Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy czytam ze zrozumieniem ale twój link to do sprzedaży i kupna na miejscu? Adres sklepu internetowego kieruje do PGG a u nich ceny do przyjęcia ale dopłata 115 zł za transport . Ale widocznie ludziska kupują bo by zmienili strategię sprzedaży. Kupię coś z oferty Cokamar. Chyba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energo Bielsk miał kiedyś fajnie spalajace się orzechy w sensownej cenie z wysyłką. Sprawdzałeś? U mnie spalały się na mąkę, nie brudziły wymiennika. Na wiosnę raczej lepsze od polskich smoluchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy...nie elektroniki to pierwsza rzecz, którą zrobiłem. 

Będzie się palił łatwo i łatwiej prowadzić kocioł na miarkowniku, smoły ani sadzy nie będzie wcale. Ale jest to węgiel słabszy - spala sie go więcej i wypala się do zera, szarej mąki na ruszcie. Na Marcelu zostaje dużo żarzącego sie kilka godzin koksu, co może byc zaletą przy dosypywaniu węgla, a jest irytującą wadą przy paleniu cyklicznym. 

No i zastrzeżenie jak zawsze - paliłem go kilka lat temu, nie gwarantuję, jaki ten węgiel jest dzisiaj. Palić będzie się na pewno dobrze, jak każdy węgiel 31, ale szansa na niespodzianki w postaci kamieni i przerostów zawsze jest.

Edytowane przez HarryH
  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega spala ruska i chwali moc ,spalanie i ilość popiołu ale ma dużo kamienia i przerostów ,ja osobiście najbardziej sobie cenię wujka za moc ilość popiołu ,brak kamieni,spala się do końca pozostawiając niewielką ilość koksików ,ale trochę skleja .ale mniej niż marcel,najmniej się sklejał i najlepiej spalał mi się chwałowice ale popiołu już dużo więcej ,bielszowice się fajnie paliły ale na końcu został duży spiek koksu,silesia też się fajnie pali ale popiołu po objętości to mam wrażenie że 50%

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stasiu Czyli płacimy za napisy na workach? -  węgla, który powinien mieć te same parametry, a zawartość worka to jak w kasynie :-)) wielka niewiadoma? Jak kopalnie zaczną sprzedawać węgiel w workach to skończą się urocze mieszanki. A może ten polski węgiel już nie jest taki dobry jak kiedyś?

Trzeba przeżucić się na węgiel importowany np. kolumbijski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,  napiszę Wam, że ten ruski importowany węgiel na takie temp jak teraz -10/5 stopni jest idealny, pięknie się wypala, nie ma spieków i dziwnych kamieni. Elegancki węgiel na w/w temperatury.

Daje dużo ciepła, żałuję ze miałem uprzedzenie do tego węgla, w stosunku do tego który kupiłem w tym sezonie zaoszczędziłbym 1100 zł

Edytowane przez zwalonygrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup na KWK Jankowice przebiega szybko i bezproblemowo. Panie na zleceniu, kasie, wadze i bunkrze bardzo pomocne. Byłem bardzo zaskoczony ich pomocą, czego nie można powiedzieć o Marcelu, gdzie załadunek to jakiś koszmar. Jeden z pracowników, który odpowiedzialny jest na górze za załadunek pomylił chyba fachy i powinien pracować w bhp. Jedna z kasjerek wymaga od kierowców podpisów na dokumentach tak czytelnych do skutku, że ostatecznie nikt się w ten sposób nie podpisuje i zawsze jest przez to kłopot. Nie komentuję już faktu, że po załadunek trzeba jeździć po całej kopalni. Licz sam na siebie. Węgiel z KWK Jankowice bardzo dobry. Tona orzecha 560 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzisiaj przywiozłem czwartą tonę tej zimy ze Staszica , 574 zł , czyli poszła do góry o 12 zł w tym tygodniu ( z tego co mówił przewoźnik ma drożeć co miesiąc o parę zł) dodam że w listopadzie tona kosztowała 677 zł , więc ponad 100 zł na tonie mniej .

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A mi się wydaje że ściemnia z tym co miesięczną podwyżką , obecnie bo do czerwca są z reguły najniższe ceny i dopiero od lipca drobne ruchy idą , ja planuję w maju zrobić zakup i pewnie jak zawsze Chwałowice luzem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może w Energo teraz orzech bez kamieni będzie i dlatego taka cena? Ja go więcej nie kupię ze względu na zbyt dużą zawartość kamienia jaką miałem. Bez kamieni węgiel nie jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam do wyboru węgiel:

1. Orzech I , kopalnia Jankowice 850zł/t

2. Orzech II, kopalnia Wesoła 750zł/t

3. Orzech I, kopalnia Piasto 800zł/t

 

Palone będzie w Sas uwt 17kw od góry z dmuchawą. Będzie to moja pierwsza zima z tym piecem, wcześniej ze względu na starodawny piec nie zastanawiałem się nad węglem i brałem co było ale teraz chcę uzyskać jak najdłuzszy czas pracy na jednym zasypie, zminimalizowanie syfu w kominie, kotle i kotłowni. Który z tych węgli polecilibyście do tego pieca na tą zimę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny na składach poza Śląskiem, na południu PL, oscylują od paru lat 800-950 za polski orzech/kostka,a ruskiego 650-800. miesiąc temu kupiłem orzech II Wesoła po 760,teraz 800. Takie ceny od co najmniej 5 lat. Fakt,ruski poszedł w górę. Dopóki będzie popyt,będzie i węgiel. Wesołą O II kupuję na składzie od lat,5 lat temu 700-750 PLN/t. Jeden sezon ostatnio pamiętam,chyba 2017/18 r polskiego brakowało wiec ratowałem się ruskim orzechem I za 800 PLN. Generalnie ruskiego unikam,zbyt dużo popiołu,choć to nie jest zły węgiel,ale popiół to wróg DS ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ryzykuję już ,piecuch poleca bartex,ja będę brał u gawlika marcela,broda już mnie nie interesuje,ten ich staszic za słaby jest a teraz i ceny podnieśli,marcel u gawlika w workach 10kg po 1100 tona z transportem ,drogo ale tylko tonę będę brał reszta drewno,marcel mam już sprawdzony od nich i w małych porcjach jest ok w większych się zlepia za mocno,trzeba robić przekładki z drewnem i tak zamierzam właśnie palić na kanapkę ,a na jesień i wiosnę samym drewnem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.