Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Podłogowki


dodan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanko jak wlasciwie odczytac temperature z jaka grzeje mi podlogowka. Na wejsciu mam 29C na wyjsciu 27C. czyli jedna kreska mniej. A wiec podlogowka grzeje mi 29C czy 27C jak to czytac, a moze jest to srednia 28C :rolleyes:

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu poloz termometr na podlodze i dowiesz sie jak jest temperatura podlogi.

 

Jak przylozysz termometr do rozdzielacza na zasilaniu, to zobaczysz jaka jest temperatura czynnika ktory zasila - jest ona na pewno wyzsza niz temperatura podlogi. Jak przylozysz na pwrot, to zmierzysz temperature czynnika powracajacego z podlogi i bedzie ona na pewno nizsza od temperatury czynnika zasilajacego podlogowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień termomter na inny może wskaże co innego :P. Jakie to ma znaczenie czy jest 29 czy 27 ? Jeżeli chcesz wiedzieć lepiej to załóż sobie termometr w podłodze. Jedyne co Ci mogę powiedzieć to to że podłoga na pewno ma niższą temperaturę niż 27*C.

 

 

Ma to takie znaczenie ze jak, ktos mnie pyta np instalator czy ktos inny z jaka tempertura pracuje mi podlogowka to nie wiem czy podaje sie generalnie temperature na wejsciu zasilania czy na wyjsciu, i tylko tyle. Nie bede sie wyglupial z termometrami w podlodze, az takich szczegulow mi nie potrzeba. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu poloz termometr na podlodze i dowiesz sie jak jest temperatura podlogi.

 

Jak przylozysz termometr do rozdzielacza na zasilaniu, to zobaczysz jaka jest temperatura czynnika ktory zasila - jest ona na pewno wyzsza niz temperatura podlogi. Jak przylozysz na pwrot, to zmierzysz temperature czynnika powracajacego z podlogi i bedzie ona na pewno nizsza od temperatury czynnika zasilajacego podlogowke

 

 

Mam zalozene wzkazniki na wejsciu i wyjsciu. Pytanie ktora pomiar przyjmuje sie generalnie, gdy ktos pyta "jaka masz ustawiona temerature na podloge" to generalnie przyjmujemy temp. zasialnia czy powrotu? a moze srednią? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko jak wlasciwie odczytac temperature z jaka grzeje mi podlogowka. Na wejsciu mam 29C na wyjsciu 27C. czyli jedna kreska mniej. A wiec podlogowka grzeje mi 29C czy 27C jak to czytac, a moze jest to srednia 28C :rolleyes:

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz.

 

 

Również Mam problem z podłogówką. Kocioł junkers kond , na parterze ok. 70mkw podłogówki w 6obiagach na piętrze grzejniki. Do tego regulator pogodowy FW100.

Otóż podłogówka słabo grzeje, na regulatorze ustawiam grzanie 20st a dom nagrzewa się max do17- 18st (chyba z 2 małych grzejników na parterze ), podłoga ledwie ciepła , niska temperatura zasilania na piecu. Nastawiłem ostatnio na FW100 temp 30st i po 24godzinach nagrzało się do 23st w środku , podłoga ciepła ale nie za bardzo. Max temp utawiona na piecu to 60st , a na głowicy termostatycznej podłog ok. 50st.(na wskaźniku temp przy rozdzielaczu pokazuje max40st.

Jak to ruszyć? Piec generalnie pracuje ale na bardzo niskiej mocy. Chciałbym żeby podłoga była ciągle przynajmniej lekko ciepła…

Pomoże ktoś? Proszę , wrzucam zdjęcia

post-23863-1294822501_thumb.jpg

post-23863-1294822621_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temperaturze 30 st, podłoga nie będzie mocno ciepła lecz tak jak piszesz to chyba przy tej temperaturze masz odpowiednią temperaturę pomieszczeń. Ja mam u siebie obecnie ustawione 32 st na podłogówce i temperatura pomieszceń około 25 stopni, aby podłogówka była wyraźnie ciepła musi mieć temperaturę co najmniej 35 stopni, wtedy jest wyczuwalne że podłoga jest ciepła, lecz wtedy przy stałym grzaniu podłogówką temperatura pomieszceeń bedzie za wysoka. U mnie jest ok przy 32 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.