Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Gazem Płynnym


bodes

Rekomendowane odpowiedzi

witam , obecnie ogrzewam dom starym piecem na węgiel , ale mam już dosyc popiolu i czestego odwiedzania kotłowni .dom mam ocieplony , okna wymienione, przy obecnym piecu uzyskuje temp 24 stopnie bez wiekszych problemów oczywiscie przy dobrym opale .czy ktos moze mi odpowiedziec jakie koszty ponosiłbym przy ogrzewaNIU GAZEM BUTLOWYM.POWIRZCHNIA domu 150 metrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Przy ogrzewaniu gazem ze zbiornika (zakup gazu w lecie, gdy cena jest najniższa) jakieś 3 razy drożej, niż węglem kamiennym.

Gaz z butli (tych małych np 33 kg., lub 11 kg) obecnie kosztuje znacznie drożej, niż w lecie wię szacuję, że może kosztować i 4 razy drożej niż węglem. Zakładam cenę węgla 500 zł/tonę i sprawność pieca 65% do 80%.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasowo ogrzewam powierzchnie ok 80 m2 starym piecem gazowym zasilanym z butli 20l proban -butan , temp na piecu ok 50 st

i butla przy paleniu ciagłym nie starcza na 2 doby temp wew do 20 st przy temp zew srednio -5 st , budynek nie ocieplony duze straty

zakładajc ze bedzie to 2 doby i koszt butli 50 zł to miesiecznie wyniesie 750 zł

pisze to jako przykład , bo ktos inny bedzie miał inne dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pewne swoje uwagi bo 2- rok grzeję bo muszę propanem tak więc w m-cu grudzień 2010 zapłaciłem za zużyty gaz z butli /33kg/ 1200zł /TAK 1200zł/ mam domek 100m2 z maxa ocieplony styropianem 12cm dom nowy a więc i suchy kocioł immegas nike star 23 kw dwufunkcyjny inna niewygoda to brak możliwości sprawdzenia ile gazu pozostało w butli tak więc zdarzało się że ktoś kąpał się i w tym momencie brakło gazu fajnie?? reasumując bardzo drogo i nie za bardzo wygodnie na początku sezonu za butlę z dowozem 33kg płaciłem 105zł obecnie 150zł butla u mnie starcza do 5-6dni a po każdej wymianie należy bardzo !!!! dokładnie sprawdzić szczelność na połączeniach a zdarzało mi się że dostarczono butle bez uszczelek na połączeniu z reduktorem przy tak dużym poborze gazu butla "mrozi się" i jest trudno opróżnić ja do "0" ja po opróżnieniu do 1/3 wstawiam ją do miski z ciepłą wodą /pełna waży brutto 60-65 kg/ rozwiązanie możliwe na chwilę ale z niecierpliwością czekam na gaz z sieci

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tak dużym poborze gazu butla "mrozi się" i jest trudno opróżnić ja do "0" ja po opróżnieniu do 1/3 wstawiam ją do miski z ciepłą wodą /pełna waży brutto 60-65 kg/ rozwiązanie możliwe na chwilę

Pewnie dostarczają ci propan-butan.

Kilka lat temu widziałem w jednej z firm 3 takie butle połączone równolegle, wykorzystywane w procesie produkcyjnym. Firma w okresie zimowym zamawiała propan ze względu na to, że na hali było około 0 st. C.

Propan ma temperaturę parowania -45 st. C, a butan 0 st. C. (piszę z pamięci).

Nie wiem, gdzie trzymasz te butle, ale jeśli ze względów bezpieczeństwa na dworze, to musisz się liczyć z tym, że w chłody część gazu nie wyparuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dużym poborze gazu butla "mrozi się" i jest trudno opróżnić ja do "0" ja po opróżnieniu do 1/3 wstawiam ją do miski z ciepłą wodą /pełna waży brutto 60-65 kg/

przy duzym poborze nalezy zaslic kilkoma butlami 2-3 szt i nie bedzie zadnego problemu ,( mozna wydzierzawic u dostawcy zakup to ok 200 zł )

aby wypalic gaz do konca wystarczy połozyc butle poziomo by była wieksza pow parowania

sa urzadzenia które automatycznie przełaczaja na pełna gdy cisnieni spada ponzej okreslonej wartosci

gdy propan był tani przecwiczyłem palenie z butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzieś te sprawy byly już opisane.

Dla przypomnienia: aktualna cena gazu to 3,38 zł za 1litr. /Amerigas/ z jednego litra można uzyskać 7 kWh ciepełka. /z kotła kondensacyjnego / więc 1 kWh to koszt ok. 0,48 zł. Z kotła atmosferycznego /80% sprawności/ to koszt 0,60 zł.

 

Podobno prąd w II taryfie kosztuje 0,40 zł.

 

Twój dom zużyje ok. 15.000 kWh na sezon. / tak pi razy drzwi/ .Koszt LPG wynosiłby ok. 7200,- zł /kondensat/ do 9000,-zł / atmosfer/

Napisz mi proszę czy obecnie zuzywasz ok. 5 ton węgla na sezon.

Pozdro

Edytowane przez dorecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobno prąd w II taryfie kosztuje 0,40 zł.

 

http://www.energa.pl/oferta_dla_domu_obszar_wewnetrzny_tanie_godziny

 

20 gr netto więc nawet z VAT nie da 40 gr, plus ogrzewanie elektryczne ma 100% sprawność, oczywiście bez bufora nie ujedziesz

 

mam domek 100m2 z maxa ocieplony styropianem 12cm

 

12 cm to standard z początku stulecia, ja dałem 15 cm zwykłego styro i to jest dolny standard, że tak to ujmę, ludziska dają 15 cm grafitowego styropianu, a i 20 cm nie jest już rzadkością. Na podłogę dałem 10 cm styro, poddasze wełna: 15 cm między krokwie, 5 cm w poprzek. Jak czytam fora to szczękam zębami z zimna :D bo wielu daje sporo więcej, co do poddasza to mi wykonawca wytłumaczył, że jak ktos między krokwie 20 cm upycha wełnę 18 cm to będzie miał zimniej niż ja z moją 15 cm, bo w przypadku wełny poza grubością liczy się powietrze w niej zawarte (bardziej ściśniesz, mniej izoluje). Jestem zwolennikiem oldskolowego budowania, więc zamiast folii paroprzepuszczalnej odeskowałem dach 'calówkami' i opapowałem je, dopiero potem dachówki. Podobnie podasze nieużytkowe wyłożyłem deskami, a pod deski 20 cm wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kol. Fredd00

 

"20 gr netto więc nawet z VAT nie da 40 gr, plus ogrzewanie elektryczne ma 100% sprawność, oczywiście bez bufora nie ujedziesz"

 

Niech Kol. przejdzie troszkę dalej i zobaczy że GDYBY używać tylko taryfę nocną to trzeba zapłacić ponad 0,32 zł za 1 kWh

 

Nabrał się Kol. na chwyt reklamowy....................Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.