Skocz do zawartości
majkel

Stalkot Stalkot Kw Sg Opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Chcemy zamontowć w starym domu piec miałowy firmy stalkot z pleszewa co sądzicie o tych piecach

post-1806-1212136923_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez FAFAŁ
      Poraz kolejny widzę na filmach Kamila Miernika że ma ustawiona w sterowniku moc na większą niż kotła . Mój kociołek też jest 19kW jednak palnik ma moc 12-25 kW . Którym parametrem lepiej się posiłkować w ustawieniach ? Czy ma to jakiś wpływ ? 
    • Przez FAFAŁ
      Postaram się jakoś to szczegółowo opisać by wytlumaczyc . Jeszcze tamtym latem z Leroy Merlin kupiłem w promocji groszek .Ekogroszek 26 MJ 20 kg EQUATION gold.  No i tak sobie nim palilem .powoli go ubywało no wiadomo . Zakup w obie bartex rubin . Ale on mokry . Więc rozsypywałem w piwnicy i dawałem mu się podsuszyc . Nastepnie z tamtym mieszałem pół na pół.  Myśląc będzie mniej piecyk chodził na lekko wilgotnym . Chyba slusznie  ? . Ale lirojowy się skonczyl i zaczęły się schody . Palnik mi się dość mocno grzał . Do tego rura podajnika . Starałem się to poustawiać . Bardziej dopracować i tak dalej . Zdawało mi się że zasłoniłem otwór wpuszczający powietrze w rure podajnika takie PW . I to zrobiłem robiąc jeden większy i dwa mniejsze obok. Szczęśliwy kilka dni piecyk popracował spokojnie . A wczoraj zaś szaleństwo na podajniku . Dwu stan nie pomógł . Ustawienie niższej temperatury  też nic . Z palnika wydobywał się niebieski płomień . Hmm takie coś jest jak się koks pali delikatnie .ok co dalej . Dalej dziś walczyłem od rana z nim . Aż rozmawiając z żoną doszliśmy do wniosku że może węgiel jest koksujący . I kupiliśmy 4 woreczki sahary z obi . Jest suchy więc na niego padł wybór. Z podajnika wybrałem wszytko co się dało wsypalem mu około 5 kilo sahary i w sterowniku ustawiłem kaloryczność na 28 . No i minęło z pół godziny a piecyk schodzi z temperaturą na podajniku . Wszystko zaczyna się stabilizować . A przecież w pół godziny nie wykręcił tego co było jeszcze w ślimaku . Nie było tam czysto że zaczął działać na tym suchym węglu . I teraz się zastanawiam czy po prostu nie miałem za nisko ustawionej kaloryczności a było 26 jak jest na worku i stronie obi. Czy to ma aż taki wpływ na spalanie . A i jeszcze grzebiąc haczykiem w palniku wyciągałem odgazowany węgiel o takiej strukturze jak pumeks . Czyli koksil ?  Podpowiedzcie bo już ręce mi opadaja . 
    • Przez trabyl
      Witam, instalację mam zrobioną, jestem samorobem, ale z jakimś doświadczeniem i wszystko zawsze chodziło. Tym razem, mam taki problem, że gdy próbuję rozpalić w piecu to przy każdej próbie uruchomienia silnika podajnika (ślimakowy) on się zatrzymuje po komunikacie "BLOK SILNIKA", zapewne chodzi o blokadę silnika. Nie wiem tylko co może być przyczyną, ślimak na 100% nie jest unieruchomiony, bo ręką mogę go przekręcić, jest wsypane tylko trochę ekogroszku na próbę. Za każdym razem jest to samo bez względu co ustawię na komputerze. Myślę, że jest to jakiś problem z elektroniką, ponieważ za każdym razem komunikat następuje po tym samym czasie, jest to około jednej sekundy, ledwo co ślimak ruszy kilka milimetrów i już ten komunikat i nic nie można zrobić. Nic mi nie przychodzi do głowy, proszę o pomoc! Piec stalkot z podajnikiem na ekogroszek sterownik tigra kom-ster
    • Przez punto03
      Witam znalazłem jeszcze taki kociołek co o nim sadzicie? i o firmie ogólnie?  
      http://www.stalkot.pl/oferta,kwm-sgr-lider,3,3.html
      link do wyliczeń  http://cieplowlasciwie.pl/wynik/45ky 
      Pozdrawiam serdecznie forumowiczów:)
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.