Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Termotech Stąporków 22Kw Z Dolnym Spalaniem


androck

Rekomendowane odpowiedzi

dom z cegły,stary ,nieocieplony.powierzchnia ok150m2,nowe centralne .na grzejnikach termostaty zasyp 48 dm3, opał przeważnie węgiel . ale mam też muł. tylko niewiem czy mozna nim palic ,mieszac z węglem ,czy moczyć itp. wczoraj dałem troche mułu i temp zwiekszyłem na 65st, i musze powiedziec ze dmuchawa sie rzadziej załancza wiec chyba ide w dobrym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos posiada taki piec prosze o pomoc w ustawieniach sterownika .wydaje mi sie ze zbyt duze spalanie jest.jak o 5.30 załaduje węgle to ledwo do 14 dotrzyma. zona juz o 13 chodzi dokładac.prosze o jakąs radę gdyz jest to moj debiut jezeli chodzi o palenie w piecu.

Witam.

Czy to jest taki kocioł ?

TERMO-TECH KMS 22 kW UKN 22 KW

Bo jeżeli tak to typowy górniak. Należy w nim palic od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest górniak. Zasypujesz do pełna, układasz ropałkę i podpalasz od góry. Jak się wypali to od nowa (po oczyszczeniu rusztu). Nie wolno dosypywać miału/mułu w czasie pracy kotła. Masz instrukcję obsługi?

Dmuchawa powinna pracować cały czas. Zwalnia przed osiągnięciem temperatury zadanej? Jeśli dmuchawa staje to znaczy, że ustawione zbyt wysokie obroty maksymalne.

 

Muł to nie to samo co miał. Niektórzy mówią, że tym "błotem" nie da się sensownie palić.

Myślę, że możesz dodawać niewielkie jego ilości do grubszego węgla.

 

Którędy jest podawane powietrze wtórne (nad zasyp)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeliczcesz sensownie i oszczędnie palic w tym kociołku to musisz zrobić przeróbke.

W tych górnych drzwiczkach należy wywiercić otwory lub zrobić cos takiego jak w seco.

Zamieszczam obrazek pogladowy.

Dlatego że przy paleniu np.miałem słuzy za bezpiecznik i do doprowadzania powietrza wtórnego.PW.

Ale tez przy paleniu weglem ma barzo istotny wpływ na proces spalania.Zwłaszcza jak palisz na miarkowniku.

Na forum jest dużo napisane wypowiedzi właśnie na ten temat więc musisz troszke poczytac.

Pozdrawiam.

post-21309-1294123521_thumb.png

post-21309-1294123683_thumb.png

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki kocioł, i wielokrotnie pisałem o nim. To kocioł tzw. górno-dolny czyli nijaki, producent miał problemy z podjęciem decyzji.

 

Masz do wyboru dwie opcje, albo traktować go jako górniaka, jak radzi HP79 (nie wiem tylko jaki masz sterownik, mój miał kiepskie mozliwości regulacyjne), albo przerobić go podobnie jak ja, na kocioł pseudo dolny.

 

W obu przypadkach zyskasz na jakości spalania, ale w przypadku dolniaka, bedziesz miał mozliwość uzupełniania opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.