Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rura Spalinowa W Nieogrzewanej Piwnicy


zarybob

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy nie popełniłem błędu zmieniając miał na groszek. Może lepiej wrócić do ustawień producenta?

 

Absolutnie i definitywnie NIE. Pal nadal groszkiem. Sam piszesz, że kocioł masz teraz suchy, gdy przedtem miałeś smołę. Jak ją miałeś to miałes i w kominie.

 

Kombinowałem z termometrem do spalin dzisiaj ale mam narazie tylko taki który mierzy temperaturę powierzchni a nie gazów i daje mi jakieś błędne odczyty (42 stopnie choć czopuch gorący )

Pomiar punktowy temperatury jest czasem trudniejszy niż się wydaje. Przykładasz punktowo zimną sondę do cienkiej blachy. jej pojemność cieplna jest bardzo niewielka, stąd czujnik wychładza punktowo tę blachę. Jak nie mierzysz na blasze, lecz na czymś co ma małą przewodność cieplną (stanowi blokadę dla ciepła) jest jeszcze gorzej, bo ów punkt pomiarowy nie zdąży się nagrzać. Naisz dokładnie gdzie i jak mierzysz, a może CI w tym trochę pomogę. Ale na razie wystarczy zwykły test nawet ręką - da sie dotknąć czy też nie do czopucha i tego fragmentu w nieogrzewanej piwnicy? jak się nie da daj kroplę wody. Czy natychmiast odparuje z sykiem, czy szybko odparuje, czy też sobie będzie.

 

Cegły które poustawiałeś - uważam że nie zaszkodzą. choć niewiele pomogą. Wyziębianie kotła przez te drzwiczki nie jest jakieś znaczące, ale jak CI nie przeszkadzają, to je zostaw.

 

Co zaś do pomiaru temperatury, zaproponuję Ci takie rozwiązanie, http://allegro.pl/pirometr-32-to-300-c-ter...1402839971.html

lub taki:

http://allegro.pl/termometr-laserowy-pirom...1423626971.html

 

Jeśli masz możliwość zaświecenia latarką do ujścia pieca (czopucha) tym przyrządem zmierzysz temp. w jego wnętrzu. To urządzenie jest badziewne, ale Tobie chodzi o pomiar temperatury mniej więcej, a nie z jakąś klasą dokładności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/termometr-do-piekarnika-...1422882603.html

Myślicie że taki termometr się nada?

Czy lepiej czekać jeszcze na sondę elektroniczną?

:( jak chcesz upiec kurczaka, albo ciasto to sie nada.

 

Jeszcze jedno - nie bądź tak na już, z tym sąsiadem. Używasz komina od krótkiego czasu. Czy ten komin był wcześniej używany? Może był wilgotny, a ty podgrzewając go jedynie przyspieszyłeś proces jego degradacji? W takim wypadku uważam, że i tak musisz zacząc od wysuszenia komina. A sąsiad... wiesz, wielu sąsiadów tak postępuje, znajdzie jelenia i na nim potem żerują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba coś kalibrować ? Myślałem że podpinam sprawdzam ewentualnie czy reaguje prawidłowo na zmiany temperatury.

Jeśli masz sparowany z nim miernik, to oczywiście niczego nie musisz kalibrować. Ale jeśli masz tylko sondę, a podpinasz ją do "jakiegoś" czujnika, wtedy to inna sprawa. Wtedy trzeba znań charakterystykę, czyli wycechować czujnik.

 

W opisie tej sondy masz jasno powiedziane - dedykowana do mierników itd. Ta dedykacja to właśnie przypisanie. Sonda ma jakąś charakterystykę, skoro jest typu K to raczej będzie to termopara, zatem na wyjściu pojawi się siła termoelektryczna. Ale to nie istotne. Ważne, że wiesz, że masz mieć dany miernik i wtedy pomierzysz z podaną dokładnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/termometr-do-piekarnika-...1422882603.html

Myślicie że taki termometr się nada?

Czy lepiej czekać jeszcze na sondę elektroniczną?

 

nada się naj najbardziej, sam z takiego korzystam i sobie chwalę, kilku innych użytkowników z forum też takie posiada.

nawiercasz otwór wkładasz i zapominasz, raz w miesiącu wystarczy wyjąć i włożyć z powrotem by oczyścić szpikulec z osadów.

ma jeszcze tę zaletę że mimo iż skala do 300C to może się przekręcić na około i pokazać drugie 300C a potem wrócić jak gdyby nigdy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nada się naj najbardziej, sam z takiego korzystam i sobie chwalę, kilku innych użytkowników z forum też takie posiada

POTWIERDZAM.

Temp. spalin przekroczyła w pewnym momencie grubo ponad 300 C* .Postanowiłem go sprawdzić - na wrzącej wodzie - pokazywał 100 C* Tak więc jest dokładny i niezawodny. Polecam go każdemu palaczowi. Popatrzcie na temp.spalin po czyszczeniu kotła - ja byłem w szoku.

Ja go kupiłem za 11,50 , to fajna cena.(.Allegro)

(Badanie temp. spalin na powierzchni czopucha - to pomyłka .Sadza to doskonała izolacja )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Posiadam kocioł górnego spalania (miałowy) z dmuchawą i sterownikiem,pale groszkiem 60 stopni na piecu (40 -50 stopni na powrocie). Latem/jesienia nie mialem zadnych problemów teraz gdy temperatury spadły zaczeła sie kondensacja spalin i smoła wychodzi przez fugew kominie (ceglanym). Na zdjeciach pokazałem zaizolowaną rure spalinową taka czarna jak od kominka (izolacja to wełna kominkowa 3cm z folią aluminiową). Rura ta przechodzi przez sciane i dalej kawałek w nieogrzewanej piwnicy gdzie temperatura spada ponizej zera jak sa silne mrozy. Przy samym piecu nie starczylo mi juz izolacji ale to poprawie. Pytanie co jeszcze moge zrobić zeby problem nie narastał? Zaizolować jeszcze raz całą rure wełną 5 cm taka zwykłą a na odcinek komina który jest w piwnicy dać wełne fasadową ?Czy to rozwiąże problem??

post-11020-1293385196_thumb.jpgpost-11020-1293385165_thumb.jpgpost-679-1198841783_thumb.jpg

Witam.

Najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu będzie wykonanie otworu 60x80 mm e drzwiczkach zasypowych z uchylną klapką. Następnie wyregulowanie odpowiedniej ilości powier\trza wtórnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Minimalna temperatura spalin w kotłach metalowych opalanych węglem wynosi 180*do 200* z powodu zawartości siarki w węglu(kwas siarkowy -temp.rosy160*)

 

minimalna, a jaka jest srednia mniejwiecej temperatura z jaka pracuje kociol stalowy i jaka jest maksymalna? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.