Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec na ekogroszek, miał czy na pellet ? a może uniwersalny?


Gość sikora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zamierzam jak najszybciej nabyć piec c.o. im bardziej zagłębiam sie w temat tym więcej spraw wydaje mi sie ważne i bardziej niezrozumiałe.Zamierzam nabyć piec z zasobnikiem na ekogroszek ale wsród tylu ofert na rynku łatwo sie pogubic może ktoś z was doradzi mi kórej firmie można zaufac ,na co zwrócić uwagę (gr. blachy jej jakośc , i.t.d.) ,mój dom 400m nieocieplony przedwojenny okna PCV .Niektóre piece są "uniwersalne" tzn można w nich palić również miałem ,pelettami to jest wogóle możliwe? wolałbym mieć kilka alternatyw .

Z góry dzięki za wszystkie rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Z pewnością czytałeś już to:

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/viewtopic.php?t=2

 

To z mojego doświadczenia.

 

Natomiast z tego co widzę będziesz potrzebował pieca, który jest dość dużej mocy grzewczej. Spotkałem się z piecami w których oprócz ekogroszku można palić również pelletem (nie słyszałem o takich na eko i miał). Piece na pellets charakteryzują się nieco inną budową (pellets wygasa, a nie żarzy się, stąd potrzebna jest zapalarka w palenisku).

 

Natomiast zastanowiłbym się, czy warto inwestować w coś co jest do wszystkiego - wiadomo - może okazać się do niczego :)

 

Spotkałem się z wieloma różnymi opiniami na temat pellets. Rozważałem również taką możliwość, ale w końcu zakupiłem piec na sam ekogroszek i jestem z tego wyboru zadowolony.

 

Tak więc ja z własnego doświadczenia mogę Ci polecić firmę Metal-Teres. Ich piece na pewno (porównywałem) wyróżniają się solidnym wykonaniem i wyglądem - nawet piece bardziej renomowanych firm wyglądały przy tym dość "topornie". Słyszałem, że dobre piece robi też Hef z Lublińca.

 

Co do innych rodzajów pieców - piece na miał mają zdecydowanie inną konstrukcję podajnika - charakteryzują się mniejszą "stałopalnością" - częściej trzeba załadowywać podajnik. Natomiast z pewnością warte są rozważenia jeżeli ten czynnik nie jest dla Ciebie najważniejszy.

 

Czekamy na inne porady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W dużym skrócie:

 

- Dom 200 m nieocieplony; nowe okna

- Piec na eko-groszek

- Ogrzewanie domu + ciepła woda

- Instalacja stara; grube rurki; żeliwne kaloryfery

 

Miesięcznie piec spalał średnio około tony ekogroszku (cena oscylowała wokół 300 zł/tonę). Z tym, że przy -30 było to nawet 1,5 tony - brak ocieplenia domu dał znać o sobie. Natomiast przy umiarkowanych mrozach było to znowu trochę mniej niż tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Dot. wypowiedzi p. Marcina. Otóż piece na miał i eko istnieją, tzw. piece tłokowe. Jedyną wadą może tych kotłów jest rzeczywiści mała "stałapalność".

Ja mam taki piec , z którego nie jestem zupełnie zadowolony, ale zużycie paliwa mam porównywalne do pana kotła retorowego, przy tej samej powierzchni domu, nieocieplony ze starą instalacją co i żeliwnymi grzejnikami. Wiem, że takie dobre kotły tłokowe istnieją na miał i eko, które mają nawet certyfikat ISSO, producent reklamuje się w internecie. Mam kontakt z użytkownikiem takiego kotła miałowego, który pali ekogroszkiem, prawdopodobnie zero problemów. A pojemnik na paliwo można zawsze sobie powiększyć, czy zamówić u producenta. Ja kupiłem inny kocioł (jaki pan wie , wywołałem temat tego pieca na tym forum)ale tylko z powodów technicznych mojej kotłowni. W moim przypadku ten piec pali dobrze, za wyjątkiem pewnych mankamentów, które wymieniłem na tym forum. A sprawa kosztów ogrzewania zależy- przede wszystkim- od odległośći z Zagłębia Sląskiego, koszty transportu dość znaczne (np. na Wybrzeże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.