Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysoko Temperatura Na Czopuchu.


Fido17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam problem z wysoką temperaturą mierzoną w czopuchu, osiąga 350st.

Jeżeli zmniejszę obroty wentylatora lub przymknę zasłonę, temperatura w kotle nie będzie rosła.

Wymiennik jest wyczyszczony.

Może za duży ciąg w kominie? Założyć regulator ciśnieniowy? Co jeszcze może być powodem?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że kocioł ma za małą moc na istniejącą instalację i pracuje na max. obrotach. Czo idzie w parze z wysoką temperaturą na czopuchu.

Co o tym sądzicie?

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temperaturze (-5:0) na dworze na grzejniki leci jakieś 43st.

mam ustawione 6 podawanie i 30 przerwa

temperaturę osiąga (60st) w jakieś 20 min, wzrasta do 62-63 st. na 5 min i spada nawet o 10st. ale szybko bo te 20min, znowu osiąga zadane 60

 

 

 

Teraz jak jest na dworze -10 na grzejniki leci 50st

podawanie 9 przerwa 30. Zadane 60st trzeba długo czekać może około godziny, potem spada na na jakies 50st.

 

Eko mam wysoko kaloryczny, suchy. Fajny popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam problem z wysoką temperaturą mierzoną w czopuchu, osiąga 350st.

Jeżeli zmniejszę obroty wentylatora lub przymknę zasłonę, temperatura w kotle nie będzie rosła.

Wymiennik jest wyczyszczony.

Może za duży ciąg w kominie? Założyć regulator ciśnieniowy? Co jeszcze może być powodem?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że kocioł ma za małą moc na istniejącą instalację i pracuje na max. obrotach. Czo idzie w parze z wysoką temperaturą na czopuchu.

Co o tym sądzicie?

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Witam

Jakiej mocy kocioł i jaka powierzchnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Polspaw 15KW,

Kamienica dwa piętra i poddasze. Najpierw ogrzewałem parter 100m2 i dlatego kupiłem 15KW.

Aktualnie wyremontowane kolejne dwa piętra. Instalacja zrobiona już w całym budynku i w jeszcze nie wyremontowanym poddaszu.

 

W tym sezonie zacząłem ogrzewać zamiast 100m2 to 250m2 tym samym kotłem. Nawet jestem zaskoczony ale daje radę (osiąga zadaną temperaturę). Na przyszły sezon podłączam kolejne mieszkania i na pewno już zmienię kocioł na myślę 38KW który ogrzeje całość tj. 350m2.

 

Dlatego chyba taka ta wysoka temperatura tych spalin bo kocioł idzie na maxa, mam rację?

 

Spalanie mam na kotle 15kw i ogrzewaniu powierzchni 250m2 jakieś 40-50kg na dobę temperatura w lokalach 20-21st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam problem z wysoką temperaturą mierzoną w czopuchu, osiąga 350st.

Jeżeli zmniejszę obroty wentylatora lub przymknę zasłonę, temperatura w kotle nie będzie rosła.

 

350`C na czopuchu to ewidentna strata opału. Załóż po prostu przysłonę czopucha i ustaw ją na 25% otwarcia (oczywiście sugeruj się tym, aby dym po otwarciu drzwiczek kotła nie wydostawał się do kotłowni zamiast do komina). Jeżeli nie ma na razie takiej możliwości, przysłoń go prowizorycznie blachą, lub czymś innym (ja u siebie tak zrobiłem na początku). Zapewniam Cię, że efekt murowany.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

jedziesz na full maksie. zeby osiagnac wymagane cieplo.

nie dziw sie, ze gwizdzesz w komin.

stad to cieplo czopucha.

mowiac krotko kociol rozgrzany do czerwonosci, zeby ogrzac twoje kwadraty.

nie zrobisz z tym nic nie podejmujac decyzji o zwiekszeniu powierzchni kotla.

palnik wyrabia ostatkami sil, kociol nie...

Edytowane przez bobi70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.