Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Wybrać Piec I Czy Zmieniać Instalacje?


karolcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , bardzo proszę o pomoc bo jestem zupełnym laikem. Postaram się opisać najlepiej moją sytuację- parter w domu 2 piętrowym 60m2, ocieplony, nowe okna. W piwnicy(nieogrzewanej) jakiś stary ogromny piec gazowy do ogrzewania i pompa (wiem że jest bo ma podłączenie do prądu)., rurki miedziane, grzejniki takie płaskie (nie żeberka). W kuchni junkers 5 letni do ogrzewania wody. Piec w piwnicy nie ma żadnego sterownika (ustawia się tylko od 1 do 6 i on tak chodzi cały czas). W domu zimno a rachunki od 500 do nawet 1000 zł miesięcznie (w sezonie grzewczym). Chcę kupić nowy piec do co, a tego junkersa w kuchni zostawić bo nie chcę przerabiać całej instalacji. Proszę mi poradzić co mam zrobić, jaki piec wybrać, a może zmienić całą instalację??

Znalazłam coś takiego-http://allegro.pl/show_item.php?item=1205046052.

Czy ten piec by się nadawał??

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne jest więcej danych

1. Wielkość mieszkania (pow, ogrzewana)

2. Wielkość grzejników (wym. dł.x wys. ilość płyt i czy z radiatorami)

Czy czy ściany zewnętrzne są docieplone.

3. plan mieszkania z zaznaczonymi grzejnikami

Na tej podstawie będzie można sprawdzić dobór grzejnika i zapotrzebowanie na ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukać w hurtowni w pobliżu miejsca zamieszkania. Jest wiele marek kotłów które się sprawdzą, najlepiej z zamkniętą komorą spalania a nawet kondensacyjny (większa sprawność lecz droższy). Poczytaj o kotłach gazowych na forum. Było tu już wiele opinii. Kupując kocioł z zasobnikiem można zlikwidować podgrzewacz w kuchni. Wymaga to jednak podłączenia c.w.u. z kotła (po podgrzaniu) do instalacji domowej oraz doprowadzenia zimnej wody do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewacz wody nie jest taki stary. Ale przeprowadzasz remont to proponuję wyrzucić i tego Junkersa z kuchni i zainstalować kocioł dwufunkcyjny przepływowy lub z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo, a jeżeli zużycie ciepłej wody jest większe to można się zastanowić nad zestawem kocioł + zasobnik. Sprowadzenie jednej rurki do piwnicy nie powinno być zbyt kosztowne. Co do sterownika to proponuję zakupić kocioł ze sterowaniem stałotemperaturowym i termostat pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.