Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Optima Komfort Plus - Jak Palić ?


Lumidi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mam pytanie do wszystkich użytkowników kotła DEFRO Optima Komfort Plus 25: jak palicie przy plusowej temperaturze na dworze?? Defro mam od 3 miesięcy i jeszcze niezabardzo orientuję się w jego eksploatacji...

Jeśli na dworze jest 7-8 stopni ciepła to jaką powinnam mieć zadaną temperaturę na piecu?? Cały czas mam 60 ale w domu można się udusić z gorąca kiedy na dworze jest temp na +. Ile trzeba wrzucić wiader węgla w takiej sytuacji???

Dziękuję za każdą podpowiedź w tej sprawie,

Pozdrawiam,

Lumidi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powinienes palic tak aby bylo ciepło a nie goaco.Ilość węgla nie ma żadnego wpływu na ciepłote tylko na czas palenia.

Powinieneś palić nie mniej jak 55*C lub więcej ale musisz miec zainstalowaną jakąś armature typu 4d lub 3d głowice termo w domu itd.

Jeżeli nie masz nic z tych rzeczy to musisz się dostosować do warunków i palić tak aby kocioł był czysty czyli nie było smoły(nalot szklący na scianach pieca)

Następnie komin powinien być suchy zwłaszcza w górnych partiach

Kocioł nie powinien rosić pod izolacją

To takie szybkie wskazówki natomiast na forum jest takiego materiału do czytania bardzo dużo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam,jestem nowa na forum i nie wiem gdzie szukać odpowiednich informacji więc napisze tutaj.otóż kupiłam piec defro optima comfort plus i chcę palić miałem.paliliśmy dopiero trzy razy i każdy nieudany.plakać się chce.otóż po zasypaniu kotła miałem oczywiście tulejki są widoczne,i rozpaleniu od góry pali sie super ale tylko przez ok godzinę a później zaczyna się szok bo zaczyna spadać temperatura na kotle i zaczyna się dymić z drugich drzwiczek od dołu i np dziś zagasło całkiem.jaka jest przyczyna,jaki błąd popełniamy..proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Mam pytanie do wszystkich użytkowników kotła DEFRO Optima Komfort Plus 25: jak palicie przy plusowej temperaturze na dworze?? Defro mam od 3 miesięcy i jeszcze niezabardzo orientuję się w jego eksploatacji...

Jeśli na dworze jest 7-8 stopni ciepła to jaką powinnam mieć zadaną temperaturę na piecu?? Cały czas mam 60 ale w domu można się udusić z gorąca kiedy na dworze jest temp na +. Ile trzeba wrzucić wiader węgla w takiej sytuacji???

Dziękuję za każdą podpowiedź w tej sprawie,

Pozdrawiam,

Lumidi :)

Zawór 4D i pełne zabezpieczenie pomiędzy kotłem a zaworem 4D. Zawory 3D niszczą kotły na powrocie gdyż woda wracająca nie jest przemieszana z ciepłą tak jak jest w przypadku zaworu 4D. Inaczej jest gdy bojler (ogrzewacz cwu) jest włączony do instalacji jako sprzęgło hydrauliczne gdzie powrót niewiele różni się od zasilania. Zaworu 4D używam od 2000 roku i kocioł (wymiennik kotła) na dzień dzisiejszy jest w stanie nienaruszonym. Po 10 sezonach padł palnik ale ten nowy daje sobie bez problemu radę nie niszcząc blach wymiennika. Trzymam temp. latem 60`C a zimą 66`C , przy spadku poniżej - 15 75`C oczywiście na kotle bo na grzejnikach odpowiednio od 35 do 60 `C. W domu stała temperatura 23`C. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,jestem nowa na forum i nie wiem gdzie szukać odpowiednich informacji więc napisze tutaj.otóż kupiłam piec defro optima comfort plus i chcę palić miałem.paliliśmy dopiero trzy razy i każdy nieudany.plakać się chce.otóż po zasypaniu kotła miałem oczywiście tulejki są widoczne,i rozpaleniu od góry pali sie super ale tylko przez ok godzinę a później zaczyna się szok bo zaczyna spadać temperatura na kotle i zaczyna się dymić z drugich drzwiczek od dołu i np dziś zagasło całkiem.jaka jest przyczyna,jaki błąd popełniamy..proszę o pomoc.

 

Palę w tym kotle (piece są w piekarni) pierwszy sezon i zacząłem od miału.Próbowałem całkiem suchym i stwierdziłem, że niestety musi być trochę wilgotny (nie błoto). żeby się dobrze spalał.Suchy miał niejako dokładnie uszczelnia ruszt i brak wtedy nadmuchu dolnego, a zroszony i przerzucony uzyskuje strukturę grudkowatą i jest łatwy do przedmuchania.Dymienie z drzwiczek świadczyć może o niskiej kaloryczności opału.U mnie przy zasypaniu miałem do pełna czyli trochę poniżej dysz bocznych ,temp. zadana 55*C ,zawór 3 drogowy w pozycji 50% pali się teraz (3 11 2011r) około 16 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Mam pytanie do wszystkich użytkowników kotła DEFRO Optima Komfort Plus 25: jak palicie przy plusowej temperaturze na dworze?? Defro mam od 3 miesięcy i jeszcze niezabardzo orientuję się w jego eksploatacji...

Jeśli na dworze jest 7-8 stopni ciepła to jaką powinnam mieć zadaną temperaturę na piecu?? Cały czas mam 60 ale w domu można się udusić z gorąca kiedy na dworze jest temp na +. Ile trzeba wrzucić wiader węgla w takiej sytuacji???

Dziękuję za każdą podpowiedź w tej sprawie,

Pozdrawiam,

Lumidi :)

 

jestem posiadaczem pieca Defro Optima Komfort Plus Nowa Linia 15kw, do ogrzania dom o powierzchni ok. 100m2, ściany ocieplone styro 8cm, poddasze nieużytkowe i nie ocieplone. Teraz mam nastawione na 63oC zadaną, czasami przeciąga 66-68oC, zawór 4D, w domu 23oC, wsad ok. 20kg pali się ok 20h po czym zostaje żar wtedy wyłączam dmuchawę i żar jeszcze trzyma temp ok 1h, palę wyłącznie suchym miałem o kaloryczności 23Kcal, rozpalam zawsze rano i dopiero następnego dnia rano sytuacja się powtarza. Zawsze możesz ograniczyć temp. jeśli masz zamontowane termostaty na grzejnikach lub jeśli to nie problem to zamontuj zawór 4D - powinien pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.