Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

maronka, już Ci tu pisaliśmy, że twój marcel to nie marcel :-) Jak to mówią górniocy, którzy wykopali Twojego Marcela - żizn jebiot wsiech:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 09:57, maronka napisał:

A ja panowie kupiłem na na próbę ruska kostkę ,gość nie ściemniał że to nasz,i powiem wam że jestem pod wrażeniem ,zero smrodu,czyściutko się spalał ,trzymał jak marcel orzech,i popiół mąka ,nie za dużo,gość ma w workach jutowych po 880 plus transport,na allegro

https://youtu.be/Ll378b1yUHA

Marku , na początku filmu w worku u góry , po prawo widzę takie coś niby węgiel , niby przerost,  gladkie i inne niż węgiel:) To typowe przy węglu rosyjskim. To "coś" nie spala się płomieniem tylko zarzy się i daje sporo popiołu. Po jakimś czasie sam to wylapiesz:)

Mam nadzieję że to mała domieszka bo mimo wszystko obniża jakość węgla. W tamtym sezonie przy rosyjskim orzechu też miałem ten tajemniczy dodatek. Ciekawe co to? Grafit? A może tzw. młody węgiel, jeszcze nie kamienny a już nie brunatny? Taka ciekawostka...

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, HarryH napisał:

maronka, już Ci tu pisaliśmy, że twój marcel to nie marcel :-) Jak to mówią górniocy, którzy wykopali Twojego Marcela - żizn jebiot wsiech:-)

Wg mnie to jednak był marcel bo błyszczał się jak kolega @Piecuch19 pisał ,miał moc jak piorun,i zostawały koksiki co w innym nigdy nie stwierdziłem,ale nie chcę go bo zanim się rozpalił porządnie dymił okrutnie w moim ds-e,a nawet drobniejsza wesoła nie dymiła ,pierwszą tonę wezmę orzech wesołą z brody ,a jak będzie do bani to drugą tonę tego ruska co nagrałem mimo nawet tych przerostów,ale spalał sie niezwykle czysto i też długo trzymał,a jak już pisałem więcej popiołu niż w naszych nie stwierdziłem

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubelskisamuraj

Eee,ja już drugi sezon zaopatrzyłem się w e-sklepie i sobie chwalę bo rodzice nie muszą przesypywać tony węgla tylko przyjeżdża kurier,otwiera się garaż i po robocie a do tego ceny mniejsze niż na tutejszych składach.

Rusek kupiony,rck zamontowany,miarkownik ulepszony,więc zapowaiada się ciekawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lubelskisamuraj napisał:

Panowie, nadeszła nowoczesność! Już się nie kupuje węgla w kopalniach tylko w E-kopalniach :D

Ale tam mają tylko groch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ceny    GJ/zł        09-2019     
Ekogroszek Stabek - KTK Polska     749,00 zł          -   zł     24     31,21 zł         
Czarna perła - KTK Polska     739,00 zł          -   zł     23     32,13 zł         
Ekogroszek Bronze - Sobianek     829,00 zł          -   zł     25     33,16 zł         
Ekogroszek Piast - Ekozgoda     850,00 zł          -   zł     25,5     33,33 zł         
Ekogroszek Niedźwiedź - Tani Opał     878,00 zł          -   zł     26     33,77 zł         
Ekogroszek Optimum - Zalkar     770,00 zł          125,00 zł     26,5     33,77 zł         
Ekogroszek gat. I 22 - Dobry Opał     745,00 zł          -   zł     22     33,86 zł         
Ekogroszek - Anmag     830,00 zł          -   zł     24,5     33,88 zł         
Ekogroszek Special - Zalkar     800,00 zł          125,00 zł     27,2     34,01 zł         
Ekogroszek Extra Premium + - Energo     925,00 zł          -   zł     27     34,26 zł         
Ekogroszek Power Max - Sambudrol     979,00 zł          -   zł     28,5     34,35 zł         
Ekogroszek Ecodesign - Sambudrol     999,00 zł          -   zł     29     34,45 zł         
Ekogroszek Wesoła - Agroplon     999,00 zł          -   zł     29     34,45 zł         
Ekogroszek Mysłowice-Wesoła - BIO-POL     1 000,00 zł          -   zł     29     34,48 zł         
Ekogroszek Orzeł - Tani Opał     968,00 zł          -   zł     28     34,57 zł         
Ekogroszek - Patriot     899,00 zł          -   zł     26     34,58 zł         Kontakt:
Ekogroszek Diablo Premium - M.P.M. Zagorski     900,00 zł          -   zł     26     34,62 zł         
Ekogroszek Czeski - Agroplon     745,00 zł          -   zł     21,5     34,65 zł         
Węgiel brunatny - Bartex     745,00 zł          -   zł     21,5     34,65 zł         
Ekogroszek Pieklorz - BIO-POL     1 000,00 zł          -   zł     28,75     34,78 zł         
Ekogroszek Silver - Sobianek     909,00 zł          -   zł     26     34,96 zł         
Ekogroszek Ogień Ultra - Sibugolpl     979,00 zł          -   zł     28     34,96 zł         
Ekogroszek Silver - Bartex     945,00 zł          -   zł     27     35,00 zł         
Ekogroszek Diablo Gold - M.P.M. Zagorski     980,00 zł          -   zł     28     35,00 zł         
Ekogroszek Standard - Zalkar     750,00 zł          125,00 zł     25     35,00 zł         
Ekogroszek gat. I wysokokaloryczny - Dobry Opał     980,00 zł          -   zł     28     35,00 zł         
Ekogroszek Super Mocny - PHU Darek     980,00 zł          -   zł     28     35,00 zł         
Ekogroszek Czarny Piorun - KTK Polska     949,00 zł          -   zł     27     35,15 zł         
Eko-Bocian - Rowex Group     879,00 zł          -   zł     25     35,16 zł         
Ekogroszek Wieczorek - BIO-POL     1 020,00 zł          -   zł     29     35,17 zł         
Ekogroszek Gold - Bartex     985,00 zł          -   zł     28     35,18 zł         
Eko Premium - Najlepszy Ekogroszek     899,00 zł          -   zł     25,5     35,25 zł         
Ekogroszek Błękitny - Anmag     900,00 zł          -   zł     25,5     35,29 zł         
Ekogroszek Black Power - Bartex     865,00 zł          -   zł     24,5     35,31 zł         
Ekogroszek Wesoła - Gwóźdź     1 024,00 zł          -   zł     29     35,31 zł         
Ekogroszek Petarda - Agroplon     989,00 zł          -   zł     28     35,32 zł         
Ekogroszek Wysokokaloryczny - Agroplon     989,00 zł          -   zł     28     35,32 zł         
Ekogroszek Rubin - Bartex     885,00 zł          -   zł     25     35,40 zł         
Ekogroszek ekoSilesian - Polski Węgiel     1 029,00 zł          -   zł     29     35,48 zł         
Ekogroszek Jaret plus - Tauron     757,50 zł         130,00 zł    25     35,50 zł         
Eko Prima Sort - Agroplon     959,00 zł          -   zł     27     35,52 zł         
Ekogroszek Gold - KGM     965,00 zł          94,00 zł     29,8     35,54 zł         
Ekogroszek Karlik - PGG     761,00 zł          199,00 zł     27     35,56 zł         
Ekogroszek - Tauron     795,00 zł         130,00 zł    26     35,58 zł         
Eko Premium Plus - Najlepszy Ekogroszek     979,00 zł          -   zł     27,5     35,60 zł         
Ekogroszek ekoPrometeusz - Polski Węgiel     979,00 zł          -   zł     27,5     35,60 zł         
Ekogroszek Pieklorz Idealny - Agroplon     999,00 zł          -   zł     28     35,68 zł         
Ekogroszek Premium Plus 28 - Pure Fuels     999,00 zł          -   zł     28     35,68 zł         
Ekogroszek Bardzo Mocny - PHU Darek     910,00 zł          -   zł     25,5     35,69 zł
Źródło:
https://jakiekogroszek.pl/images/blog/ceny/ceny-ekogroszku-wrzesien-2019.xls

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, speq napisał:

Wesoła od Brody. Palone od góry, temp 65 stopni. Chyba jest ok 

Bardzo ok, biorę,ile czekałeś po złożeniu zamówienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jutro ma przyjechać wesoła z brody ,babka bardzo zachwalała ten węgiel bo sama nim pali i mówiła że to jest węgiel z kopalni Mysłowice-Wesoła i że oni na bank fedrują i nic nie mieszają jak co niektórzy ,ale wszystko się okaże jutro przy pierwszej próbie palenia to dam znać co i jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W tym roku kupiłem 3 tony orzecha z Sośnicy bezpośrednio z KWK. Jak na orzech mógł być troszeczkę grubszy, bo porównywalny jest do groszka z Bobrka. Kilka większych brył. Na szczęście brak miału. Sama Sośnica w kotle pozostawia mi dużo nieprzepalonego koksu i smoły. Mam jeszcze 1,5 tony Bobrka i plan jest taki, że najpierw do kotła wsypuję dwa wiadra Sośnicy, na nią wiadro Bobrka i wszystko ładnie się przepala. Palę od góry. Sośnica nie smoli bo żar z Bobrka wszystko przepala i długo trzyma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Węgiel od brody pod kotłownią,ładny gruby trochę wilgotny-wesoła w workach 10kg

Photo0189.jpg

Photo0188.jpg

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba zrobiona na 5 kilach i powiem tak , jest to najlepszy węgiel jaki do tej pory miałem,z początku jak zaczął się rozpalać to trochę kopcił,co mnie lekko wnerwiło bo na rusku tego nie było ale po chwili zaczął się palić pięknym jasnym płomieniem i zero dymu ,spalał się 5 h z wiadrem kostki sosnowej przy 80 % grzejników ( kocioł nastawiony na miarkowniku na 90 a doszedł do 85 i tak trzymał ze 3h i potem powoli temp spadała,wymiennik fajnie wypalony na siwo) ,popiołu niewiele ,zostały takie rozkruszające się coś,ale to się pewnie spali teraz przy następnym paleniu ,kamienia nie stwierdziłem ,spieków też nie,worki 10 kg super sprawa ,poręczne w dozowaniu i przenoszeniu z rączką i bardzo szczelne,także nic się nie syfi,granulacja do mnie w sam raz połowa grubego 7-10cm połowa drobniejszego 3-7cm,miału nie było ,ale to się okaże tak naprawdę w innych workach,na rachunku nie mam napisane że to wesoła tylko orzech 1 i że ma 4% popiołu i 28,5mj energii , w porównaniu do tych grubych węgli (ruska i staszica)i drobnego marcela to na nich kocioł miał problem dojść do 80 przy takiej samej ilości opału ale na nich dłużej był żar,tak że do ds-a jest zarąbisty ,ale i do spalania w gs od góry też bo po rozpaleniu górnej warstwy zero dymu tak jak u kolegi wyzej

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale ta recenzja była raczej porównaniem do innych węgli w podobny sposób spalanych i już widać że jest bardzo dobrze a palę w tym kotle 2,5 roku więc z dużą dozą prawdopodobieństwa wiem że ten węgiel sprawdzi się w moich warunkach i w okresach przejściowych i takich zimniejszych i przy paleniu ciągłym w duże mrozy ,to się już czuje w kościach,a prowadzę kocioł tak wysoko bo grzeję grawitacyjnie a kocioł stoi na poziomie dolnej kondygnacji i przy odpowiednim skryzowaniu góry grzeje mi i dół,ale by była podobna temp w pomieszczeniu jak przy 60 na kotle i pompce muszę grzać 80-90 co mi w ogóle nie przeszkadza,rok temu jechałem na pompce i 60 na kotle i spalał bez problemu ale wolę grzać grawitacyjnie więc stąd moje nastawy

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruski okazał się jednak do bani ,po spaleniu ostatnich 12kg zostały 3 duże coś jak skała wapienna ,ale ciężkie z 1kg mają,wesoła górą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka

To tak trochę porównanie merca do malucha:)

Ja paliłem ruskim przez kilka dni i byłem pozytywnie zaskoczony. W wymienniku delikatny pyłek,popiołu mało i węgiel bez rusztowania wypalony do zera.

Faktem jest to,że w ruskim są kamienie.Ja w worku miałem 3 sztuki-tylko,że to była raczej kostka granitowa lub coś bardzo podobnego,więc uczulę rodziców by to sprawdzali a jak sam będę na miejscu to przesieję kilka worków i się okaże czy to był "wypadek" przy pracy czy raczej było to celowe zagranie.

Nie patrzeć z 2t jakieś 200kg byłoby do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz też miałeś i dokładnie to opisałeś,ja napisałem takie coś bo nie wiedziałem jak tą skałę nazwać a co do spalania reszty to zgadzam się z tobą spala się świetnie i czysto,ale jednak worki jutowe też są do bani ,kurzy się z nich przy wsypywaniu ,brudzi kocioł i koszula a lekki 10 kg worek foliowy jest fajny,szczelny i czyściutko jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka który dokładnie węgiel brałeś? Ten http://sklep.brodatrans.pl/?product=orzech-i ? Nigdzie nie jest podane, że to Wesoła. Ile płaciłeś razem z wysyłką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł i na fakturze nie było napisane że to wesoła tylko orzech1 ,ale przez telefon mówili że jak chcę wesołą to będzie wesoła ,ale w sumie to co za różnica ważne że dobry jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka, fajnie że masz poczucie humoru i chyba dystans do życia i problemów i umiesz się uśmiechnąć i zdystansować do własnej gafy:)

Masz rację, nieważne skąd ten węgiel i czy dali papier. Ważne że jesteś zadowolony.

Ale przyznać potrzeba że skoro nie dali czarno na białym to jest to pokrętne. Widać , składy znalazły furtkę . Ciekawe czy stanie się to u wszystkich regułą czy jednak uczciwe składy będą dawać konkretny i prawdziwy certyfikat. 

Ja taki dostałem , napisane że z Ziemowita i są wszystkie parametry. Czego wszystkim życzę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, witek1234 napisał:

 

Ale przyznać potrzeba że skoro nie dali czarno na białym to jest to pokrętne. Widać , składy znalazły furtkę . Ciekawe czy stanie się to u wszystkich regułą czy jednak uczciwe składy będą dawać konkretny i prawdziwy certyfikat. 

Ja taki dostałem , napisane że z Ziemowita i są wszystkie parametry. Czego wszystkim życzę.:)

Nawet jak dadzą certyfikat to nie będzie to oznaczać że kupiony węgiel spełnia parametry tam opisane.

Na jednym ze składów pytam pana: dlaczego pokazuje mi certyfikat z poprzedniego roku? - odpowiedział że to nie ma znaczenia bo kopalnia cały czas ten sam węgiel wydobywa :-))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.