Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Znaczy Np.w Groszku 24/15,chodzi O Węgiel


kombinatorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panów,mój piec ma paliwo podstawowe węgiel kamienny sortyment groszek gat.1 24/15,tu gdzie mieszkam jest dostępny tylko węgiel ze wschodu,piec mój ma elektroniczny miarkownik ciągu UNISTER,to mój pierwszy sezon "PALACZA" więc sprawdzam cały czas jakim paliwem uzyskam najlepszą stałopalnoć i kontrolowalność kotła,od paru dni kocioł chodzi nonstop na węglu sortyment Orzech i z mojej strony mega zadowolenie przy pełnym zasypie (kocioł to 0,8,czyli mały) chodzi 15 godzin i utrzymuje prawie cały czas zadaną temperature,ale wczoraj zadałem sobie pytanie dlaczego pale orzechem skoro mój kocioł jest na sortyment groszek, więc kupiłem wczoraj na próbe 50 kilo groszku i zasypałem tak jak wcześniej robiłem Orzechem kocioł do pełna,mineły 2-godziny a tu alarm w chałupce się włączył ze kocioł zaczyna szaleć,i od tego momentu już nic nierozumiem ! ! skoro producent kotła podaje żeby palić "groszkiem" a z tego wychodzi KICHA jaki ma w tym cel ? może ten groszek jest za drobnym paliwem dla mojego kotła i za szybko się ROZDYNDUJE,dlatego wcześniej zadałem te pytanie co znaczy te 24/15 ? z góry dziękuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie powinno wyglądać tak

Wartość opałowa/zawartość popiołu/zawartość siarki

 

Przykład:

24/15/10

Wartość opałowa 24 000 - 24 999 kJ/kg

Zawartość popiołu 14,1 - 15,0 %

Zawartość siarki 0,81 - 1,0 %

 

 

Wartość opałową dla celów handlowych nazywa się klasą zbytu węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za naświetlenie sprawy,w moich stronach jak nawet zapytam np. o orzech czy jest to 31 czy 32,to patrzą na mnie jakbym z innego świata był :) a tak EMUS na marginesie to nie będe palił groszkiem tylko orzechem,u mnie jest tylko wschodni groszek dostępny a to poraszka :) dziś w nocy musiałem iść do kotłowni bo obudziły mnie dziwne stuki w kaloryferach,stanołem koło kotła miarkownik ciągu UNISTER spał ,bo temperatura sie o 10 stopni rozdyndała od nadanej ,a w kotle bufało aż klapke powietrza głównego w dzwiczkach popielnikowych do góry podnosiło,wcale nie śmieszne wystraszyłem się troche ,otworzyłem delikatnie kocioł patrze a ten groszek sklejony razem jak jedna bryła,wziołem pogrzebacz zamieszałem,i kocioł się uspokoił. JAK możesz to opisz co to za zjawisko z tym BUFANIEM w kotle,jakieś gazy nie dopalone czy co ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na składach nie pytaj nigdy o węgiel typu 31 lub 32.

Zapytaj z jakiej kopalni jest węgiel? W internecie sprawdzisz jaki typ węgla wydobywa kopalnia.

 

Co do "bufania".

Prawdopodobnie była taka kolejność zdarzeń:

1. Spadła dużo temperatura wody.

2. Markownik otworzył klapkę na długi czas.

3. Powietrze dochodzące klapkę rozpaliło mocno paliwo w kotle. temperatura wzrastała, rury się rozszerzały i stukały.

4. Po wzroście temperatury do temperatury zadanej klapka się zamknęła, ale kocioł był "rozpędzony" i nastąpił wzrost temperatury o 10 stopni. "Bufanie" = gwałtowne palenie. Nie jest groźne w dobrze dobranych "mocowo" kotłach.

5. Grzebiąc pogrzebaczem "zdusiłeś" ogień czyli zahamowałeś gwałtowne palenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.