Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co wybrać - Ling Combi 35Kw czy defro Komfort i dlaczego?


jola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do ogrzania 300-320m2 domu, ocieplony, okna wymienione plus bojler 200l. Wybór między ling Combi 35 Kw i Defro Komfort 35Kw. Który będzie lepszy,trwalszy i ekonomiczniejszy, łatwiejszy w czyszczeniu i utrzymaniu. Cena nie gra roli, chodzi mi o jakość, serwis, gwarancję. Dziękuję za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mimo pozornej długowieczności żeliwa też polecam kocioł stalowy. ( nie stalowo żeliwny). Problemem jest właśnie różnica pomiędzy tymi materiałałami ( połaczenie pomiędzy stalą a odlwem). Kocioł Defro będzie zdecydowanie tańszy ( i z blachy 8mm - przynajmniej tak piszą ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proponuję, żeby wzięła Pani pod rozwagę jeszcze kocioł Cichewicz Futura 38 kW z palnikiem brucera. Cena w okolicach 8500 zł ale świetnie wykonany a dostęp do niego do czyszczenie po odkręceniu jednego motylka. Zamontowałem już trzeci taki kociołek i uważam ten model za jeden z najlepszych na rynku.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie i porady, Defro odpadło ale zaproponowali jeszcze Buderusa Funke Silver a o Cichewiczu tez wspominali. I nadal jesteśmy w kropce. Buderusa widzieliśmy z mężem i wysłuchaliśmy dobrych opinii użytkownika tego pieca, piecyk fajny, czyszczenie też proste od góry po odkręceniu 4 śrubek. Zaczęliśmy się skłaniać ku niemu. W kazdym razie dziękuje jeszcze raz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak wybrać to wybrać dobrze i myślę że firmę z tradycjami która ma jakieś doświadczenie. Niektórzy twierdzą że wszystkie kotły spalają -tylko jak w jakich ilościach. Osobiście Klimosza bym nie wybrał -stoją w miejscu już od jakiegoś czasu, no i na pewno nie Defro . Ale pytanie ile możemy przeznaczyć na zakup kotła a te sitko to już odcedzi niektóre firmy. Popieram zdanie że za jakość trzeba płacić.!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj napiszę - Mustafa i XXMen - po co dwa konta z jednego komputera?? Dlaczego większość Waszych wypowiedzi zmierza do ustalenia jedynego słusznego producenta?? To nie wygląda uczciwie - upraszam o zaniechanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimosza bym nie wybrał -stoją w miejscu już od jakiegoś czasu, no i na pewno nie Defro .

 

Bzdury piszesz. Klimosz przez ostatnie 3 lata wprowadził kilkadziesiąt zmian oraz nowe kotły. Na świeżo - wymiana sterowników (pogodówka w standardzie), retorta obrotowa, prace nad kotłem z podajnikiem tłokowym ...

 

Defro to drugi co do wielkości producent w kraju. Nie tak innowacyjna firma jak Klimosz ale bardzo solidna.

 

Jest zresztą wiele dobrych firm. Pisz co jest dobre w kotłach które produkujesz (sprzedajesz) a nie kryrtykuj na ślepo kogo popadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ludzi na tym forum. Zwracam się do tych co mają i używają kotłów na pelet. Podobnie jak przedmówcy stoję przed podjęciem decyzji, jakiej firmy kocioł kupić. Wiem że cena idzie z jakością, ale jak Neo pisze nie wszystko co złoto się świeci. Chodzi mi o trwały, wydajny, cichy i żeby ewentualny serwis był osiągalny a nie czekać na części nie wiem jak długo.

Nie sugerując oglądałem kotły Cichewicz Futura oraz Klimosz. Co Wy Panowie mi laikowi poradzicie.

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Zębiec KP jak i Klimosz Ling Duo (też Combi) jako paliwo równorzędne podają pellets. O ile wiem w Klimoszu spala się ono całkiem dobrze. W naszym rejonie nie stosuje się pellets (wysoka cena, większe spalanie). Zerknij może na kocioł Klimosz Ling M z tym, że jest to absolutna nowość i będzie trudno o opinie użyszkodników. Hef produkuje kocioł typowo na pelety, możesz też zastanowić się nad ofertą czeskiego Atmosa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam klimosz Ling Duo bardzo dobry kocioł, solidnie i starannie wykonany, bardzo prosty w obsłudze i zarazem mocno zaawansowany sterownik do kotła, mam go i jestem bardzo zadowolony. Można w nim również palić zbożami i pelletami, ponieważ jest do tego przystosowany, na życzenie można mieć również zapalarkę do zboża i pelletów (sterownik to wszystko obsługuje). Jeśli pani mieszka w miarę blisko to zapraszam można zobaczyć na żywo jak ten kociołek pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi jak kocioł pracuje i czy będzie się dobrze sprawował zależy jak go ustawimy. Nawet najlepszy kocioł o najlepszych wynikach na badaniach można ustawić tak, że będą z min same problemy.

Co do wyboru kotła to sugerowałbym się jak wyglądają jego wyniki na badaniach - najbardziej wiarygodne źródło parametrów technicznych. Po drugie jak wygląda obsługa kotła - zwłaszcza możliwości sterownika (np możliwość płynnego elektronicznego sterowania dmuchawą jako najbardziej wygodne i precyzyjne) i jeszcze jedna ważna sprawa - czy można jakieś informację dostać jakieś informacje od producenta np telefonicznie (czy są chętni pomóc i poradzić jak sobie ustawić kocioł) zanim się wezwie serwis za który będzie trzeba raczej zapłacić. A tak to się pomęczy producenta nawet kilka razy czemu nie chodzi. Będzie taniej i pewnie szybciej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.