Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jest może ktoś z Łodzi i okolic? Szukam składu z jakiego warto kupić węgiel.
Ewentualnie z jakiej kopalni będzie najlepszy do kotła 15KW.
Moge polecić jeden sklad w którym się zaopatruje od lat i zawsze byłem zadowolony z wegla i z obsługi.
wegiel-sklad.pl

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupić węgiel z kopalni Brzeszcze,Chwałowice i Import (22kl zbytu) mówimy tu o orzechu.Jaki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem Brzeszczami i Chwałowicami. Brzeszcze to mocny, koksujący i przydymiający węgiel, bardzo wydajny przy paleniu od góry w kotle zasypowym. Siarki dużo, jeżeli przymulisz to smrodzi i smoli. Na ruszcie wodnym mogą powstawać niedopały. Raczej na prawdziwą zimę. 

Chwałowice słabsze, ale trochę łatwiejsze do palenia.

Ten rusek spali się czysto i bezproblemowo - nawet w przewymiarowanym kotle, ale pójdzie go wiecej i popiołu będzie ze 2-3 razy więcej, niż z Brzeszcz. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po raz kolejny odradzam brodę,koledze przysłali taki syf że będzie reklamował,ja też z nimi kończę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś zważyłem węgiel od brody który dostałem w grudniu i był mokry ,więc worek 10 kg ważył 8kg ,niezłe jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, to na workach mnie zrobili-waga worka

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka Jeżeli wszystkie worki były po 8kg zamiast po 10kg to firma Broda Trans zrobiła Cię π razy oko 200 kg !!! A tak zachwalałeś, No no!

Edytowane przez krzych13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jednak przeważyłem jeszcze kilka i było po 0,3-0,5 mniej więc ten jeden albo błąd pomiaru albo jeden taki się trafił ,i trzeba przyznać że na palecie jest zawsze kilka worków dorzuconych na wierzch ,tak jakby chcieli dobić do tony i stąd pewnie niedowaga w workach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spodziewałeś się znajomości ortografii u osobników z taką pogardą do pracy? Tego nie można dostać od rodziców ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Mocny węgiel (29MJ) trzymam na środek zimy, tak jak ostatnio gdy było po -10st lub mniej. Na jesień i wiosnę spokojnie 26MJ a teraz przymierzam się do Atex Jowisz i też myślę że będzie wystarczający. Dodatkowo mieszam to zazwyczaj z takim średnim 28MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jakbyś zapłacił za 3,5 tony a dostał 3 tony.

Czy to normalne? Odpowiedz sobie sam. Miał w węglu to normalna rzeczm bo nie da się usunąć 100% ale tu ci wychodzi jakieś 150kg na tonę.  Dla mnie ogromna ilość.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Macie doświadczenia co do spalania eko w zwyklym zasypowcu? Kończy mi się zapas i muszę dokupić. Problem w tym że nie da się podjechać pod garaż bo na dostawczaka za dużo śniegu. No i grzebać w śniegu się nie da. Na lokalnym składzie mógłbym kupić workowany ale będzie kupa miału. Planuję coś z eko, pytanie czy to nie za drobna frakcja?Od góry pójdzie taki sort? Bez nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kopciuchu spalisz każdy węgiel , ale żeby palić od góry musi mieć odpowiednią gradację żeby był ciąg powietrza przez zasyp , na pewno ni spalisz miału , a i z groszkiem może być problem

Kolego co do miału w węglu jest różnie (kupuje zawsze prosto z kopalni) jest go raz więcej raz mniej , ale myślę że 100 kg na tonie to norma

Przywiozłem przed mrozami węgiel ze Staszica i to zdziwienie ...... tańszy o 60 zł niż w listopadzie , za 1040 kg z przywozem (70 zł) zapłaciłem 710 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, ja to wszystko wiem i praktykuje:) U mnie miał nie idzie, nawet z rurą napowietrzajaca i nadmuchem. Problem może był taki że to był miał odsiewany czyli wszystko , każda kaloryczność i kopalnie. Najlepiej spala mi się groszek. Orzech pozostawia za dużo niedopalu. Eko to w sumie ma chyba zbliżoną przepuszczalność PP co groszek zmieszany z miałem. Więc może ? Dlatego pytam.Na składzie gdy kupuję groch to go fajnie odsieja. Ale gdy pakują do worków, już nie i to jest loteria. Dlatego wolę eko nawet mokry niż groszek mokry i z miałem. Jeśli byłby problem z powietrzem , włożę rure napowietrzajaca. Ale byłem ciekawy czy ktoś pali eko w zasypowcu.

Edit

Właśnie byłem na stronie PGG i nadal wołają za kuriera od tony 115 zł. Cóż...925zl za tonę średniaka to nie jest dla mnie kusząca oferta. Szukam gdzie indziej.

Edytowane przez BORA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.