Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, miki1212 napisał:

A możesz podać link do handlowca z tej kopalni skoro kopalnia sprzedaje to muszą miec jakiś kontakt.

Nie rób się w każdym temacie "najmądrzejszym chłopem we wsi", bo mi już zaczynasz z lodówki wychodzić jak ją otworzę, a dobitniej mówiąc działasz mi już na jaja.

Na każdej kopalni jest sprzedaż drobnicowa, samochodowa. Tzw. waga drobnicowa.

Podjeżdżasz, stajesz w kolejce, wypełniasz papiery i przywozisz na przykład 3 tony retopala, 5 ton orzecha z Sośnicy itd. Całe życie brałem w ten sposób węgiel luzem z Sośnicy, Knurowa, Szczygłowic do domu w Gliwicach, a do domu w Rybniku brałem luzem orzecha z zamkniętego już Rymera (rewelacyjny węgiel, pola wydobywcze między Marcelem a Chwałowicami) - miałem do wagi kopalnianej 400m. Potem Marcel, Chwałowice, Jankowice w sumie bez różnicy. Teraz z powodów logistycznych muszę brać węgiel workowany, więc biorę ze sprawdzonych, okolicznych składów, które na życzenie workują.

Dzisiaj na próbę wziąłem worek groszku 20-40mm z Ziemowita, bliżej mu do orzecha II (niektórzy sprzedają go jako orzech II Ziemowit), taką frakcję miały z zeszłym roku Chwałowice i worek orzecha z Piasta.

Groszek już pali się od góry, 10kg. Jak to Ziemowit, zero dymu, zero sadzy, ale też widać słabość. Jutro napiszę ile popiołu. W szamotowyw piecyku warsztatowym podpaliłem 5kg orzecha z Piasta, według danych PGG Piast Bieruń jest trochę mocniejszy od Ziemowita. Za tonę workowanego orzecha z Piasta THMH Ii EKOSIL (dwa duże i poważne składy) chcą po 820zł/tonę z transportem, ten groszek workowany 20-40 z Ziemowita w EKOSILU ma dobrą cenę, bo 730zł/tonę z transportem.

groszek 20-40 Ziemowit.jpg

orzech Piast.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maronka napisał:

W sumie my nie mieszkający na śląsku też mamy duży wybór w necie, tyle że ceny w granicach 1000zł/t i kupujemy poniekąd kota w worku

Zgadza się.

Kupisz od lokalnego dostawcy o 100-200zł taniej tyle,że bez workowania i zapewne jeszcze gorsze g...wno niż w necie.Tylko,że te ceny są naprawdę przesadzone i chyba trzeba myśleć o czymś innym.Tylko o czym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
2 godziny temu, wojtekkowal napisał:

Nie rób się w każdym temacie "najmądrzejszym chłopem we wsi", bo mi już zaczynasz z lodówki wychodzić jak ją otworzę, a dobitniej mówiąc działasz mi już na jaja.

Masz już obsesję jakąś chyba, to się leczy. Ataki agresji to choroba psychiczna...

2 godziny temu, wojtekkowal napisał:

Podjeżdżasz, stajesz w kolejce, wypełniasz papiery i przywozisz na przykład 3 tony retopala, 5 ton orzecha z Sośnicy itd.

Tiaaa, palisz ruski węgiel i nawet o tym nie wiesz buehehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, miki1212 napisał:

Masz już obsesję jakąś chyba, to się leczy. Ataki agresji to choroba psychiczna...

Nie gościu, to ty masz problemy, najprawdopodobniej z głową. Ja nigdy nie wypowiadałem się w stosunku do twoich wypowiedzi, więc trudno mówić o obsesji i atakach agresji. Po prostu na jaja działa mi twoje infantylne i chore poczucie nieomylności  - wszechwiedzy  i chęć zabierania głosu w każdym temacie i na każdy temat.

 

17 minut temu, miki1212 napisał:

Tiaaa, palisz ruski węgiel i nawet o tym nie wiesz buehehe...

No jasne. Palę ruskim o kaloryczności ok. 30Mj/kg, z 7% popiołu bez jednego kamyczka, który odpalony od góry trzyma bez problemu 12 godzin. Tak, to na pewno jest ruski węgiel.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
1 minutę temu, wojtekkowal napisał:

Nie gościu, to ty masz problemy, najprawdopodobniej z głową. Ja nigdy nie wypowiadałem się w stosunku do twoich wypowiedzi, więc trudno mówić o obsesji i atakach agresji.

Ooo totalne wyparcie mimo widocznej agresji no cóż ale to ty masz problem. Jeszcze jakie lekceważące teksty dziecka z podstawówki hehe

1 minutę temu, wojtekkowal napisał:

No jasne. Palę ruskim o kaloryczności ok. 30Mj/kg, z 7% popiołu bez jednego kamyczka, który odpalony od góry trzyma bez problemu 12 godzin. Tak, to na pewno jest ruski węgiel. 

Niestety nikt tego nie sprawdzi a ja leje czym ty palisz możesz nawet plastikiem :)

Mój znajomy ma skład sprzedaje ponad 1000 ton węgla na miesiąc i jakoś polskiego nie sprzedaje bo go nie ma na rynku :) Ale ty gościu jedziesz na kopalnie i kupujesz od ręki jaaasssne :) Tyle mam ci do powiedzenia chłopczyku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mądralo, węgiel dla twojego znajomego, odbierany wannami i wagonowo podlega awizacji, a węgiel na wagę drobnicową z limitami jednorazowymi na przykład do 8 ton na samochód to dwie różne bajki. Ale ty tego jeszcze nie wiesz i pieprzysz bzdury na każdy temat. Jutro możesz podjechać na każdą śląską kopalnię i i kupić węgiel od ręki, oczywiście trzeba parę godzin odstać i liczyć się z limitem na samochód. Na przykład Chwałowice - limit kostki na samochód 3 tony, orzecha 8 ton, pieklorz 20 ton na samochód.

Piast - orzech bez limitu na samochód, retopal też bez limitu, Wesoła orzech I dwie tony na samochód, orzech II już bez limitu itd.

Już wiesz dlaczego znajomy nie może dostać węgla? Bo jest dupa i nie złożył odpowiednio wcześniej zamówień na węgiel i dlatego nie może korzystać z awizacji na określone ilości odbioru węgla. Poważne firmy nie mają z tym problemu. Szkoda na ciebie czasu i atramentu. Tu sobie poczytaj jak to działa:

https://www.pgg.pl/sprzedaz-wegla/zasady-awizacji

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Wczoraj podjechałem na skład gdzie kupowałem w tamtym roku i mają orzech z Piasta po 780 zł. Piękny, jednolity z pirytem na bryłkach. Od lat nie widziałem niby Piasta z tym pirytem. Ten ma i to wygląda na oryginał. Gostek jako dla stałego klienta jest skłonny dać symboliczny opust 20 zł na tonie i darmowy przewóz. Ten węgiel by mnie kosztował ok. 3050 zł natomiast Halemba online z przywozem ok. 4100 zł. Różnica na 4 tonach 1000 zł.... Myślę że wybór padnie na tego Piasta bo 1000 zł piechotą jednak nie chodzi. Cóż , prawa ekonomii są nieubłagane. Jeśli do soboty nie sprzedadzą wszystkiego to pewnie zrobię zakup i po temacie. Aha, przykra niespodzianka bo gostek stwierdził że obniżki posezonowe to były w marcu i obecnie co dostawa to będzie w górę.

Czy cena 780 zł za tonę Piasta to realna cena? Łyknąć przynętę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 50 km od kopalni Piast orzech Piast na dużym składzie po 715 zł więc cena realna. Za cenę 4 ton halemby masz 5.3 tony piasta, więc ja bym nie kombinował i męczył się cały zeson. Weź na próbę a jak ci spasuje zamawiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Cena raczej średnia ale na Śląsku bo np Halembę kupisz po 590zł ale groszek , ciężkie te wybory , fakt Pisat fajnie się pali ale znowóż krótko a Halemba długo i nie biorać ceny pod uwagę to ekonomiczniej i tak wyjdzie taka Halemba , dwa sezony temu jak były te problemy z węglem to dorwałem z lokalnego składu węgiel orzech z kop Ziemowit to taki Piast i on pieknie się palił ale schodził błyskawicznie i pod koniec palenia zawalone był cały ruszt po nim musiałem dokupić bo brakowało i dorwałem z kopalni Rydułtowy w tej samej cenie ale ten wegiel z 8 godz Ziemowita palił się 15 godzin a cena tego drugiego była nawet niższa .

zadzwoń do tego gościa i wypytaj ile by wziął za transport być może by ci to się opłaciło https://www.olx.pl/oferta/wegiel-ekogroszek-opal-bezposrednio-z-kopalni-dostawa-poludnie-polski-CID628-IDyKH4P.html#6e94fe1cef;promoted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tiaaa, palisz ruski węgiel i nawet o tym nie wiesz buehehe... "

...Dziwne ,ze  moja faktura z Ziemowita nie napisana cyrylicą.

Faktycznie ,jak pisze kolega wyżej ,szkoda atramentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

No widzisz a ja dzwoniłem przed chwilą na kopalnie i niestety nie sprzedają a jak już to ograniczone ilości. Widać ten ruski import węgla to tak dla jaj ściągają i wyrzucają do rowu... No i weź prowadź jakąś dyskusje jak oni wiedzą lepiej bo kupili 3 tony z kopalni :))

Polscy odbiorcy wolą rosyjski węgiel, bo jest tańszy i lepszej jakości.

Import węgla znów idzie na rekord.

Cytat

rekordowa liczba elektrowni i ciepłowni zgłaszała w Urzędzie Regulacji Energetyki zapasy węgla poniżej ustawowych

A wy wszyscy macie polski węgiel tiaaaa, szkoda klawiatury, fakturę to trudno mieć w cyrylicy, trudno mieć jakąkolwiek ale skoro nie wiesz takich rzeczy to jaki sens ma dalsza dyskusja? Nie powinienem tego pisać bo po co psuć biznes ale OK, pass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miki1212 napisał:

No widzisz a ja dzwoniłem przed chwilą na kopalnie

Na którą kopalnię konkretnie? Wypadałoby napisać.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, miki1212 napisał:

No i weź prowadź jakąś dyskusje jak oni wiedzą lepiej bo kupili 3 tony z kopalni :))

O tym właśnie mowa. Negowałeś, że gość przywiózł 3 tony retopala bezpośrednio z kopalni, to dostałeś odpowiedź, że można samemu kupić jadąc z kierowcą na kopalnię i płacąc mu odpowiednią stawkę od tony. Plączesz się niesamowicie. Czekam na odpowiedź na jaka kopalnię dzwoniłeś?

Ja 5 minut temu zadzwoniłem na centralę Piast ruch Bieruń 327177000 poprosiłem z wagą drobnicową. Orzech bez limitu, nie ma żadnego problemu z zakupem gotówkowym, retopal 5 ton na samochód, nie ma również problemu z zakupem za gotówkę. Tylko prosili że już nie dzisiaj, ale jutro od rana.

Zadzwoniłem również na Chwałowice 327393113. Orzech i pieklorz dostępne od ręki, bez żadnego problemu. W obydwu asortymentach limit 8 ton na samochód.

Obydwie kopalnie to najbardziej poszukiwany węgiel opałowy dla indywidualnych odbiorców. Pierwszy 31.2, drugi 32.1

I co teraz z tym fantem zrobimy? Znasz znaczenie słowa "krętacz"? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234
5 godzin temu, berthold61 napisał:

Cena raczej średnia ale na Śląsku bo np Halembę kupisz po 590zł ale groszek , ciężkie te wybory , fakt Pisat fajnie się pali ale znowóż krótko a Halemba długo i nie biorać ceny pod uwagę to ekonomiczniej i tak wyjdzie taka Halemba , dwa sezony temu jak były te problemy z węglem to dorwałem z lokalnego składu węgiel orzech z kop Ziemowit to taki Piast i on pieknie się palił ale schodził błyskawicznie i pod koniec palenia zawalone był cały ruszt po nim musiałem dokupić bo brakowało i dorwałem z kopalni Rydułtowy w tej samej cenie ale ten wegiel z 8 godz Ziemowita palił się 15 godzin a cena tego drugiego była nawet niższa .

zadzwoń do tego gościa i wypytaj ile by wziął za transport być może by ci to się opłaciło https://www.olx.pl/oferta/wegiel-ekogroszek-opal-bezposrednio-z-kopalni-dostawa-poludnie-polski-CID628-IDyKH4P.html#6e94fe1cef;promoted

Pan Burdacki podobno solidna firma ale w tamtym roku za czorta nie mogłem się skontaktować a na e-maila po prostu nie odpowiedzieli. Jeden kolega z forum brał u nich z dowozem i podobno liczyli coś 2.50 zł za kilometr. Do mnie trasa długości ponad 500 km w obie strony więc jakieś 1200 zł . Węgiel z Rydułtów po 615 zł czyli 2460 + 1200 dowóz = 3660 zł. Oczywiście w przypadku utrzymania ceny węgla i dowozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To tu byłbyś już do przodu z powodu długopalności węgla z Rydułtów ,on pali się ok 40-50 procent dłużej od typów węgla 21 , Rydułtowy to typ 34, popiołu z niego nie ma prawie wcale to wiem bo nim paliłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, witek1234 napisał:

Aha, przykra niespodzianka bo gostek stwierdził że obniżki posezonowe to były w marcu i obecnie co dostawa to będzie w górę.

Kurka. Obserwuję ceny od początku roku i fakt były obniżki,ale aż 20zł :(

Oczywiście mowa o węglu przez internet. 

A jak już jesteśmy w temacie to może ktoś polecić dobrą stronę internetową z dobrą ceną węgla :)

Może być rusek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w necie jest wszystko drożej niż na składach,  dlaczego tak się na to uparles? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Energo jest dobra, jeśli nie najlepsza cena na rosyjskiego orzecha workowanego, ale diabli wiedzą jaka kaloryczność, popiół i jaka naprawdę ilość kamienia, bo w to że kamień w nim jest, nie wątpię:

https://energobielsk.pl/sklep/wegiel-workowany/orzech-drobny/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eliks napisał:

Przecież w necie jest wszystko drożej niż na składach,  dlaczego tak się na to uparles? 

No to Cię zaskoczę.

Cena jest taka sama lub niższa w necie niestety.

Sprawdzałem zeszłego sezonu węgiel z kopalni wesoła i policzyli mi 980zł,ale nie pamiętam czy luz czy worki a w necie w bartex był on za 950zł.Smutne to,ale prawdziwe :(

Sobieski był na składzie za 800-850 luz z tego co pamiętam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie składy są dużo tańsze niż net.  W tym roku pellet i groszek kupiłem w tej samej cenie co wcześniej. Dla rodziców kolejny sezon zakupiłem workowany na składzie groch z Piekar Śląskich za 900zł. W necie nigdzie tego w tej cenie nie znajde. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Rok w rok jest drożej i co dziwne, nie ma znaczenia jaki węgiel bierzesz, kaloryczny czy płomienny. Ceny zbliżone.

Ale u mnie widzę pozytywne zmiany na składach, towar przesiany, równy sort bez miału . Chętni do negocjacji ceny, przesiania towaru , wszystko przykryte.Widać że zaczyna im zależeć na kliencie. No i ceny jednak niższe jak w necie gdzie cena przywozu palety dochodzi do 180 zł nawet. 

Dziś jednak mam zamiar dokonać zakupu tego Piasta . Decyzja taka dlatego że może koksujacy i dłużej trzyma ale...dziwna rzecz , ja gdy zasypie kocioł płomiennym to pali się spoko min. 12 godzin, zależy ile sypne ale zwykle jest to ok 20 kg.  Taka średnia w sezonie. Więc reasumując, nie mam motywacji do zakupu koksujacego. Zwłaszcza on-line :)

 

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku, Piat teraz ma wyraźnie inne złoże od Ziemowita, to jest nawet zauważalne w szczegółowych parametrach podawanych na stronie PGG. Paliłem nim w ostatnim tygodniu z dwóch różnych miejsc i wydaje się być mocniejszym węglem niż kiedyś, a jednocześnie bezproblemowym w spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Tak Przyjaciele, na zimno kalkulując to będzie dla mnie lepszy wybór. Zawsze przed zakupem nosi mi zad i mam pokusę by wziąć coś co przyniesie " przygodę ". Piszę i proszę o info lecz gdy przejrzę oferty na necie, to stygnę w zapałach bo cena nijak mi nie pasi. Szkoda że u mnie lokalnie w sumie jest uboga oferta, nie kupisz niczego z popularnych mocniejszych węgli. Jest rosyjski, Sobieski, Piast, Silesia , czasem bardzo rzadko Jankowice, Bogdanka czy Staszic. Ale to naprawdę rzadkość. Ceny idą w górę, brak czasu na ociąganie się z zakupem, presja psychiczna by kupić w niższej cenie bo potem tylko w górę. Ale też i doświadczenie, które podpowiada że płomienny nie sprawi problemów i będzie spoko każdego dnia w sezonie. Już nie mam ambicji by przeżyć ową czasem męską " przygodę " z koksującym. Za porady serdecznie dziękuję, bo fajne jest poczucie,że jest tutaj przyjazne grono chłopaków chętnych do pomocy oraz porady. Narka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.