Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchaj cziko82. Nie obraź się, ale nic mnie tak nie w.....wia, jak brak samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków z tego, co napisali inni, a Ty właśnie tak się zachowujesz. Skoro Wesoła jest dla Ciebie zbyt smolista i sklejająca, to spróbuj Chwałowice. Jak nie, to lecisz w dół, a tam masz właśnie Piekary, Kazimierza Juliusza, Ziemowita, Piasta, Sobieskiego, Janinę i węgle rosyjskie. Nic innego już nie ma. O wszystkich tych węglach pisano na forum, więc przestań już biadolić, bo nikt za Ciebie nie dokona wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lysy1I, w tym temacie na koniec, mój przekaz do cziko82 miał wyłącznie na celu pobudzenie w nim czujności i wyostrzenia uwagi, iż nie wszystko co dzisiaj sprzedają pod dawnymi szyldami musi odpowiadać prawdzie. Ocena pochodzenia dostarczonego do mnie węgla to subiektywne spostrzeżenia moje i kolegi na podstawie wzrokowych ( z innych się przecież wycofałem) doświadczeń z kilkudziesięciu lat palenia i wożenia. Ponieważ mam do niej o „rzut beretem” ( co oczywiście nie ma żadnego znaczenia) więc przez lata otrzymywałem jakby coś innego, zajmuję się na kopalniach czym innym niż wydobycie, więc nie mam ani dążę do pogłębienia wiedzy na temat węgla, od tego na tym forum to ja mam Ciebie, a już zupełnie w żadnej mierze nie jest moim zamiarem zniechęcanie kogokolwiek do zakupu węgla akurat z tej kopalni. Np. na finale poprzedniego sezonu dostarczono mi 1T czegoś co miało być wesołą, więc to moje pisanie to tylko taka profilaktyka, to było na tyle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam odnosić wrażenie, ze sam nie wiesz czego chcesz. Węgiel z Kazimierza nazywasz w swoich postach "ruskim", bo Ci się rozpada trzymany na dworze, w innym temacie narzekasz na węgiel z Piekar i Wesołej, które są odpowiednio praktycznie najlepszymi węglami płomiennym i gazowo-płomiennym na rynku. Wiadomo, że nie ma jednego wzorca węgla z danej kopalni i trzeba to przyjąć. Może po prostu ktoś robi Cię w bambuko przy zakupie, albo coś jest nie tak z Twoim sposobem palenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Tegoroczny zapas wegla chcialem zakupic w calosci w sklepie internetowym ktory kilkanascie tygodni temu polecalem ale jak to zwykle bywa niska jakosc obslugi zmusza mnie do powrotu do tradycyjnych zakupow. Wlasnie wrocilem z objazdu lokalnych skladow i chcialbym zasiegnac opinii fachowcow na temat kostki z kwk jankowice tzn jaki to rodzaj wegla i czy ktos moze sie podzielic doswiadczeniami z palenia ta kostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za tonę paczkowanego ekogroszku trzeba w markecie zapłacić niespełna 630 zł, a na kopalni za tyle samo ekogroszku musimy wyłożyć już 740 zł - wylicza "DZ"."

Tylko już nie napiszą na przykład o wartości opałowej tego marketowego ekogroszku, która może być nawet 20-25% niższa od węgla polskiego. Pomijam sprawę kultury spalania (sadza, popiół) i wilgotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisali ,że to węgiel importowany o gorszych parametrach,dlatego tańszy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciastoramie jest promocja ekogroszku workowanego za tonę 620 ale nie doczytałem czy do/od 22MJ/kg więc może tutaj trzeba szukać przyczyny.

Pewnie Tani Opał. U mnie mają go po 13zł/25kg jak nie taniej nawet, ale już spróbowałem raz i więcej nie mam zamiaru. Znika jak chleb przy gębie. 22MJ/kg to raczej przesadny optymizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem po raz pierwszy na forum. Mam pytanie do doświadczonych forumowiczów: jaki węgiel (z której kopalni i jaki sort) stosować do pieca "Dworek Bis" typ ZN (model z lat 2004-2006); temperaturę na piecu (wyświetlacz na sterowniku) chcę utrzymywać tak w granicach 47-52 stopnie Celsjusz w zależności od temperatury na zewnątrz.

Edytowane przez mirzal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

 

Ja również jestem pierwszy raz na forum i pierwszy raz kupuję węgiel, gdyż przeprowadziłem się z bloków do domu, także jestem zupełnym laikiem w temacie. Posiadamy dość stary piec węglowy i chciałem się dowiedzieć, z której kopalni (obdzwoniłem składy opału na terenie Nowego Targu i mam do wyboru KWK Wieczorek, KWK Mysłowice - Wesoła oraz KWK Sobieski) wybrać węgiel. Nie znam się na parametrach ale potrzebuję, aby węgiel był kaloryczny, tzn dawał możliwie najwięcej ciepła, gdyż 3 tygodnie temu urodził mi się synek i mieszkanie musi być dobrze ogrzewane.

 

Dzięki i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgdn

Myślę, że najpierw powinieneś (jeśli rzeczywiście jesteś laikiem w temacie ogrzewania kotłem węglowym) zacząć od opisu kotła i domu. Na forum uzyskasz porady jak palić ekonomicznie i w sposób zapewniający stały komfort cieplny. Uchroni Cię to od postradania zmysłów i przeprowadzki do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej HP79, umiem fizycznie rozpalić i podtrzymać ogień :-) Natomiast nie zastanawiałem się nigdy nad efektywnością palenia...

Byłem w kotłowni i piec, którego używam ma taką plakietkę: jk99.jpg

Dodam jeszcze, że mieszkamy na pierwszym piętrze i powierzchnia mieszkania to ok. 70 m2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze odczytuję, to 17.5 kW. Jeżeli ogrzewa tylko te 70 metrów, to jest mniej więcej dwukrotnie przewymiarowany. W takim razie w żadnym wypadku węgiel z Wieczorka, czy z Wesołej.

Wbrew życzeniom autora tematu, najlepszym wyborem będzie ten najsłabszy węgiel z Sobieskiego.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piec ma 17.5 kW. Lecz zapomniałem jeszcze dodać, iż ogrzewa jeszcze drugie piętro o takiej samej powierzchni, gdzie mieszka siostra mojej żony, więc chyba wydajność pieca jest w porządku w stosunku do powierzchni. W tym wypadku coś się zmienia czy wciąż myśleć o Sobieskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje się na stronie KHW zauważyć, że węgiel z Wesołej jest troszkę lepszy od Wieczorka.

Edytowane przez Miałowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy macie namiary na firmy, które zajmują się sprzedażą wysyłkową(kurier) węgla workowanego z w/w kopalni ?

Obecnie mieszkam w województwie podlaskim, które zalane jest węglem importowanym, małokalorycznym. Kupno polskiego opału graniczy z cudem, stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mieszkam w okolicach Łomży, ale buduję domek 20 km od Ostrołęki. Jestem na etapie kupna kotła. Wybór padł na Buderus Logano S111, do którego preferowany jest orzech ll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.