Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przedłużenie Instalacji Co


eciol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

tej jesieni padł mi stary kocioł na paliwo stałe, zakupiłem nowy Defro Optima Komfort Plus 25 kw.

Niestety nie zmieści się on do skrytki pod schodami w jakiej był umieszczony stary piec.

Wpadłem na pomysł, żeby nowy piec umieścić w pomieszczeniu gosp. przylegającym do domu. Problem polega na tym, że żeby nowa instalacja mogla połączyć się ze starą musiałaby iść przy podłodze w poziomie ok 15m, później pod ukosem do góry (ok 2m), a na koniec pionowo do góry.

I tutaj moje pytania:

1. Czy pompka grundfos ups 25-60 180 da radę przepchać wodę po tylu zawijasach

2. Jaka w takiej sytuacji powinna być średnica rur?

3. Jak jeszcze inaczej można by rozwiązac ten problem?

 

post-16491-1286221166_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Należy tylko dbać o ich właściwe odpowietrzenie. Przy wymuszonych układach (pompowych) nie ma większych przeciwwskazań do takiego prowadzenia instalacji. Jedynymi są: duża ilość kształtek i wzrastające opory przepływu ale przy tak małych instalacjach nie wpływają one w sposób znaczący na warunki pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był u mnie człowiek, który najprawdopodobniej będzie to wykonywał. Powiedział, że takie rozwiązanie jest możliwe, ale stanowczo nam go odradza. Powiedział, że podczas braku prądu. temperatura w kotle gwałtownie wzrośnie i po 10 minutach woda zacznie się gotować, drugim jego argumntem było stwierdzenie, że przy takiej konfiguracji w jednych grzejnikach będziemy mieć 60 st, a na drugich np 40 st. Na sam koniec powiedział, że w ów czas zamiast spalić 6 ton wegla, spalimy 8.

Na ile te argumenty są uzasadnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten instalator. Jeżeli zawory na grzejnikach odpowiednio wyregulujesz to nie ma takiej opcji aby była różna temp. na poszczególnych grzejnikach. Spalić 2 tony więcej, dlaczego? Wyjaśnił Ci to jakoś.

Miał natomiast racje co do szybkiego wzrostu temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, już drugi tydzień męczę się z zimnem w domu. Mam jeszcze jedno miejsce gdzie mógłbym wsadzić ten piec, ale najbardziej pasowałoby mi wsadzić go do tego pomieszczenia gosp.

Podałem wam bardzo uproszczony schemat montażu i nie wiem czy czasem nie jest tak, że instalatorzy, którzy przychodzą widzą coś, czego ja wam nie przekazałem, a co jest istotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.