Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Poradę


Kubabuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów i wytrawnych palaczy :o

 

 

Więc tak posiadam piec produkcji firmy CIEPŁOMAX z Pleszewa.

Piec jest miałowcem 7m 80kw, posiada on dwie dmuchawy 80w każda (dmuchawy posiadają klapki grawitacyjne które odcinają dopływ powietrza gdy nie pracują). Zasyp pieca wynosi ok 125-150kg, na drzwiczkach zasypowych jest "klapka" 10cmx10cm z śrubka. Piecem steruje sterownik Krypton.

Piec ogrzewa 5 boczniakarni o powierzchni 525m2 (ok 1500m3). W układzie mam ok 2500l wody (są to rury 2cale). Rudy doprowadzające do tuneli są w ziemi 1,5m ( pod ziemią są ocieplone) do ostatniego tunelu mam ok 30m od kotłowni. Komin jest 8m wysoki i ma 20cm średnicy. Tunele są ocieplone wełną 15cm 0.039mkw szczyty suporex + styropian10cm.

 

Problem tkwi w tym iż przy temperaturze +4 i przy nastawie pieca na 45C 125kg miału wypala się w 20h (aż boje się myśleć co będzie przy -20 szok).

 

Wentylatory pracują na 30%mocy

Przedmuch 5sec co 15min.

Klapa od komina prawie zamknięta aby ciepło nie szło w komin

Pompa leszczyńska 40Por80C 3 biegi obecnie pracuje na 1 biegu

 

Panowie co mogę poprawić aby ten miał palił się dłużej.

Oraz mam jeszcze jedno pytanie gdy widzę że miał się kończy mogę dosypać czy muszę czekać aż się wypali i rozpalać na nowo. Jeżeli można dosypać to jak to zrobić dosypać tylko z jednej strony żeby nie zadusić czy tez wsypać np 50kg i rozprowadzić łopatą po dnie?

 

Mam nadzieje że wspólnymi siłami coś poradzimy. Bardzo dziękuje za ewentualne komentarze i porady.

 

Pozdrawiam KUBA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz mam jeszcze jedno pytanie gdy widzę że miał się kończy mogę dosypać czy muszę czekać aż się wypali i rozpalać na nowo. Jeżeli można dosypać to wsypać np 50kg i rozprowadzić łopatą po dnie?

Zanim to zrobisz, to napisz testament i ewakuuj okolicę. :o

 

Sprawdź jeszcze jaki masz popiół - dopalony, kawałki stopionego popiołu czy szary w miarę sypki pył.

Jakiego rodzaju masz ten miał?

Ten szyber to lepiej trzymać otwarty.

Czy zadana temperatura utrzymuje sie w normie?

No i te grzejniki - nic o tym nie piszesz - jaka tam jest temperatura, czy to jest szczelne, ocieplone itp.

Przy dużej mocy grzejników oraz dużym odbiorze ciepła takie zużycie jest całkiem możliwe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów i wytrawnych palaczy :o

 

 

Więc tak posiadam piec produkcji firmy CIEPŁOMAX z Pleszewa.

Piec jest miałowcem 7m 80kw, posiada on dwie dmuchawy 80w każda (dmuchawy posiadają klapki grawitacyjne które odcinają dopływ powietrza gdy nie pracują). Zasyp pieca wynosi ok 125-150kg, na drzwiczkach zasypowych jest "klapka" 10cmx10cm z śrubka. Piecem steruje sterownik Krypton.

Piec ogrzewa 5 boczniakarni o powierzchni 525m2 (ok 1500m3). W układzie mam ok 2500l wody (są to rury 2cale). Rudy doprowadzające do tuneli są w ziemi 1,5m ( pod ziemią są ocieplone) do ostatniego tunelu mam ok 30m od kotłowni. Komin jest 8m wysoki i ma 20cm średnicy. Tunele są ocieplone wełną 15cm 0.039mkw szczyty suporex + styropian10cm.

 

Problem tkwi w tym iż przy temperaturze +4 i przy nastawie pieca na 45C 125kg miału wypala się w 20h (aż boje się myśleć co będzie przy -20 szok).

 

Wentylatory pracują na 30%mocy

Przedmuch 5sec co 15min.

Klapa od komina prawie zamknięta aby ciepło nie szło w komin

Pompa leszczyńska 40Por80C 3 biegi obecnie pracuje na 1 biegu

 

Panowie co mogę poprawić aby ten miał palił się dłużej.

Oraz mam jeszcze jedno pytanie gdy widzę że miał się kończy mogę dosypać czy muszę czekać aż się wypali i rozpalać na nowo. Jeżeli można dosypać to jak to zrobić dosypać tylko z jednej strony żeby nie zadusić czy tez wsypać np 50kg i rozprowadzić łopatą po dnie?

 

Mam nadzieje że wspólnymi siłami coś poradzimy. Bardzo dziękuje za ewentualne komentarze i porady.

 

Pozdrawiam KUBA :P

no niestety utrzymanie i produkcja kosztuje ,podejzewam że nieposiadasz pełnej automatyki zainstalwwanej tam wentylacji i dogrzewasz powietrze z dworu i usuwasz je drugą stroną zrobionego tunelu

nic o tytm nie napisałeś w związku z tym prosiłbym o opisanie układu wentylacji w tym obiekcie oraz sposobu odwilżania i nawilżania powietrza a póżniej możemy rozmawiać czy to spalanie to dużo czy mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w poprzednich sezonach grzewczych spalałeś mniej to by oznaczało że na ten sezon grzewczy kupiłeś miał złej jakości np. nieuczciwy sprzedawca dosypał piasku do miału.

 

Po mocy twojego kotła prawdopodobnie wiem, że masz kocioł EKW górnokanałowy. Jest to typowy kocioł górny.

Jeżeli w swoim kotle palisz od dołu to zmień sposób palenia na palenie od góry.

Ze zdjęcia w internecie wynika że w drzwiach zasypowych masz otwór do doprowadzenia powietrza wtórnego. Czopuch komina powinien być całkowicie otwarty. O paleniu od góry w kotle górnym (górnikanałowym) poczytaj na forum.

Paląc od góry "wyciągniesz" z miału więcej ciepła do podgrzania wody. Mniej ciepła wyleci przez komin. Kocioł i komin będą czyściejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Zgadza się nie mam pełnej automatyki ogrzewania (termostat w hali) temperaturę jaką chce mieć w hali ustawiam na sterowniku pieca (45C na piecu=16C w hali).

Grzejnikami są rury 2 cale (plastikowe) 100mb rury w każdej hali i one oddają ciepło. Hale są dobrze docieplone jak wyżej już pisałem.

Palę miałem 23MJ kaloryczności dzisiaj robię kolejne podejście.

 

140kg w/w miału 23MJ

Rozpalam drzewem dębowym.

Piec ustawiony na 45C

Pompa załącza się przy 43C

Wydajności dmuchawy 15 z 50 tj ok 30% mocy

Przedmuch 5sec co 10min

Klapa od wylotu spalin z pieca delikatnie przymknięta ( są 4 "ząbki" jest na 2 (1 to otwarte))

Mała klapka na drzwiczkach zasypowych zamknięta

Piec rozpaliłem o 18:30.

 

Naturalnie że pale od góry czyli miał/drewno rozpalam u góry (bo to oto chodzi? :P :o )

Jest to pierwszy sezon palenia miałowcem.

 

Czy istnieje możliwość dosypania miału bez gaszenia pieca ? Jeśli tak to jaka?

 

Pozdrawiam i dziękuje za odp.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość dosypania miału bez gaszenia pieca ? Jeśli tak to jaka?

 

Nie ma takiej możliwości. Co gorsza miał bardzo długo się wypala, zwłaszcza marnej jakości miał. Miał musi wypalić się do zera, czyli tak by można było wybrać popiół z rusztu bez zaczadzenia się. Dopiero potem ładujesz do pełna i odpalasz.

 

Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na braki w dostarczaniu ciepła, to lepiej zawczasu pomyśl o buforze ciepła, albo o miałowym kotle podajnikowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz utrzymać stałopalnośc to nie dokłąda się miału tylko drewno lub gruby węgiel tak aby dopalić bez spadku temperatury ,miał nie nadaje się na dosypki w miałowcach

nie napisałeś nic o wentylacji w tych boczniakach ?

co pozwoliłoby oszacowac obiążenie cieplne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa od wylotu spalin z pieca delikatnie przymknięta ( są 4 "ząbki" jest na 2 (1 to otwarte))

Powinna być otwarta całkowicie.

 

 

Mała klapka na drzwiczkach zasypowych zamknięta

Nie dostarczasz powietrza wtórnego. Powinna być tak otwarta, aby przy wyłączonych nadmuchach kolor płomienia był jasno żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zauważyłem że ma poświatę niebieską przy wyłączonych nadmuchach.

 

Co do tej całkowicie otwartej klapy u wylotu spalin. Czy to nie jest tak że jeżeli ją przymknę ciepło będzie bardziej nagrzewać wodę w piecu natomiast przy całkowicie otwartej całe ciepło "idzie w komin"??

 

Dziękuje za dobre rady :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Więc tak piec rozpaliłem o godzinie 18:30 a wygasł o godzinie 14:30 następnego dnia.

 

Macie jakieś rady aby jeszcze wydłużyć czas palenia do przynajmniej 24h. Tak wiem że pytanie trochę banalne ale spróbujcie mnie zrozumieć miał kosztuje u nas w wlkp. 550t.

Może jeszcze zmniejszyć wydajność dmuchaw ale boje się że piec będzie miał problem z utrzymaniem i dojsciem do zadanej temperatury :o .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić jeden stary fachowiec miał takie powiedzenie( te typy tak mają). Cokolwiek byś kombinował z tym piecem na miale to ty dłużej nie pojedziesz. 10 lat paliłem kotłem z Pleszewa z półkami od tyłu teraz mam podobny tylko z górnymi półkami i z doświadczenia (próby i eksperymenty z różnymi opałami) wychodzi iż palenie miałem w takim piecu jest nieekonomiczne. Od dwóch lat zaniechałem palenia miałem gdyż zarówno jego cena jak i jakość odbiega stanowczo od uzyskanych na nim efektów. Ten miał niby 23 MJ nie mógł by kosztować więcej niż 350zł żeby opłacało nim się palić. Ja przeszedłem na węgiel, oczywiście kupuje ten najtańszy z importu którego cena jest podobna do naszego w miarę dobrego miału a efekty w spalaniu są niewspółmierne. Po za tym popiołu jest 4 razy mniej a wybuchów w piecu zero.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w nierównej walce z tym pleszewskim kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w składzie opału węgiel kosztuje ok 600zł. Piszesz kolego że masz z importu jakiś tani powiedz proszę jaka kaloryczność tego węgla kamienny czy brunatny.

 

I Węglem pali się tak samo jak miałem czyli zasypuje full piec i u góry ognisko? Ustawienia sterownika jak przy miale?

Wiem że każdym kotłem pali się inaczej ale choc teorie prosze jak powinno byc?

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zauważyłem że ma poświatę niebieską przy wyłączonych nadmuchach.

Jeżeli płomień jest jasno żółty z niebieską poświatą to jest bardzo dobrze. Jest to oznaka, że ilość powietrza wtórnego jest bardzo dobrze ustawiona.

 

 

natomiast przy całkowicie otwartej całe ciepło "idzie w komin"??

Po zatrzymaniu się dmuchaw i szczelnym kotle (za wyjątkiem powietrza wtórnego) temperatura spalin szybko spada i ilość ciepła "idącego" w komin szybko maleje. Jak masz wątpliwości to zainstaluj sobie pomiar temperatury spalin.

 

 

Może jeszcze zmniejszyć wydajność dmuchaw

Zasłoń ssanie dmuchaw w około 80 procentach np. poprzez zaklejenie taśmą izolacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w składzie opału węgiel kosztuje ok 600zł. Piszesz kolego że masz z importu jakiś tani powiedz proszę jaka kaloryczność tego węgla kamienny czy brunatny.

 

I Węglem pali się tak samo jak miałem czyli zasypuje full piec i u góry ognisko? Ustawienia sterownika jak przy miale?

Wiem że każdym kotłem pali się inaczej ale choc teorie prosze jak powinno byc?

 

Pozdrawiam

Kuba

 

Witam.

W ubiegłym roku paliłem węglem z Kazachstanu zakupiony po 505 zł tona a w tym z Ukrainy w cenie 525 zł za tonę. Ten Kazachski był lepszy od tego Ukraińskiego, no cóż lepsze jest wrogiem dobrego i tak wyszło. Parametrów to za bardzo już nie pamiętam i nie przykładał bym do tego takiej wagi. Co do aktualnej ceny też jej nie podam prawdopodobnie jest wyższa. To są węgle kamienne.

Jeżeli masz dostęp do polskiego węgla po 600zł to kup tonę i spróbuj czy będzie się palił przynajmniej o 30% dłużej od tego miału.

Pale od góry tak samo jak miał. Jest jeden ważny warunek dmuchawa musi mieć klapkę zabezpieczającą przed zaciąganiem powietrza gdy jest wyłączona.

Ustawienia dmuchawy na mniejsze obroty,przedmuchy krótkie i rzadsze.

Jeżeli masz dobry ciąg w kominie to trochę przesłonić czopuch. Choć należy uważać z tym żeby spaliny miały dobry odpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.