Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem zdziwiony, że trochę tanio, jak na węgiel który na kopalni kosztuje w granicach 700zł/tonę.

THMH ma teraz workowanego Piasta, który na kopalni kosztuje 650zł/tonę luzem w cenie 850zł z bezpłatnym lokalnym transportem do kilkunastu kilometrów.

Dostałeś na fakturze, lub na innych dokumencie, tak jak ja konkretne pochodzenie węgla - adnotację Orzech I KWK Wesoła?

Poza tym zbyt dużo drobnej frakcji, jak na orzecha I. Ja mam równiejszego, przesiewanego zwykłego orzecha z Piasta:

 

 

 

Piast orzech.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speq, ale Maronka ma w podpisie Ostrzeszów, a to już z Będzina prawie 200 km parszywej drogi. Więc jeśli cena 880 z dostawą do Ostrzeszowa, to byłaby rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, HarryH napisał:

Z transportem do Ostrzeszowa tylko 880?

Speq też ma200 km tyle co do mnie tak że tak tyle chcą,mają swój transport

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile to na prawdę jest Wesoła , bo sam kiedyś kupiłem kilka worków , bo mi brakło do końca sezonu , a miałem w planach zrobienie wylewki w komórce , i całe szczęście że to nie była tona , bo po spaleniu 1,5 węglarki węgla , w popielniku miałem węglarkę popiołu , więc na 100% to było jakieś ruskie ścier**o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ta firma sama jedzie do kopalni po węgiel ,tak że jest szansa że będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W broda trans za wesołą w 10kg workach miesiąc temu śpiewali 1000 a wczoraj już 880 z dowozem do mnie (200km) za 2tony czyli razem 1760 ,mniej niż u mnie na składzie za staszica,może ceny spadają,bo kotły się wymieniają na 5 klasę i popyt spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście gadałem przez telefon i gość mówił że w cenie jest transport ,tak jak wyżej pisałem 880zł-tel. 510851784

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie do ciebie jest za daleko i stąd ta cena,a na stronie nawet taką cenę mają ale to już wiem że nie zgodne z rzeczywistością

http://sklep.brodatrans.pl/?product=orzech-i

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podepnę się pod temat bo wybór na rynku ogromny, doświadczenia brak i człowiek nie wie co zamówić.

Jaki ekogroszek byście polecili dla początkującego użytkownika pieca z podajnikiem? Piec 19kW, sv200, sterownik Argos. Nie mam pojęcia co zamówić... Przymierzałem się do Stabka, ale też nie ma rewelacyjnych opinii, myślałem nad Retopalem... Może ktoś poleci coś w dobrej cenie i takiego, jakby to określić, bezpiecznego i sprawdzonego szczególnie dla kogoś kto jeszcze nie ogarnia do końca całego procesu i będzie się dopiero tego uczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiaj szybko, wiele sklepów internetowych już podniosło cenę, a od sierpnia z pewnością wszystkie wejdą w cenę sezonu grzewczego i cena pójdzie kilka stówek w górę. Retopala NIE polecam, dymi i popiołu od metra. Mając kocioł 19KW bym patrzył w kierunku mocniejszych węgli, takich powyżej 26MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
48 minut temu, KKTS napisał:

Też podepnę się pod temat bo wybór na rynku ogromny, doświadczenia brak i człowiek nie wie co zamówić.

Jaki ekogroszek byście polecili dla początkującego użytkownika pieca z podajnikiem? Piec 19kW, sv200, sterownik Argos. Nie mam pojęcia co zamówić... Przymierzałem się do Stabka, ale też nie ma rewelacyjnych opinii, myślałem nad Retopalem... Może ktoś poleci coś w dobrej cenie i takiego, jakby to określić, bezpiecznego i sprawdzonego szczególnie dla kogoś kto jeszcze nie ogarnia do końca całego procesu i będzie się dopiero tego uczył.

Na bank będzie to Chwałowice jeśli mieszkasz na śląsku to ci dowiozą w rozsądnej cenie a nie po 180 od tony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KKTS

Ostatnia zima (była jaka była) to tez mój pierwszy sezon z paleniem w OEPM 14 kW.Paliłem Retopalem ,kupiony póżna wiosna i latem w sklepie@, suchy.

Palił sie bez problemow ,piec czysty z siwym pyłkiem ,bez sadzy ,popiół bez spiekow. To powtarzalne paliwo , do pozostałych 2 palet z ub. roku dokupiłem jeszcze na ta i przyszła zime 3 t Retopala luzem(mam 25 km do kop. Ziemowit.).

Kolega zaliczył (kupujac inny ekg.  "ze znajomego składu" ) w sezonie 10 zawleczek. U mnie zero problemow , bez kamienia i innych "dodatkow " w Retopalu.

Cena Retopala rosnie z odległoscia od sprzedawcy , u mnie paleta 750 kg, kosztowałaby teraz tylko 648 zł.

 

Edytowane przez JorgusEmh
wpisanie adresu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.