Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam ten temat po długiej nieobecnośći i niestety stwierdzam że .. te.. paleniska samoczyszczęce są G.... warte zmieniłem piec na KLIMOSZA ŻELIWNIAKA i rewelacja . Kupiłem piec bez podajnika 2800 zł 2,5 kw wyciołem otwór w popielniku , za 400 zł dorobili mi spód z dzwiczkami , plus podajnik w firmie DOMER z sterownikiem czyli fuul .. 2480 z przesyłem , razem 5680 zł . mam KLIMOSZA za 11000 zł minus 5680 = 5320 w kieszeni . Pali się super , piec wszystko spalający :) . Nie buczy cisza w nocy , i spalanie mniejsze , i niepiszcie mi że nieznam się na ustawienich że niedaję sobie rady ...Po prostu niemam ochoty spędzać pół zimy w kotłowni i BASTA .. TZW miech kowalski jest nie zastąpiony a kto ma inne teorie to jego sprawa . Są zwolennicy i przeciwnicy .. Jak ktoś jest z okolic Nowega Sącz to zapraszam do obejrzenia !!!!

 

 

Dzień dobry.

Ja chętnie bym zamienił z Panem kilka zdań - jestem z okolic Nowego Sącza - JAK MOGE SIĘ Z PANEM SKONTAKTOWAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich .Chcialbym pomoc tym ktorym przeszkadza buczenie motoreduktora i rozne dziwne dzwieki Mialem tez taki problem i troche mnie to wkurzalo problem rozwiazal sie gdy miedzy kosz zasypowy a to do czego jest zamontowany zainstalowalem piankowa podkladke/uszczelke od tego czasu halas zmniejszyl sie wielokrotnie pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

OD roku jestem posiadaczem DDU25kW. Do tej pory palone było pelletem z miejscowej produkcji.

Spalanie pelletu:

temp 0st - -5st - 25kg/doba,

temp -5 - -10 - 35kg/doba,

temp -10 - -25 - 45kg/doba.

Ostatnio z braku pelletu kupiłem ekogroszek (podobno bardziej wydajny a przez to tańszy) - EKORET.

Mam ogromny problem z ustawieniem kotła. Tworzą się gigantyczne spieki. Przy pellecie miałem sam "sypki" popiół to przy eko-groszku są tylko wielkie spieki niedopalonego węgla, popiołu 0.

Moje ustawienia:

podawanie: 20/65s

wentylator: 20%

podtrzymanie:15s/10min

went. w podtrzymaniu: 15s/5min.

Proszę o pomoc w ustawieniu pieca.

 

Podaje link z filmem: http://www.youtube.com/watch?v=XpXhbFfx6-U&context=C3f19dcfADOEgsToPDskLYY1MQerKCFa8zLQgZyTRY

 

Załączam pliki ze zdjęciami popiołu.

 

 

post-10940-0-33834700-1329144517_thumb.jpg, post-10940-0-52877200-1329144525_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film to z pracy palnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich .Chcialbym pomoc tym ktorym przeszkadza buczenie motoreduktora i rozne dziwne dzwieki Mialem tez taki problem i troche mnie to wkurzalo problem rozwiazal sie gdy miedzy kosz zasypowy a to do czego jest zamontowany zainstalowalem piankowa podkladke/uszczelke od tego czasu halas zmniejszyl sie wielokrotnie pozdrwaiam

Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie jak to u Ciebie wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za dużo paliwa które po prostu nie zdąży się spalić i spada do popielnika,nadmuch też chyba za mały ale dokładnie nie widać a napewno ekogroszek potrzebuje więcej wiatru nię pellet.U mnie podawanie 8s i przerwa 50s i więcej paliwa nie podaje bo się nie zdąży spalić(krótki palnik),nadmuch mam 40%.Dodam że mam 15kw ale palnik jest chyba taki sam jak w 25kw.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rynnę własnej roboty i mam ustawione 17 s podawanie 110 s przerwy i palę miałem , dmuchawa na 70 % . Spróbuj zwiększyć przerwę do 100 lub więcej i daj więcej wiatru B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że trochę wywieje ale w przedziale między 65% a 70% osiąga dobre parametry pracy przy niższych było dużo sadzy i kopcił .

A swoją drogą ten parametr traktuję trochę z przymrużeniem oka bo są różne sterowniki i dmuchawy i ten parametr jest dla każdego inny ale może być jako punkt odniesienia. Tak jak u kolegi Tomtym 20 % a ledwie wieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

 

Czas odświeżyć starego kotleta bo sezon grzewczy tuż tuż a rynnienki nie rozpracowane. Pisze do was koledzy bo cały czas jakos kombinuje z rynnienką i juz sam nie wiem co o tym myśleć.

 

Ale zacznę od początku posiadam kociołek Defro Eko Duo Uni 19kw, i mój problem polega na trybie podtrzymania jak juz kociołek osiągnie zadaną temp. jakie ustawić parametry

- Nadmuch - ile czas pracy ile przerwa

- Czas podawania w podtrzymaniu

- Przerwa podawania w podtrzymaniu,

Chodzi mi o takie dostosowanie parametrów aby:

- jak kocioł spadnie poniżej zadanej temp. zeby nie było takiego zjawiska jak to ze zar jest głęboko schowany w rynience i ogień praktycznie jest schowany jak coś to postaram sie wrzucić filmik jak to u mnie wygląda

- oraz to zeby rura od ślimaka sie nie nagrzewała do tego stopnia aby włączała alarm podajnika??

 

Bardzo proszę o podpowiedzi. i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę w przerobionej rynnie STALKOTU.

Podawanie 5s

Przerwa 30s

Nadmuch na max.

W podtrzymaniu przedmuch słabym wiatrem ;) minutę co minutę i podawanie co 10min. Miałem przedmuchy co 2min i podawanie co 18 ale piec czasami gasł, a jak skróciłem przedmuchy z 1min do 30s to dosyć mocno kopcił. Teraz jeszcze obserwuję ale wydaje mi się że chyba tak zostawię. Też palę Pieklorzem z Bobrka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Defro Duo Uni 25 kW z zaworem 3 drożnym regulującym temp. wody na grzejniki.

 

Mój pierwszy sezon . Póki co to piec rozpalam o 17 a gasze o 9 rano .

 

Ustawienia w podtrzymaniu.

 

Przerwa : 25 min

 

Praca : 20 s

 

Praca wentylatora : 20 s i dmucha z mocą 35 % co 5 min

 

Piec narazie pracował kilka razy ale tak jak pisałem wyżej po kilka godzin.

 

Dom nie jest dogrzany wiec piec zjada dużo ok. 20 kg / 12 godzin.

 

Podtrzymanie nie wytrzymuje moich 25 min gdzieś po ok. 16 min wraca do pracy ponieważ temperatura wody na piecu

 

spada poniżej histerezy u mnie jest to 3 stopnie ( zadana 58 ) .

 

Powinno sie tak ustawic podtrzymanie żeby piecyk po powrocie do pracy szybko wrócił do zadanej temperatury

 

( czyli utrzymanie żaru misi byc na dużym poziomie )

 

 

 

Ustawienia pracy , jako że mamy październik to nie daje czadu :

 

Temp. zadana C.O. : 58 stopni

 

Wentylator 35 %

 

Praca: 5 s.

 

Przerwa: 35 s - taka przerwa lub lekko większa żeby piecyk pracował na mniejszej mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo : Pieklorz z kopalni Bobrek kupiłem 3 tony na początku sierpnia . Dostałem suchutki ponieważ słoneczko na dworze grzało ponad tydzień do momentu kiedy wylądował u mnie w piwnicy .

 

Schemat instalacji mam taki jak gdzieś w tutaj na forum widziałem , jak znajdę to podesłę link .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Ja również zaczynam walkę z piecem z tym rodzajem palnika . W sobotę zainstalowałem regulator pokojowy co spowodowało że kociołek

 

znacznie dłużej przebywa w stanie podtrzymania ( wyłącza pompe CO po osiągnięciu temp. zadanej na regulatorze) Zużycie węgla jest znacznie

 

mniejsze ( 2 worki po 25g - 72 godziny palenia - temperatura w domu 23.2 C) . Wszystko niby pięknie bo trzyma temperaturę w pomieszczeniach

 

jednak w domu "wieje chłodem" , zimne kaloryfery , zimna podłoga. Trochę czasu trwa zanim na regulatorze spadnie temperatura o wartość histerezy (0,2 C).

 

 

Czy tak to ma działać ?

 

Kocioł Defro Akm Uni, ster ST-57, regulator TECH ST290 .

 

Co do spalania samego groszku (Jaret plus ) to jest tu jeszcze pole do popisu bo jest sporo niedopalonego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.