Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

Mocą i zawartością popiołu to pasowało by do miału 23 z tej tabeli.

Ten skład w którym kupowałem do tej pory ma bocznicę kolejową. Transportują też samochodami. A może mi sprzedali coś innego, jak nie kupujesz na kopalni to tego nie wiesz. 

Zawsze kupowałem z 50 kg na próbę w kwietniu, jak można jeszcze ostrzej popalić, później nie było niespodzianek, szczególnie to ważne jak kupuje się miały. Zrobiłem wyjątek i miałem niespodziankę, z drugiej strony tragedii też nie było bo ogrzałem tym dom.

W tym roku kupię opał na innym składzie. Podjeżdżają samochodem z HDSem pod okienko i przez nie wsypują, rozmawiałem telefonicznie z tym składem, potwierdzili. Na razie nie mogę się tym zająć, odkładam to na późne lato.

Edytowane przez jacek61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie prosiłbym o opinie wegla z kopalni Silesia,konkretnie o orzech II,przeznaczenie  do kotla górnego spalania. pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wojtku za odpowiedz. Na dzień dzisiejszy mogę bo kupić po 630 zl jest w promocji a np bobrek po 800 a z tego co widzę parametry podobne więc się zdecyduje.pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład w Krzeszowicach ,ostatnio brałem od nich miał i jestem zadowolony. Szkoda że trochę polało bo bym już zamówił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u nich w ostatnim sezonie i jestem bardzo zadowolony z zakupów, myśle, że są na prawdę pewnym źródłem - wiesz co kupujesz. A teraz też zastanawiam się nad tą promocją na Silesię, chociaż ja się węglem tylko wspomagam, więc nie robie dużych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie https://bostar.com.pl/

Tez kilka razy kupowałem od nich, brałem i byłem zadowolony m.in. z Eko Miał kl.28 - taka frakcja ok. 2 do 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bostar i z tego co wiem to workuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, ja mam pytanie do bardziej doświadczonych palaczy :). W zimie palę Bartexem Silver. A co polecicie na okres przejściowy, lato jesień, kiedy jeszcze nie grzejemy CO a piec ma ogrzewać tylko CWU??? Czy brać coś słabszego czy jednak coś od 27MJ w górę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra w podajnikowcu w lecie w w okresach przejsciowych uzywa retopala i bardzo sobie chwalą, na pewno jest bezproblemowy jeżeli chodzi o pracę start stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś ostatnio palił Staszica? Kupiłem kilka dni temu trochę groszku ze Staszica na składzie w Katowicach i po pierwszym przepaleniu zachowuje się inaczej niż Staszic z poprzedniego sezonu - ciężko się zapala, krótki płomień i spieka się a nie powinien. Więc albo się zmieniły parametry albo mój zakup to nie Staszic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem powyżej, zakupiłem dzisiaj 5 ton Retopalu w cenie 680 zł z dowozem. Samochód z HDSem bierze 5 big bagów w każdym jest 500 kg sypie na rynnę i przez rynnę do okienka w piwnicy. Dwa kursy i 5 ton w piwnicy bez szuflowania, sypane do dwóch okienek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby bylo blisko Tych a jakosc tego opału okaże sie dobra, mozna by rozważyc w przyszłym sezonie?Możesz podac namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam pytanie można gdzieś dostać węgiel z Marcela chodzi o kostkę czy orzech? Kopalnia pewnie wysyłki w workach na paletach nie prowadzi? W mojej okolicy na składach panuje węgiel byle jaki niby polski znane kopalnie ale oszustwo na maksa. Sporo też węgla rosyjskiego, którym sporo osób pali bo woli kupić słaby rosyjski za cenę 760zl i niż niby dobry polski ale naprawdę kaloryczność nie wiele lepsza a cena 1060zl a ostatnio nawet na zapisy i kilka miesięcy czekać i to taka sytuacja od wakacji. Z 7 lat temu składy miały naprawdę dobry węgiel wysoko kaloryczny i było ok a teraz oszustwo na maksa zima ciepła a węgla idzie więcej. Za rok jak dobrze pójdzie przejdę na ekogroszek i będę mógł kupować na paletach albo jak sąsiad z Małaszewic całego tira ekogroszku kupil. Póki co chciałbym jeszcze w tej zimie jakiś dobry kupić i tak szukam jakiegoś sprzedawcę co ma workowany i prowadzi wysyłkę. Koksujacy dobrze się mi sprawdza i dobrze daje ciepło dobrze wypala dlatego myślałem o Marcelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a gdzie ty mieszkasz? skoro pytasz gdzie kupić. Nie ma żadnego problemu z zakupem Marcel czy Rydułtowy w workach.

Pozdrawiam.YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.