Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę napiszczie jak działają wam motoreduktory w waszych piecach defro bo u mnie porażka buczy jak cholera słychac go w całym domu, mam motoreduktor firmy Basel z niebieskim silnikiem.

Serwis defro to nieporozumienie, zgłaszasz usterke z głosnym dziłaniem motoreduktora a oni mówią iz tak dziłają motoreduktory tej firmy i że przyślą serwisanta i jak stwiedzi po zamontowaniu nowego tej smej firmy i bedzie dziłał podobnie to muszę zapłacić za przyjazd serwisanta 300 zł.

Prosiłem związku z tym serwis aby podał mi dane producenta jak powinen działać motoreduktor jeżeli chodzi o hałas, ale jak na razie nie dostałem odpowiedzi, bo jak można twierdzić iż tak powinien działać jak nie ma się danych producenta.

Czekam na rozszczygnięcie sprawy, kocioł w miarę dobry ale obsługa serwisu do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie motoreduktor jest także głośny jak diabli. Zgłosiłem to do serwisu, konsultant przyjął zgłoszenie ale ja poprosiłem o przesłanie kurierem nowego silnika bez wizyty serwisanta. Sam sobie wymienię a ten odeślę na ich koszt.

Tak nawiasem jeśli by przyjechał serwisant i na głośny reduktor nie zareagował tylko wystawił kwita na 300 zł za przyjazd to bym go chyba wyśmiał. Gonił bym z domu w podskokach.

 

Co do mojego zgłoszenia czekam teraz na reakcję serwisu. Minęło 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam silnik BESEL a motoreduktor EWMAR-NESS WORM REDUCER nie mogę za wiele powiedzieć o pracy jego bo jeszcze nie mieszkam w domu poza tym nie mam drzwi założonych więc trochę słychać go może dlatego ze do jest w stanie wykańczania. Będę to obserwował. Napiszcie jak zakończyły się wasze rozmowy z serwisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Napiszcie czy u Was też kocioł szybko zarasta sadzą, bo umnie czyszczenie pieca co 3, 4 dni .

Palę sprawdzonym ekogroszkiem i w podtrzymaniu mega kopcenie w palenisku.

Czy to czasami nie specyficzna praca palnika rynnowego jest tego pwodem?,

bo w kotłach z retortą sadzy dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

u mnie również bardzo dużo sadzy a w podtrzymaniu też kopci i myślę że to specyfika palnika i w dodatku ruszt wodny ma w tym zasługę.

Używam pokojówki i kocioł w podtrzymaniu spadał do temp.około 35st.C powodowało to powstawanie smoły na ściankach więc zmieniłem w menu serwisowym by pokojówka wyłączała tylko pompę co a nie kocioł,

efekt :temp kotła w podtrzymaniu ok.60st.C(zadana 55),brak smoły i chyba trochę mniej sadzy ale i tak czyszczenie co tydzień.

A wy jak używacie pokojówki? No chyba że nie używacie?

 

Aaa,co do rurek napowietrzenia palnika to u mnie są wsadzone w palnik krótką częścią tak że głębiej sięgają w palenisko i ustawione są w środek paleniska żeby lepiej dopalało węgiel.

Napiszcie jak jest u was.

 

Myślę że dobrze byłoby się też podzielić ustawieniami na tym palniku i jakie efekty spalania bo raczej mało w tym temacie było.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kocioł defro akm uni 15 kw już drugi rok i ciągły problem z dużą ilością sadzy w całym piecu (komora spalania, wymiennik,czopuch ).

Konsultowałem się z serwisem, stosowałem się do ich ustawień, sam też próbowałem eksperymentować, no i nic. W ciągu tygodnia zbieram około 5 L sadzy.

Moje ustawienia to:

praca 12 s /80 s

podtrzymanie 10 s / 30 min

siła wentylatora 45%

wentylator w podtrzymaniu 25 s / 30 min

klapka wentylatora uchylona na 1/3

Zamontowałem dodatkową kratkę nawiewną do kotłowni.

Palę orginalnym ekogroszkiem z kopalni Juliusz Kazimierz. Próbowałem oczywiście innym, ten okazał najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączę się to tematu

Pie HEF master m uni 20Kw

Palnik rynnowy / staram się utrzymać płomień na 2/3 dł palnika/

paliwo - miał z odsiewki / TYLKO MIAŁ :) /

ustawienia

-10s podawanie

-36s utrzymanie

50% dmuchawa uchylona 2cm

w podtrzymaniu przedmuch z paliwem 30s co 50min

W pracy dochodzi do temperatury zadanej ok 10' / odpoczywa zależy jaki pobór ciepła ( w chwili obecnej temp zewnętrzna 0*C w domu 23*C) odpoczywa ok 20'

pozdrawiam Wszystkich

PS w najbliższym czasie wkleję fotkę z paleniska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kocioł DDUNI 15kw, dom nowy ocieplony 145m2, zasobnik cwu 200l

paliwo ekogroszek,

moje ustawienia:

temp zadana co 55stC ,cwu 42stC

praca 8s / 60s

siła nadmuchu 35%

klapka wentylatora uchylona na 2cm

podtrzymanie 12s / 20min

wentylator w podtrzymaniu 12s / 14min

zawór 4D,zawory termostatyczne na grzejnikach+pokojówka,

temp. w domu około 22stC

przez ostatnie dwa tygodnie spaliłem 1 zasobnik paliwa

ustawienia testuje gdyż robią się spieki.

 

ps.czy macie zamontowaną klapę czopucha i ewentualnie jak ją przymykacie bo ja zamykam i może to przyczynia się do sadzy w kotle,

napiszcie też jak szybko piec dochodzi do temp.zadanej bo u mnie trwa to dość długo,

porady co do ustawień też mile widziane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię że piec wolno dochodzi do zadanej temperatury. masz Spójrz w tabele mocy załączonej do instrukcji obsługi. Co do spieków to może tylko wina węgla, wyczytałem gdzieś na forum że lepiej jest dawać mniejsze dawki w małych odstępach czasu żeby poruszyć palenisko. Ja na Twoim miejscu nie zamykałbym czopucha jak nie jesteś pewny jaki masz ciąg. Lepiej spalić te pare kilo węgla więcej jak zaczadzieć w łóżku. To moze być też przyczyną osadzania sadzy w piecu. Choć to chyba taka konstrukcja pieca że sadzy więcej się zbiera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione małe podawanie paliwa aby się dopalało,jak zwiększę dawkę to rozżarzone kawałki węgla spadają z palnika i się nie spalają.

Ciąg kominowy mam bardzo dobry więc dlatego zamykam czopuch,zastanawiam się jeszcze nad termometrem spalin aby sprawdzić jaka jest temperatura wylotu spalin może pomogło by to w dopasowaniu ustawień.

Napisz jak u ciebie jest ze zużyciem węgla,czy ci się dobrze dopala i czy wcale nie przymykasz czopucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARRBP ja nie mam super ciągu kominowego. Mam komin wysokości około 10m i przekrój 150 cm. Rwać nie rwie ale nie jest też rewelacja. Napewno termometr pokaże jaka jest tem spalin i coś więcej wyregulujesz. Jak robią się spieki to może za duże obroty wentylatora.

Co do spadania nie dopalonych węgli to raczej wina węgla po prostu długo się spala to chyba dobrze. U mnie też tak jest że na pył się węgiel nie pali tylko pozostają grudki ale już wypalone.

Ten palnik ma to do siebie że jest trochę za krótki. Gdzie masz skierowane dysze, bo może to wina regulacji położenia dysz powoduje to że węgiel się nie dopala.

Jak u siebie skieruje strumień powietrza centralnie w palenisko to wypala mi ładnie węgiel.

Zużycie węgla mam większe bo i piec i dom mam większy więc samo zapotrzebowanie na węgiel i ciepło jest większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik faktycznie jest za krótki a cóż taka konstrukcja pieca a moim 15kw to i tak większy by się nie zmieścił.

Dysze ma ustawione raczej do środka żeby się dopalało coś jak w instrukcji palnika.

http://www.defro.pl/do-pobrania/instrukcje-obslugi/nowa-inne-instr

Pisałeś chyba wcześniej że dysze masz wsadzone w palnik dłuższą częścią, czy na pewno? bo u mnie są wsadzone krótszym końcem w palnik.

Patrzyłem teraz na stronę defro i widzę jakieś modyfikację pieca np.ruszt wodny posadowiony niżej i deflektor dużo niżej wisi czyli widać ze coś zmieniają.

Zwiększyłem podawanie do 10s i sprawdze co się będzie działo,zastanawia mnie tylko czy za zwiększeniem ilości paliwa nie trzeba zwiększyć ilości powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio w swojej rynnience w kotle Defro Eko Duo UNi 19 kw wytestowałem palenie peletem. Pelet Eko barlinek podobno taki dobry cena 900 zł/T. Moje pierwsze spostrzeżenia były rewelacyjne bo fajnie sie pali daje sporo ciepła czysto mało popiołu, ale jak zobaczyłem spalanie to byłem w szoku ok 14 zasyp 25kg peletu a o 20.30 po pelecie

Moje ustawienie spalania

temp. zadana 55 stopni

podawanie 12s

przerwa 25s

nadmuch ok 15% w skali od 1% do 100%

 

Dom z poddaszem użytkowym 22cm wełny na poddaszu ściany YTONG 24cm plus styropian 12cm, póki co brak głowic na grzejnikach, w domu cały czas coś sie dzieje jakieś prace wykończeniowe dom w tym roku budowany wiec trochę piec dłużej dochodzi do zadanej, wietrzenia itp obniżają nagrzewanie.

 

Może jak juz na dobre bede sie ogrzewał to wszystko sie wynormuje narazie jest to troche horror,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat po długiej nieobecnośći i niestety stwierdzam że .. te.. paleniska samoczyszczęce są G.... warte zmieniłem piec na KLIMOSZA ŻELIWNIAKA i rewelacja . Kupiłem piec bez podajnika 2800 zł 2,5 kw wyciołem otwór w popielniku , za 400 zł dorobili mi spód z dzwiczkami , plus podajnik w firmie DOMER z sterownikiem czyli fuul .. 2480 z przesyłem , razem 5680 zł . mam KLIMOSZA za 11000 zł minus 5680 = 5320 w kieszeni . Pali się super , piec wszystko spalający :) . Nie buczy cisza w nocy , i spalanie mniejsze , i niepiszcie mi że nieznam się na ustawienich że niedaję sobie rady ...Po prostu niemam ochoty spędzać pół zimy w kotłowni i BASTA .. TZW miech kowalski jest nie zastąpiony a kto ma inne teorie to jego sprawa . Są zwolennicy i przeciwnicy .. Jak ktoś jest z okolic Nowega Sącz to zapraszam do obejrzenia !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widziałem koledzy że macie także piec z palnikiem rynnowym. Ja posiadam AKM UNI 15 KW Mam takie pytanie. Czy piec powinien chodzić w ten sposób, że po trybie "pracy" przechodzi w stan "podtrzymania" i już generalnie trzyma temp. i dawkuje sobie tam powietrze i co jakiś czas opał i w tym stanie "podtrzymania " cały czas jest? Bo u mnie jest tak, że jak wejdzie w stan podtrzymania to temperatura spada i szybko przechodzi ponownie w tryb pracy i tak takimi cyklami: dochodzi do 50st. i spada ..49..48..47..46..praca 47..48..49..50..podtrzymanie..51.. 50.. Do tego mam masę niedopalonego miału w zbiorniku. Pomyślałem, że muszę za wszelką cenę zrobić tak, żeby jednak pozostał jak najdłużej w trybie podtrzymania( nawiewy co 2 minuty po 90 s.) i częstsze podawanie opału w tr. podtrz. trochę to pomogło ale i tak spada temp tyle, że wolniej i wchodzi znowu w tryb pracy. A może właśnie tak ma być? No i jeszcze kwestia niedopalanego miału w pojemniku z popiołem. Pełno sadzy Próbowałem różnych ustawień... Dziś np. w ogóle nie chciał dojść do zadanej.Miałem wrażenie że tak jakby mu powietrza brakowało ( jak uchyliłem drzwiczki to jakby się odrazu lepiej zaczęło palić) Chyba jest za brudny od sadzy i brakuje mu tlenu...Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat po długiej nieobecnośći i niestety stwierdzam że .. te.. paleniska samoczyszczęce są G.... warte zmieniłem piec na KLIMOSZA ŻELIWNIAKA i rewelacja . Kupiłem piec bez podajnika 2800 zł 2,5 kw wyciołem otwór w popielniku , za 400 zł dorobili mi spód z dzwiczkami , plus podajnik w firmie DOMER z sterownikiem czyli fuul .. 2480 z przesyłem , razem 5680 zł . mam KLIMOSZA za 11000 zł minus 5680 = 5320 w kieszeni . Pali się super , piec wszystko spalający :) . Nie buczy cisza w nocy , i spalanie mniejsze , i niepiszcie mi że nieznam się na ustawienich że niedaję sobie rady ...Po prostu niemam ochoty spędzać pół zimy w kotłowni i BASTA .. TZW miech kowalski jest nie zastąpiony a kto ma inne teorie to jego sprawa . Są zwolennicy i przeciwnicy .. Jak ktoś jest z okolic Nowega Sącz to zapraszam do obejrzenia !!!!

 

Jak kupiłeś APPS-r to do tego dmuchawka RV-13AMs, jak wybrałeś większą typu WBS6aAL to błąd...

z RV-13AMs nie pracuje jednak każdy sterownik. Przy zakupie Titanic masz menu serwisowe i należy dobrac odpowiednie prądy pracy dmuchawy natomiast z automatu z pid, który obsłuży rynnę z RV-13AMs to Cobra..... bo ognik będzie z ta dmuchawa buczał na dolnym zakresie mocy....

 

"in dżeneral" dobierasz podawanie ok.10sekund i pauzę od jakiś 40sekund, korygujesz pauzę, póki spalanie będzie dobre, do danego zapotrzebowania na ciepło dobierasz siłę nadmuchu i przesłone na dmuchawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli chodzi o podajnik to kupiłem z firmy pancerpol.. http://www.domer.pl/uklad-naweglania-kotla-kpl-25-kw.html .... I bez tego obrotowego cuda , bo ma się co piepszyć . jeśli chodzi o sterownik to mam LIDER z firm KOM-STER dostepny w przyzwoitej cenie na allegro . Piec viadrus ( KLIMOSZ) :) sam wyciołem otwór i tyle było z przeróbką oczywiście dół zrobiła mi firma bo niestety sam nie potrafiłem tego fachowo i estetycznie wykonać . A i jeśli chodzi o piec to trzeba zamówić HERCULES U22 ND ma dodatkową półke , niestety zmniejsza prześwit do palenia grubego drewna ale za to jest wydajniejszy przy ekogroszku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w odpowiednim miejscu z tym wyskoczyłeś, nie ma co....

Tyle ten palnik ma wspólnego z rynną, że ho-ho-ho

 

Potwierdzam jednak,że jest zero problematyczny. kupowac tylko dobry groszek i chodzi jak burza.

Sterownik kupiłeś zwykły z kilkoma dodatkami, ale firma produkcyjna rozwojowa, trochę jednak przy nim posiedzisz zanim dojdziesz do spodziewanych efektów.

To jednak norma przy "klasykach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piec powinien chodzić w ten sposób, że po trybie "pracy" przechodzi w stan "podtrzymania" i już generalnie trzyma temp. i dawkuje sobie tam powietrze i co jakiś czas opał i w tym stanie "podtrzymania " cały czas jest? Bo u mnie jest tak, że jak wejdzie w stan podtrzymania to temperatura spada i szybko przechodzi ponownie w tryb pracy i tak takimi cyklami: dochodzi do 50st. i spada ..49..48..47..46..praca 47..48..49..50..podtrzymanie..51.. 50.. Pomyślałem, że muszę za wszelką cenę zrobić tak, żeby jednak pozostał jak najdłużej w trybie podtrzymania( nawiewy co 2 minuty po 90 s.) i częstsze podawanie opału w tr. podtrz. trochę to pomogło ale i tak spada temp tyle, że wolniej i wchodzi znowu w tryb pracy. A może właśnie tak ma być?

 

 

Ponawiam moje pytanie , z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonar tak właśnie ma być, że piec jak dobije do zadanej temp. to przechodzi w tryb podtrzymania. nie wiem jaką masz zadaną histereze kotła, ja sobie ustawiłem na 2stopnie, bo wtedy piec dobija szybciej do zadanej temperatury. mam taki sam piec jak Ty. jeśli możesz to napisz mi skąd jesteś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.