Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki to typ bojlera? pionowy / poziomy? jeśli poziomy to czujnik przyklej na jednym z wypukłych boków na wysokości około 1/3 średnicy od góry (czyli jak bojler ma np 40 cm srednicy - to przyklej go tak z 15cm. od górnej krawędzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w załączeniu fotki

założyłem regulator pokojowy, ale komfort zamiast się zwiększać, zaczął się zmniejszać.

dom się wychładza, temp, jest coraz niższa. różnica ustawiona na regulatorze to 22 st w nocy, a 23 w ciągu dnia,-taka wysoka z racji tego, że na korytarzu jest cieplej niż w salonie

post-23808-0-44743700-1296250689_thumb.jpg

post-23808-0-06372600-1296250714_thumb.jpg

post-23808-0-05716200-1296250740_thumb.jpg

post-23808-0-61533300-1296250767_thumb.jpg

post-23808-0-88710700-1296250803_thumb.jpg

post-23808-0-92170500-1296250822_thumb.jpg

post-23808-0-32848000-1296250875_thumb.jpg

post-23808-0-64561800-1296250913_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w załączeniu fotki

założyłem regulator pokojowy, ale komfort zamiast się zwiększać, zaczął się zmniejszać.

dom się wychładza, temp, jest coraz niższa. różnica ustawiona na regulatorze to 22 st w nocy, a 23 w ciągu dnia,-taka wysoka z racji tego, że na korytarzu jest cieplej niż w salonie

wydaje mi się,że problem tkwi w ust . zaworu 3d, tylko teraz tak, hydraulik zciągnął gałkę zaworu-ta częśc z kreseczka z reszty ktora jest wmontowana w instalację, czyli wyciągnął nakretkę-wtedy była kreska na godz. 12ej. W dloniach przekręcił ją na godz. 9tą, wsunął na zawor, ponownie przekręcil zgodnie z ruchem wskazówek zegara i ponownie zdją, później ponownie w dłoniach ją przekręcił i ponownie założyl na zawór na godz 9tą i Bóg jeden wie ile razy zdążyl to zrobić.... jak teraz zawor 3d. ustwić na pozycję wyściową, żeby mieć jakiś punkt odniesienia???

W jaki sposob ustawić temp. powrotu wody do pieca aby wynosiła ok.55st. -tak jak zaleca producent??

Jeśli lepiej grzeją grzejniki, tym chlodniejsza jest cwu-jak to zrównoważyć??

Może forum przeczesuje jakiś-KOMPETENTNY -fachowiec z serwisu cichewicza??? Chociaż ątpię, żeby w cichewiczu pracowali kompetntn fachowcy, zczynam mieć dosyć tego czegoś/\,\.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się,że problem tkwi w ust . zaworu 3d, tylko teraz tak, hydraulik zciągnął gałkę zaworu-ta częśc z kreseczka z reszty ktora jest wmontowana w instalację, czyli wyciągnął nakretkę-wtedy była kreska na godz. 12ej. W dloniach przekręcił ją na godz. 9tą, wsunął na zawor, ponownie przekręcil zgodnie z ruchem wskazówek zegara i ponownie zdją, później ponownie w dłoniach ją przekręcił i ponownie założyl na zawór na godz 9tą i Bóg jeden wie ile razy zdążyl to zrobić.... jak teraz zawor 3d. ustwić na pozycję wyściową, żeby mieć jakiś punkt odniesienia???

W jaki sposob ustawić temp. powrotu wody do pieca aby wynosiła ok.55st. -tak jak zaleca producent??

Jeśli lepiej grzeją grzejniki, tym chlodniejsza jest cwu-jak to zrównoważyć??

Może forum przeczesuje jakiś-KOMPETENTNY -fachowiec z serwisu cichewicza??? Chociaż ątpię, żeby w cichewiczu pracowali kompetntn fachowcy, zczynam mieć dosyć tego czegoś/\,\.

 

Ten czujnik na bojlerze to kiepsko zamocowałeś, daj go wyżej grzałki jak pisałem i dobrze przyklej do blachy.

Co to za zawór 3d? wygląda jak esbe vrg130, zdejmij gałkę i sprawdź na trzpieniu czy masz tam na jednym z kantów inne od reszty nacięcia pomoże Ci to zdjęcie;

Załączone zdjęcie wielkością "dupy nie urywa" ale widać na nim że nacięcie masz od strony tej przepustnicy.

post-11913-0-53867700-1296256270_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widać gdzie jest wpięty bojler i jakie ma zabezp. przeciwko zwrotowi strumienia wody. Przydałby się krótki szkic. Przerobiłem podobny temat jeszcze na początku 2000 roku a w rok póżniej wstawiłem w miejsce 3 - 4-ro drożny i do dzisiaj spokój.

 

 

Ja tam widzę zawory zwrotne za pompami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpięcia powrotów widać dokładnie na przedostatnim zdjeciu, powrót bojlera jest wpiety między zaworem 3d a piecem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W jaki sposob ustawić temp. powrotu wody do pieca aby wynosiła ok.55st. -tak jak zaleca producent??

 

Michał ja bym sobie tych 55 stopni za bardzo do serca nie zabierał, wystarczy jak to będzie już 42*C, kolejna rzecz to ten termometr co robi w tym miejscu raczej za "figuranta". Chcesz zmierzyć rzeczywistą tempereture powrotu to kup sobie termometr opaskowy i zamocuj zaraz przed kotłem na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć Michał... nie wiem czy obserwujesz jeszcze ten temat... ale co tam... pisze...

Mam identyczny kocioł jak ty... moje najwarzniejsze ustawienia:

- temp na kotle 50 C

- czas powtarzania podawania paliwa - 40 s

- dawka paliwa 18%

- moc wentylatora 10 % i przesłona na wentylatorze na ok 1 cm

- podawanie w podtrzymaniu 20 s

- czas postoju w podtrzymaniu 25 min

 

Opinia serwisanta z cichewicza:

- nie stosować przedmuchów !!!

- wyłączyć modulacje mocy !!!

 

Z mojego doświadczenia, czyli z autopsji:

- sterownik pokojowy wyrzuć do kosza... wcale sie nie sprawdza a tylko komplikuje sprawę... z powodu bezwładności kotła kocioł po wejściu na 2 godziny w stan podtrzymania, po powrocie do trybu praca potrzebuje 3 godzin na ponowne zagrzanie domu o 1 stopień wyżej. W tym czasie zrzera 2 razy wiecej groszku.

- koniecznie załóż głowice termostatyczne na wszystkich grzejnikach.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.