Skocz do zawartości

milan4

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem piec CarboPress 22 kW z firmy Eko-Centr z regulatorem Compit multi 100 na przełomie 2008/2009 roku. Do dzisiaj nie mogę dojść ładu z parametrami. najpierw nie mogłem sobie poradzić z trybem "praca". wygasało po krótkim czasie lub nie spalał miału do końca (właściwie pół na pół z popiołem). Trudno też było ustawić parametr podtrzymania. 28 - 30 minut to max. czas dla podtrzymania, jednak piec w tych parametrach "wyrzucał" nadmiar ciepła do układu. w naszym systemie został zainstalowany sterownik pokojowy. w momencie, kiedy temperatura na zewntąrz jest w granicach 0 stopni, parametry na sterowniku pokojowym w dzień ok. 19 stopni, w nocy 18 stopni, to w pomieszczeniach uzyskujemy ok, 23 stopni. w momencie, kiedy idziemy spać, świętem jest jeśli do rana piec pracuje. Najczęściej wstajemy i piec nie chodzi, trzeba rozpalać od początku i tak codziennie przez cały sezon grzewczy (całe szczęście, że nie obsługuje ciepłej wody, jest tylko CO). W tym roku w ostatnich dniach okazało się, że do wymiany są wszystkie łożyska szuflady, wszystkie 4 zapieczone, zatarte (piec ma dwa lata! i jest używany tylko w okresie zimowym! konserwowany i czyszczony zgodnie z instrukcją obsługi) i łożyska mechanizmu podawania paliwa (to łożysko rozleciało się kompletnie). Serwisant z Ekocentru wykonywał tę uslugę, następnie ustawił parametry i .... piec zgasł po 5 godzinach. Od tego czasu dalej nie mogę ustawić pieca.

kod awarii A3, ale również A6, co miało mieć ponoć związek z zepsutymi łożyskami. Jak widać nie miało.

Parametry pracy pieca:

F5 - prędkość wentylatora - 45

F7 - czas przerwy między podaniami w trybie "praca" - 700 s

F8 - czas przerwy między podaniami w trybie "podtrzymanie" - 30 minut

F10 - szybkość wentylatora w trybie "podtrzymanie" - 30

F11 - czas wyprzedzenia załączenia wentylatora przed wykonaniem podania w trybie "podtrzymanie" - 60 s

F12 - czas opóźnienia wyłączenia wentylatora po wykonaniu podania w trybie "podtrzymanie" - 100 s

F13 - czas przedmuchu przy przejściu z trybu "praca" do trybu "podtrzymanie" - 40s

F14 - czas przedmuchu przy przejściu "podtrzymanie" do trybu "praca" - 60s

Do dzisiaj nie mogę ustawić pieca tak, żeby grzał i żebym nie musiał do niego latać co chwilę i pilnować, żeby się nie wyłączał.

Niech ktoś pomoże, albo doradzi, co tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...


  1. sprubuj otworzyc klapke na wentylatorze ja mam na max i pali się dobrze uważaj na temperature umnie jest dobrze ale mam bojler 100l i czasem załancza się pompka od niego jak podskoczy temperatura na piecu meje spalanie w tym piecu teraz 22kg na dobe przy-18 jeszcze raz tyle pale pierwszy sezon i jeszcze się ucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.