Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, HarryH napisał:

U mnie najbardziej mokre lato od kilkunastu lat. 

Tu nie padało od miesiąca.

W poniedziałek kupiłem 3 tony ekogrochu, (worek jutowy po 710 zł/t), rozciąłem 3 wyrywkowo,  był bardzo suchy.   

21 minut temu, Thogal napisał:

Polak ma we krwi kombinowanie i kradzież.

Chyba się za bardzo rozpędziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, HarryH napisał:

Z tą odległością od kopalni to nie przesadzajcie, jak węgiel już dotrze z Syberii, Kolumbii czy Australii, to co za różnica 100 km w tę czy w tę. 

U mnie na składzie jest tylko polski węgiel i miałem na myśli Śląsk. Dojazd 200 km, A4. Dostawca tylko raz miał ruski węgiel, chyba 2 lata temu, jak nie było polskiego, a ceny wystrzeliły w górę. A z tym kombinatorstwem nie przesadzajmy, nie różnimy się od innych nacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2020 o 12:42, Thogal napisał:

Może masz bardziej uczciwych wokół lub mniej zwracasz uwagi na to ale taka jedt prawda hehe. 

Mierzysz wszystkich własną miarą.

https://swiatrolnika.info/niemcy-kradna-zboze-na-potege-to-plaga-wsrod-przestepstw-w-kraju-angeli-merkel

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś dotarła wesoła 1 od brody i na pierwszy worek rewelacja ,suchutki i gruby,jeszcze się nie zawiodłem na brodzie,cena 870 zł z przywozem ,worki 10kg

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się trochę zastanawiam nad tą Brodą... Zamawiałem ponownie z Bartexu, ale cena 970zł/tona...

Na pewno jest to Wesoła?

Cytat ze strony: 

Pochodzenie: 

Piast, Wujek, Staszic, Janina, Sobieski, Julian, Śląsk, Wieczorek, Bobrek

Edytowane przez hamis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hamis Nie mam pojęcia ,pani mówiła że mają inne też ale że wesołą najwięcej sprzedają,mi nazwa nie przeszkadza ważne że nie ma kamieni ,mało popiołu i ładnie się spala ,teraz przez tą nową komorę na popiół tak biało siwy że jeszcze takiego nie widziałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super,że się sprawdził,cena za workowany od Brody tez przystepna jak widzę. Gdy przechodziłem pare lat temu na DSa to liczyłem na oszczędności i nie zawiodłem się. Nie dość,że pali relatywnie mniej, to stosując orzech II Wesoła płacę mniej za tonę - w porównaniu do kostki czy Orzecha I,nie dymi (palnik Piecucha) i obsługa jakby taka zredukowana ;). Jak zabraknie Wesołej na miejscowym składzie,wtedy  bedzie Broda. Tyle,że nie w tym sezonie, bo zapasy już zgromadzone i zaworkowane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ,jeśli broda utrzyma poziom i cenę i nie wycofa się z worków 10kg to ma u mnie klienta na długie lata,węgiel jest na prawdę dobry a worki 10 kg dają komfort noszenia i dozowania nie porównywalny z 20-25kg a sme worki dają komfort czystości w kotłowni ,obsługa kotła w ten sposób jest bez stresowa ,chciałem przejść na palnik kipi do pelletu ale przy tym węglu mija się to z celem,bo mam w kieszeni około 3tys zł i brak stresu z obsługą pelletu i palnika ,zamoknie czy nie ,odpali czy nie itp.wiem że to są pierdoły do opanowania ale teraz nie muszę nic opanowywać,np przywieźli węgiel i akurat padało przez 3 dni i spoko wniosłem po deszczach,puki się da będę palił węglem z drewnem bo mam dostęp do taniej kostki sosnowej za 50 zł m/p i jestem jej w stanie zgromadzić w szopie 12m/p więc żal tego nie wykorzystać ,a spalanie w moim kotle ds mpm mam totalnie bezdymne więc i środowisko nie cierpi,a cena tego węgla z dowozem (870złtona ) jest spoko

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kupiłem tydzień temu węgiel.
Orzech Bobrek  wygląda jak orzech II ma wielkość pięści. Podobno już się odchodzi od podziału na orzech 1 i orzech 2 - teraz ma być po prostu orzech, nie wiem czy to prawda. Za tonę Bobrka dałem 920 zł

I kostka Marcel -  1 tona 1080 zł

Zobaczymy czy dobre i czy dobrze się będzie palić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę od lat bobrkiem i ostatnio bardzo zaczął kopcić.
Teraz wziąłem Sobieski 2 (dość grube kostki) i Bobrek na pół.
Fajnie się spala chociaż dymu nadal więcej niż w poprzednich latach. Sobieski fajnie trzyma temperaturę (długo) przez to że ma duże kostki.

I to prawda z tym orzechem, dawniej Sobieski był drobny a teraz więcej dużych części ma.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu , cytat usunięto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Memciu a próbowałeś dać więcej powietrza pierwotnego / wtórnego ? 

No chyba, że to kopcenie jest spowodowane że np. regulator ciągu przymyka powietrze bo Bobrek to mocny opał a temp. na zew. dodatnie. Jeśli tak to szkoda mieszać go z Sobieskim lepiej palić teraz samym Sobieskim, a w mrozy samym Bobrkiem.

Trochę Sobieskiego przydało by się też na mrozy aby zrobić warstwę żaru na dole (dolniak) / górę (górniak) - w zależności od kotła jaki posiadasz i mówię o mniejszej frakcji bo kostka to faktycznie średnio na rozpalanie się nadaje...

Edytowane przez damdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=62063]Memciu[/mention] a próbowałeś dać więcej powietrza pierwotnego / wtórnego ? 

No chyba, że to kopcenie jest spowodowane że np. regulator ciągu przymyka powietrze bo Bobrek to mocny opał a temp. na zew. dodatnie. Jeśli tak to szkoda mieszać go z Sobieskim lepiej palić teraz samym Sobieskim, a w mrozy samym Bobrkiem.
Trochę Sobieskiego przydało by się też na mrozy aby zrobić warstwę żaru na dole (dolniak) / górę (górniak) - w zależności od kotła jaki posiadasz i mówię o mniejszej frakcji bo kostka to faktycznie średnio na rozpalanie się nadaje...
W poprzednią zimę też kopcił. Możliwe że zależne to było od temperatury na zewnątrz ale nie zwróciłem uwagi na to.
Ogólnie próbuje palić tak by grube kostki były na dole a drobnym rozpalać od góry ( wylot spalin w górę). W ten sposób myślę że najlepiej się to wszystko spala, aktualnie to wszystko wytrzymuje bardzo długo bo rozpalając teraz po 16h jest jeszcze dodania temperatura na piecu ( około 30 parę stopni) .

W piecu jako nie mam powietrza wtórnego ( sama dmuchawa, ale coś tam dodaję powietrza przez klapkę wybuchową w drzwiczkach). Wszystko w miarę możliwości dobrze działa. Ale i tak jeszcze ten i następny sezon i będzie trzeba myśleć o nowym piecu, by spełnia normy Eco design.
I tu myślę co najlepsze będzie.
Na stronie ciepło właściwe wyszło mi tak, ale co prawda jeszcze dom nie jest ocieplony, taki mam plan poprostu go ocieplić.
https://cieplowlasciwie.pl/wynik/99fr

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Memciu powiedz ile kg węgla się spala te 16h,z ciekawości pytam i przy jakiej zadanej temp. kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo chciałem porównać do mojego ds-a 19kw ,czyli podoba moc,i temp ta sama u mnie i czas spalania 16h wsad to 25kg orzecha 1 wesoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 godzin temu, stasiu napisał:

Współczuję wam z tym "poszukiwaniem" dostawców węgla , ja wczoraj przywiozłem ze "Staszica"  670 zł tona orzech II + 70 zł transport (mieszkam jakieś 3- 4 km od kopalni)

Ja mieszkam 7 km od kopalni ........ ,ale przywoże ekogroszek z oddalonego o 25 km Ziemowita, cena za przywoz 1t taka  sama jak u Ciebie i taka sama jakbym przywoził z tej bliskiej.

Nikt taniej nie przywiezie.

Mieszkanie blisko kopalni ,to tylko wygoda jak sie tam pracuje.Mozna w laciach  przyjść do łazni 10 minut przed zjazdem  .Koledzy mieszkali po drugiej strony ulicy, ale narzekali na szum wentylatorów, dzwonki sygnalistow, ....szkody górnicze..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak orzech w workach i online,to spróbuj z Energobielska (ruski wegiel), cena podana z przywozem. Ten za 825 PLN to ma ok 22-24 MJ, trochę dużo popiołu,pali się dobrze. Ten za 865 PLN jest mocniejszy,trochę mniej popiołu. Rzadko zdarza się kamień,ale są. Palę przy cieplejszej pogodzie tym słabszym w kotle DS (trzeba częściej rusztować). Jak przyszedł w lecie,był suchy,ale zamawiany  teraz pewnie będzie  wilgotny.  Energo ma kilkanaście składów, tam pewnie ten workowany znajdziesz za 750 PLn (szukaj olx).  Do kotła GS jest OK, do DS dużo popiołu w tym słabszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info od jednego kolegi że broda przysłał mu syf w workach 25kg ,ja zawsze brałem w 10 kg workach ,może tu tkwić problem ,10 kg są droższe ale może lepszy sort,nie mam pojecia

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam, nie namawiam, tylko informacyjnie, jakby ktoś był zainteresowany:

https://sklep.tauron.pl/?utm_source=MT&utm_medium=popup-L2&utm_campaign=ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.