Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Inteligentny Dom - Oszczędzę?


kolret

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie z tym RJ45 się wygłupiłem. Dziękuję za świetną stronę, to mam zabawę na kolejne kilka miesięcy. Po krótkiej lekturze, tplink o którym piszesz to TL-MR3220, chyba najwyższy czas wymienić SE505. Co do wyświetlania numeru przez dreambox, jest to bardzo prosto rozwiązane. Na telewizorze wyświetla się jedynie numer w ramce z dopiskiem dzwoni, wygląda to jak każdy inny komunikat wysłany do dreambox przez LAN, żadnych stron i takich tam. Tak czy inaczej dzięki za szczegółowy opis instalacji, mniej więcej wiem od czego zacząć i powodzenia w dalszych zmianach.

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na oszćzedności z tytułu inteligentnego sterowania ogrzewaniem to nie licz bo może i bedziesz miał pod kontrolą zał wył ogrzewania ale fizyki inteligencja żadna nie pokona i swoje musi nagrzać żeby było ciepło

do sterowania ogrzewaniem to należy kupić dobry kocioł z jeszcze lepsza automatyką do sterowania strefowego i pogodowego ,a takie sterowanie posiada juz wbudowane wejscie pod wizualicję do inteligentnego domu ale wizualizację a nie sterowanie

co do oszczedności to sterowanie roletami tak aby kliamtyzacji nie trzeba zbyt wiele używać ,oszczędzanie energi na oświetlenie ,czy też alarm z wizualicją połaczony z biurem ochrony poprzez serwer to są rozwiązania które wpływają na bezpieczeństwo i komfort ale o oszćzednościach to raczej należy zapomnieć może jedynie na oświetleniu

nastepna sprawa to komfort zarządzania takim domem ,a pytanie czy ośzczedzisz jest pytaniem czy zaoszczedze jak kupięAudi A6 czy opla insignę ,to jest tylko komfort

 

Ten kocioł z super automatyką i pozostałymi zaletami pozwala oszczędzić? Trochę się zakręciłem. Z tego co piszesz sterując ogrzewaniem z poziomu takiego pieca można zaoszczędzić, a za pomocą systemu inteligentnego domu już nie... Przecież te same funckje (strefy grzewcze, sterowanie pogodowe) mogę realizować właśnie przez taki system. To nie tylko załącz i wyłącz ogrzewanie, ale też odpowiednie sterowanie nim. Oczywiście że sam kocioł jest nieporównywalnie tańszy od takiego systemu, ale jak sam wspomniałeś, taki system to nie tylko ogrzewanie, ale także komfort i bezpieczeństwo .

 

Wyszedłem z założenia, że połączenie wszystkich możliwość inteligentnego domu i oszczędności jakie daje (nawet jeśli nie są nadzwyczajne, ale z tego co widzę podobnie oszczędza się na innych wymienionych wyżej rozwiązaniach), są dla mnie wystarczającym powodem aby w to zainwestować. Czas pokaże czy decyzja była dobra. Jak na razie jestem bardzo pozytywnie nastawiony, tym bardziej że zbierając informacje od osób posiadających już podobne instalacje usłyszałem o nich wiele dobrego (złego chwilami też, ale zdecydowanie mniej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość jaszczomb

Każde sterowanie ogrzewaniem da oszczędności ale automatyka inteligenetnych domów jest na tyle droga że zastosowanie jej tylko do tego jest nieopłacalne. Najlepiej połączyć to ze sterowaniem rolet. Wtedy już ma to sens. Przy styczniowych mrozach obniżenie temperatury na noc i zamkniecie rolet w moim przypadku daje na liczniku gazu wskazanie mniejsze o 20-30% w stosunku godzn gdzie grzejemy na komfort i przy ppdniesonych roletach. Zaciaganie ręczne rolet jest upierdliwe więc automat który tego pilnuje po zmroku jest ok. Jak juz taka centralka jest to dorobienie automatyki oświetlenia czy monitoringu jest za pół darmo. Jak nie boisz sie podłubac jeden dzień to warto przyjrzeć się systemowi opartemu o z-wave https://www.youtube.com/watch?v=9K3JD_JeEes

Edytowane przez jaszczomb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Każde sterowanie ogrzewaniem da oszczędności ale automatyka inteligenetnych domów jest na tyle droga że zastosowanie jej tylko do tego jest nieopłacalne. Najlepiej połączyć to ze sterowaniem rolet. Wtedy już ma to sens. Przy styczniowych mrozach obniżenie temperatury na noc i zamkniecie rolet w moim przypadku daje na liczniku gazu wskazanie mniejsze o 20-30% w stosunku godzn gdzie grzejemy na komfort i przy ppdniesonych roletach. Zaciaganie ręczne rolet jest upierdliwe więc automat który tego pilnuje po zmroku jest ok. Jak juz taka centralka jest to dorobienie automatyki oświetlenia czy monitoringu jest za pół darmo. Jak nie boisz sie podłubac jeden dzień to warto przyjrzeć się systemowi opartemu o z-wave https://www.youtube.com/watch?v=9K3JD_JeEes

akurat sterowanie rolet to banalna sprawa wystarczy czasówka astronomiczna około 400zł i to wszytko połączyć jeszcze z rekuperacją w funkci chłodzenia i czujnikiem natężenia światła i juz za niecałe  1000zł mamy  podstawowe sterowanie roletami o ile ktoś lubi dużo słońca w zimie w domu i półmrok latem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ara masz sporo racji ale tylko rolety zewnętrzne dają oszczędności(zamontowane na zewnątrz),wszystkie inne dają odwrotny efekt.Automatyk zapomniałeś dodać każda roleta potrzebuje silniczek który też kosztuje o prundzie nie wspomnę jak o tym że przez 30 lat się nie popsuje, a rolety używa się również po to aby wieczorem żaden wścibski sąsiad nie zaglądał co robisz w twoim własnym domu,chyba że lubisz jak cię ktoś podgląda ale to już nie jest całkiem normalne.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ara masz sporo racji ale tylko rolety zewnętrzne dają oszczędności(zamontowane na zewnątrz),wszystkie inne dają odwrotny efekt.Automatyk zapomniałeś dodać każda roleta potrzebuje silniczek który też kosztuje o prundzie nie wspomnę jak o tym że przez 30 lat się nie popsuje, a rolety używa się również po to aby wieczorem żaden wścibski sąsiad nie zaglądał co robisz w twoim własnym domu,chyba że lubisz jak cię ktoś podgląda ale to już nie jest całkiem normalne.Pozdrawiam.

i tak jest jedna święta zasada" Wiedza sąsiedzi jak się siedzi .." a co do rolet ręcznych juz nigdy w zyciu nie poszedłbym w rolety ręczne koszt serwisu ,sprezyn pasków jest dużo większy niż elektrycznych zwłaszcza przy większych oknach ,ja mam już dość i na przyszły rok  prawdopodobnie idę w automatykę a przynajmniej w elektryczne rolety   czy to da oszczędności pewnie nie ale na pewno da pełen komfort narazie żeby oszczędzić to od tygodnia pracują na dachu fotoogniwa  o mocy 750W i wiem ze to bardzo dobry kierunek oszczędności

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony jak nie masz co robić w nocy i chcesz obserwować co się dzieje to ok.Automatyk to zupełnie nowa teoria,to powiedz wielki przyjacielu elektroniki czy nie ma przypadkiem pasków i sprężyn w elektrycznych roletach.O twoich ogniwach przed chwilą czytałem,bez przetwornicy z pełnym sinusem g..no będzie z wiercenia i kompa.Życzę wszystkim forumowiczom Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pasków nie masz nie masz tez spręyzyn napinających i naprawdę poza silnikiem to w elektrycznej nie ma sie co psuć i nie teoria tylko praktyka ktora doprowadza mnie do białej gorączki  jak masz małe okna to moze jeszcze jakoś idzie przy dużych to jest masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyk twoje pieniądze twoja sprawa mnie chodzi o to że taśmę z napinaczem wymieniam co 20 lat za 20 zł. a to na pewno 10 razy mniej niż silnik do rolety a duże okna to zawsze problem nie tylko z roletą.Choć trzeba przyznać że w połączeniu ze sterowaniem czasowym bardzo przydatne podczas dłuższej nieobecności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz szczescie bo masz stare paski które były mocne teraz lecą paski ,napinacze sprężyny i kasety tak że strach to uzywac ,a drugie może  masz małe okna bo przy małym jeszcze nigdy ic mi sie nie stało małe znaczy metr na metr czterdzieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ciekawym, "inteligentnym" i sprawdzonym rozwiązaniem dla domu jest na pewno zamontowanie w nim termostatu. Osobiście posiadam termostat firmy ***. Pozwala on w sposób zdalny sterować aż trzema instalacjami: centralnym ogrzewaniem, klimatyzacją i systemem wentylacji. Jakiś czas temu zamontowałem to urządzenie w swoim domu i stwierdzam, że to całkiem fajne i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić na ogrzewaniu w dłuższej perspektywie całkiem niezłą sumę. Jego zaletą jest na pewno to, że możemy go podłączyć pod piec na ekogroszek, gazowy czy elektryczny. Dodatkowo za jego pomocą można regulować temperaturę w całym mieszkaniu i nie tylko temperaturę :) Sterujemy nim z dowolnego miejsca, dzięki aplikacji wgranej na telefon. Poczytajcie sobie o tym rozwiązaniu sami na innych forach, bądź stronie producenta ;)

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.