Skocz do zawartości
AdamMa

Z Której Kopalni Kupić Węgiel

Rekomendowane odpowiedzi

W maju kupiłem na próbę tonę orzecha premium, ruska z Energo. B. pozytywnie mnie zaskoczył. Efekt? - dokupiłem jeszcze 2 tony. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z wilgocią ? 

Popiołu faktycznie do 5% ?

Kamyczki się trafiają?

Jak z sadzą, zauważalna?

I na koniec jaki kurier Ci przywiózł. Bo z Poczty Polskiej miałem nieciekawe wspomnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

suchy, popiołu mało, wypala się dobrze, kamyków nie zauważyłem (ale paliłem tylko 3 razy), sadzy zero (w poprzednim sezonie leciała Wesoła (podobno) to sadzy było od groma. Kurier to jakiś do masówek, nie pamiętam nazwy ale  podwiózł mi palety pod sam zsyp (wózek miał z napędem :-)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@witek4321 jak potrzebujesz 2 tony to bierz po tonie premium oraz ogień ultra to tylko 29 pln różnicy. Po sezonie będziesz sam dobrze wiedział, który lepszy -:)

Jeśli chodzi o ceny to już taniej raczej nie będzie. Jak obawiasz się mokrego towaru to do zimy ma szansę podeschnąć. 

Edytowane przez damdam
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na cenę nie mam parcia, parę złotych w tą czy tamtą nie gra roli. 

Bardziej mi zależy by nie było zbyt dużo sadzy. Raz miałem Bogdanke i nadmiar sadzy omal mnie nie wykończył. Dlatego się zraziłem do węgli mocniejszych i popalalem płomiennym. Ale zostało jeszcze tylko dwa sezony i mała przygoda mnie neci.

Potrzebuję 4 tony , może wezmę po połowie jak radzisz:)

Skylux, dziękuję za opinię. Osobiście wolę rosyjski od naszego. Jedynie nie chciałbym przymoczyc z sadzą i gruzem.:) Popiół mi nie wadzi ale oczywiście im mniej, tym lepiej.

Zakup dopiero za jakieś 3 tygodnie.

Edytowane przez witek4321

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.07.2020 o 20:07, Skylux napisał:

W maju kupiłem na próbę tonę orzecha premium, ruska z Energo. B. pozytywnie mnie zaskoczył. Efekt? - dokupiłem jeszcze 2 tony. 

Własnie byłem zainteresowany opinią o Premium. W zeszłym roku kupiłem z Energo zwykłego orzecha I,troche kamieni, dużo popiołu, suchy,ale do mojego DS to porażka,własnie  ze względu na olbrzymie ilości popiołu. Pewnie do GS byłby OK. Zostało mi jeszcze z 400 kg, powoli to spalę. Czy ktoś z Was palił Energo Premium orzech w DS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwoniła pani od brody,i proponowała wesołą orzech 1 w workach 25kg z dostawą za 880zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy to ten niebieski?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, maronka napisał:

Dzwoniła pani od brody,i proponowała wesołą orzech 1 w workach 25kg z dostawą za 880zł

820 zł z dostawą do Zgierz, Pani dzwonila do mnie kilka razy, zawsze jak maja transport w tą stronę

2 godziny temu, Panstan napisał:

czy to ten niebieski?

Rok temu były pomarańczowe worki, kilka miesięcy później zielone, a teraz nie wiem jakie by przywieźli, zapytam z ciekawości jak znów będę miał od nich telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem zamiar kupić z Energo orzech Premium po 840 zł bo opinie OK.

Ale namierzylem na lokalnym składzie groch z Ziemowita po 600 zł. Wziąłem ostatnie 3 tony. Odsiany i przywieziony za free . Z tamtego sezonu mam 1 tonę orzecha też z Ziemowita tak że praktycznie zimę oblece. Nastepna dostawa groszku już za 650 zł.

Do Energo zaoszczedzilem 750 zł , ale utopie to w niezbędne naprawy samochodu.

I tak to się kręci...plan inny a wychodzi inaczej.

Jeszcze te dwa ostatnie sezony i nadejdzie czas na decyzję co dalej. Z jednej strony Skamp na eko ale przeróbki na kwotę z 15 k. Albo kupić zestaw do Camino pod pelet za 8500 z papierami pod 5 klasę + ecodesign i zero przeróbek i kosztów. Bo szkoda mi wywalić prawie nowy kocioł na złom... Trudny wybór między rozsądkiem a zachcianka. A może jeszcze coś wyskoczy , bo sami widzicie jak to szybko się zmienia i coraz więcej propozycji od producentów.

Hejka:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 31.07.2020 o 19:21, Panstan napisał:

czy to ten niebieski?

A tego to nie wiem ,ja biorę w workach 10kg i podobno kolor worka nie ma znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi