Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

Kupić gruby węgiel np orzech dobrej jakosci to im dalej od kopalni to bardziej graniczy z cudem. Składy solidarnie oszukują tak samo. Ja mieszkam w lubelskim i dawno zrezygnowałem z palenia polskim i kupuje rosyjski. Mimo że mam blisko do Malaszewic gdzie dużo handlarzy bierze to i na rosyjskim oszukują. Szukam w necie żeby jakiś workowany kupić i widzę że też loderia prawie jak Lotto 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Thogal napisał:

Mimo że mam blisko do Malaszewic gdzie dużo handlarzy bierze to i na rosyjskim oszukują......

Witam kolegów.

A mogę zapytać jak oszukują w tych MAŁASZEWICZACH ???

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, YaroXylen napisał:

Witam kolegów.

A mogę zapytać jak oszukują w tych MAŁASZEWICZACH ???

Pozdrawiam YARO

Blisko Malaszewicz a handlarze oszukują ci co sprzedają w mojej okolicy a nie ci co importują z rosji i mają składy w Malaszewicach. Chodzi o tych co mają lokalne składy po miejscowościach. W Malaszewicach maja wyrąbane na to i tak biorą hurtem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Ponawiam pytanie nie kto???....tylko jak oszukują???   mieszają z piachem, popiołem, droższym polskim węglem i sprzedają taniej?.....

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen mieszają z wszystkim co jest ciężkie i tanie: kamień, piach, woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, YaroXylen napisał:

Witam kolegę.

Ponawiam pytanie nie kto???....tylko jak oszukują???   mieszają z piachem, popiołem, droższym polskim węglem i sprzedają taniej?.....

Pozdrawiam YARO

Na składach nie wiesz jak oszukują? W jakim świecie żyjesz. 

Staje na wagę wcześniej wazylem się na 2 wagach dosłownie pół h w ubraniu itp. I staje na wadze i waga pokazuje 15kg więcej na 80kg.. Przyjeżdża samochód z składu w 2 tonami węgla facet mówi jedziemy do sąsiada ma wagę a tam 1.5tony. Handlarz bez słowa przyjął hajs za 1.5t. To jest jeden sposób. 

Dosypuja do miału piachu. Węgiel środek lata tydzień nie padało a w nim wody jak po ulewie. 

Węgiel leży w jednej kupię i niby dobry polski kopalnia jakąś znana. Koparka ładuje z jednej łyżkę i z drugiej strony łyżkę. Później od pracownika dowiedziałem się że to z dwóch różnych kopalń w jednym końcu lepszy w drogim gorszy i dlatego po kolei nie brał. Raz dobry węgiel  weźmie raz gorszy. Sprzedawanie węgla z bogdanki lub dosypywanie go do kostki lub orzecha najgrubszego lub dosypywanie rosyjskiego najtańszego. Na 4 tony tonę badziewia i zimą ciepła kto się pozna. 

W moim rejonie przyjeżdżają że Śląska ludzie z gwara ślonzaka i niby węgiel z Śląska sprzedają a faktycznie to najtańszy rosyjski albo Bogdanka. 

Wymieniać można długo. 

Popularny był kiedyś handel z dowozem do domu na ciężarowce wazyli wanienke z weglem. Wanienka 50kg stawiasz na swoje wadze a ona 40kg. Odwazniki mieli z nawierconymi otworami i zaslepione żeby lżejsze były. Stawiasz 5kg odważnik na swoją wagę a on waży 4.2kg 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w życiu widziałem węgiel który gorzej palił się niż mokre drzewo. Wsypujesz niby się pali niby nie a temperatury to nawet 45stopni nie mogłem złapać. Nie zdarzył się się rozpalić a już wygasł. Co smiesniejsze ten węgiel cały czas się sprzedawał. Facet go workował i sprzedawał i ludzie brali.

Na jednym składzie facet chwali swój węgiel i mówi mój sąsiad kupuje i chwali sobie zadowolony to mu odpowiedziałem. Nie spróbowało się lepszego to się chwali co ma  i koniec chwalenia. 

Miałem po sąsiedzku sąsiada co handlowal weglem i powiedział tak albo stoisz w kopalni długo albo masz znajomosci i kupisz dobry węgiel albo bierzesz gowniany. Po jakimś czasie powiedział że ma w dupie handel weglem bo gownianego węgla nie będzie sprzedawał żeby mu później ludzie narzekali. Od niego węgiel jak miałem to takiego dobrego przez 12 lat na żadnym składzie nie kupiłem. Handel jest taki oszukujesz i zarabiasz albo jesteś uczciwy i zamykasz interes bo konkurencja oszukująca Ciebie cena zniszczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za uświadomienie.( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Pozdrawiam YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thogal

Święta prawda.

Sam gdyby nie to forum to bym kupował gówniany węgiel za sporo kasy a tak kupuję gówniany za mniej :)

Kilka miesięcy temu pisałem do handlarza,który handlował węglem polskim.W zasadzie wszystko było dogadane,2 tony miały wjechać na podwórko w najbliższym czasie,ale wszystko się zmieniło,gdy poprosiłem go o certyfikat-parametry typowego ruska a cena jak za polski węgiel.

Olałem pobliskie składy i kupiłem węgiel onlline-być może też oszukują,ale z pewnością nie na taką skalę jak składy od których bierze się węgiel luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen jak chcesz tanio i masz miejsce to spróbuj czeski groszek z Ledwice. Wanna 20 ton ok 400zł/tona + transport. Będzie bez kamienia i piachu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Oldek napisał:

Z pewnością koledzy mają na myśli to, że na składach są zapewniani iż w ofercie jest tylko polski węgiel, a kupują rosyjski.

A tu troszkę o cenach węgla z Rosji. https://bit.ly/2oFz9zp

 

Dzięki za ten link, rzuca ciekawe światło na całą sprawę węgla w Polsce... Jest generalnie tak jak napisał @Jamjestcichy Dzięki czytaniu forum można kupować gówniany węgiel ale taniej i ja również aż tak się nie nastawiałem że kupię polski bo nikt do końca nie wie co siedzi w worku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold61 napisał:

E tam za nie wiele więcej bo kilka złociszy kupi ciężarówkę  wprost z kopalni ekogroszek od 650zł a zwykły groszek juz od 590zł .

ok 63% więcej to nie jest nie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba miałem szczęście w tym waszym nieszczęściu bo kupiłem węgiel jakiego jeszcze nie miałem i to w workach 10 kg ,czego prawie nikt nie praktykuje a przecież nie wszyscy mają zdrowie z ciężarami się mierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maronka napisał:

To chyba miałem szczęście w tym waszym nieszczęściu bo kupiłem węgiel jakiego jeszcze nie miałem i to w workach 10 kg ,czego prawie nikt nie praktykuje a przecież nie wszyscy mają zdrowie z ciężarami się mierzyć

Jaki? Orzech? Skąd? Paliłeś już nim? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem i jest super w moim ds-e i pytałem kumpla co do marcela ,jest bardzo zadowolony z mocy przede wszystkim ma gs-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wistula napisał:

Kostka z Broda Trans

Orzech 1 ale dość gruby,kostka była ruskiem i staszic ,ten jest wesoła z brody

Photo0189.jpg

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem mówili że to wesoła ale jak jest to staszic to jest zarąbisty,pali się świetnie,kamienia nie stwierdziłem ale też mało go spaliłem na razie ,idą chłody to będzie większy test a tak na prawdę to pewnie dopiero w grudniu się go trochę popali,ale zadzwoniłem przed chwilą i pani sprawdziła fakturę zakupu swoją i mówi że na bank mój był z wesołej Mysłowice kopalni 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.