędne ewentualnie kilka żółtych i czerwonych 15W;

- laptop góra średnio 1 godzinę na dobę;

wszystko wyciąga średnio od 340 kWh do 400 kWh.

W lecie jak grzeję wodę bojlerem zużycie waha się na poziomie 500 kWh do 540 kWh.

Pozdrawiam,

wja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dom 300m2, 3 osoby -mikrowela, 2 pompy CO, oświetlenie, 2 telewizory, pralka 3x tydz, piekarnik 1 x tydz, hydrofor 1,5 kW , budynek gospodarczy - ok.20-24 kWh/ dzień, ok. 350- 400zł/ msc

Trochę to dużo ale nie płacę za wodę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 200 m2 trzy osobowa rodzina, telewizor jakieś 5 h dziennie. dwie trzy, pralki w tygodniu. Zmywarka trzy razy w tygodniu. Akwarium 350 litrów a w nim 2 świetlówki po 40 W świecą po 7 h dziennie. Dwie pompy razem 60 W. Grzałka 300 W. Ciepłą wodę bierzemy z przepływowego podgrzewacza o mocy 21kW. Miesięczne zużycie na poziomie 260 kWh.

Prąd mam z Vattenfall wychodzi jakieś 0,57 PLN z kWh razem z przesyłem.

Edytowane przez Adam29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

5 os, 2 lodówki 1 zamrażarka, 2 TV, 2 dekodery, komputer, klimatyzator, terma, kocioł, swietlówki, no i budowa czyli czasem wiertarka czasem diaks, czasem spawarka.

Z ostatniego półrocza 150 kwh miesięcznie, wcześniej było dwa razy więcej i wyszła niezła niedopłata.

Teraz zegar czasowy na termie, listwa z tv dekoderem i kompem co noc i na każdy wyjazd wyciągana z gniazdka, z klimą też uważam.

Wierzyć się nie chce, że można mieć tak małe zużycie prądu przy takiej konfiguracji jak podałeś, przecież to tyle co nic. Muszę chyba zobaczyć u mnie, czy mi do ściany nie ucieka ;) Tak się zapytam, co zrobiłeś, że zużycie spadło dwukrotnie? Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.