Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec z podajnikiem tłokowym - Tilgner


kobepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Ceny gazu wiemy jakie są :D , więc postanowiłem zainwestować w kocioł na opał stały.

 

Czytałem, czytałem i zdecydowałem sie na podajnik tłokowy.

 

Postanowiłem kupić piec KTM firmy Tilgner - 20 kW - dom klocek z lat 70, około 102 m2.

 

Proszę o info co sądzicie o tym piecu, czy mają dobre sterowanie, czy mozna w nich zmienić sterownik na PID, czy

 

wyczystka znajdująca się na górze nie przeszkadza w prawidłowym czyszczeniu.

 

 

Proszę o pomoc.

 

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec widziałem u Tilgnera. PiD montują już sami. Dopracowany, ale wysoki i wyczystka z góry. Mnie to nie pasuje bo mam niską piwnicę. Oferują transport w cenie i nawet mogą odciąć popielnik, czyli dół pieca po to żeby go złożyć na miejscu w piwnicy, jak ktoś ma problemy z wprowadzeniem pieca w całości. Wydaje się dobrym rozwiązaniem ale pomyśl czy nie wygodniej byłoby spychać sadze z półki , a nie pochylać się nad piecem i wyciorem upaprać całą twarz. Ja myślę nad OPALEM - SEKOM ŁUCKI (też tłokowy)

 

P.S. słyszałem że EKOCENTR (chyba tak ta firma się nazywa) też zaczyna robić taki kociołek - nie dziwię się, ekogroszek na bank przekroczy 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Jestem zainteresowany kupnem kotła Tilgner KTM 20 KW z dodatkowym paleniskiem (rusztem) sprzedawany ze sterownikiem Signum 700.

Jakie macie doświadczenie z tego typu kotłem i co sądzicie o sterowniku?

Czy opłaca się kupować tłokowy na miał? Skoro słyszy się ograniczaniu emisji spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski pomysł. Też chciałem taki kupić ale zmieniłem decyzję i wziąłem EKR (ślimak) i nie żałuję. W ślimaku też spalisz miał(ja w tej chwili pale miałem 23 z Piasta) Sterownik to bierz internetowy-trzy lata temu jak brałem to dopłata była chyba 300 zł a wygoda jest i obsługa czterech pomp, programatory itp

Jeśli ruszt dodatkowy to wkładany żeliwny a nie wodny

Edytowane przez hajtaler428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała Ekoenergia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski pomysł. Też chciałem taki kupić ale zmieniłem decyzję i wziąłem EKR (ślimak) i nie żałuję. W ślimaku też spalisz miał(ja w tej chwili pale miałem 23 z Piasta) Sterownik to bierz internetowy-trzy lata temu jak brałem to dopłata była chyba 300 zł a wygoda jest i obsługa czterech pomp, programatory itp

Jeśli ruszt dodatkowy to wkładany żeliwny a nie wodny

W KTM też mogę palić ekogroszkiem. Jest też dodatkowy ruszt, tzw. awaryjny. 

Producenta pytałem o sterownik typu PID. Prawdopodobnie taki dokupię. 

 

http://tilgner.pl/kotly-ktm/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znam ofertę Tilgnera bo sam mam ich kocioł. Nigdzie nie pisałem że nie ispalisz w nim groszku. Na początku też miał być tłokowiec ale po lekturze forum zmieniłem zdanie. Radzę Ci też poczytać-pokrótce kupa dymu i sadzy a jak dołożysz do tego ruszt wodny to już wogole. A z.ciekawości to te 20kw to ma jaką powierzchnię i jaka izolacja budynku'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem (widzę), że masz z tej firmy kocioł. 

 

Piszę, że też mogę spalić ekogrszek, dlatego, że chwaliłeś się o spalaniu miału w ślimaku. 

 

W firmie obliczono nam 20 kw, a dzisiaj w domu serwisant stwierdził, że powinien być 25 kw.

 

Powierzchnia domu 170 m. Budynek ocieplony 10 cm styropianem. 

 

P.S.

Pracownicy z tej firmy także mają piece tłokowe.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że decyzja już podjęta a Ty nie szukasz porady tylko żeby ktoś powiedział że to.super wybór.

Do takiej powierzchni i izolacji to kocioł jest 2 razy przewymiarowany ale serwisant na pewno wie lepiej.

Kup ten kocioł 25kw a po jego odpaleniu założysz wątek z pytaniem co zrobić z ogromnymi ilościami sadzy które produkuje

Już nie będę Cię przekonywał-nic na siłę.

Powodzenia

Edytowane przez hajtaler428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170 m2 i 25kW - to 2x za DUZO !!

Sluchaj sewisanta, to wyjdziesz jak przyslowiowy Zablocki na mydle !

Ale jak posal przedmowca to twoja decyzja i TWOJ klopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha , ha... jakbym słyszał swojego "fachowca " który w 2008 roku  "doradził mi" zakup tłoka  25KW do domu 180 m2 ( nieocieplonego ) .

Mimo braku ocieplenia na chałupie spokojnie wystarczył by mi kocioł 15KW.

Męczę się z moim 25Kw  tłokiem już 9 lat i powiem jedno:

SYF , SADZA i wyp...szone pieniądze w błoto.

Chcesz tak samo ?

Kupuj tłoka 25KW ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie tłoka dobrze radzę, jak już chcesz Tilgnera to EKR 15kW z eCoalem i Ekoenergią albo Batorym obecnie niestety dopłata do eCoala 600pln.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.