Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Z Pid 25kw


skorup

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam górno-dolnego. Raczej się trzeba zdecydować, albo palimy od góry albo od dołu, w przeciwnym wypadku puszczasz opał z dymem. Życie wielokrotnie pokazuje, że jak coś jest do wszystkiego, to zwykle do nieczego - w każdym razie ja się nadziałem na takie rozwiązanie, ale wówczas nie miałem pojęcia o tym, i sprzedano mi górno-dolny jako dolniaka, który musiałem sam przerobić na dolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

Witam...jak użytkuję piec Stalmark 25kW z PID...do tej zimy było wszytko wporzatku paliło sie bardzo dobrze...niestety tej zimy mam mały problem a mianowicie gdy zapalę w piecu i ustawię temperature zadaną na 55 stopni...temperatura spalnia rośnie do nawet 75 stopni oczywiście przy 59 wyłącza sie dmuchawa żeby sie ochłodzil piec niestety tak sie niedzieje tylko temperatura cały czas rośnie...dodam że wszytkie drzwiczki są szczelnie zamknięte...co moze być powodem tak dużo rosnącej temperaturu podczas gdy dmuchawa nie działa...proszę o pomoc czy ktoś miał  nawet innym piecu z takim problemem...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...jak użytkuję piec Stalmark 25kW z PID...do tej zimy było wszytko wporzatku paliło sie bardzo dobrze...niestety tej zimy mam mały problem a mianowicie gdy zapalę w piecu i ustawię temperature zadaną na 55 stopni...temperatura spalnia rośnie do nawet 75 stopni oczywiście przy 59 wyłącza sie dmuchawa żeby sie ochłodzil piec niestety tak sie niedzieje tylko temperatura cały czas rośnie...dodam że wszytkie drzwiczki są szczelnie zamknięte...co moze być powodem tak dużo rosnącej temperaturu podczas gdy dmuchawa nie działa...proszę o pomoc czy ktoś miał  nawet innym piecu z takim problemem...pozdrawiam

Coś nie tak z tym sterownikiem albo z ustawieniami .

Jeśli to PID to dmuchawa powinna działać cały czas a powinna się wyłączać tylko w momencie kiedy kocioł produkuje nadmiar ciepła a instalacja tego ciepła nie odbiera - wtedy nadzór i przedmuchy stosownie do ustawień sterownika . 

Więcej nie napiszę bo nie wiem jaki typ dmuchawy czy ma przesłonę czy klapkę z przeciwwagą bo i w tym może tkwić problem .

Czy jest odbiór ciepła z kotła ? - pompa pracuje ?

Czy są termostaty na grzejnikach ? - temperatura w budynku ?

Jaka ilość paliwa w kotle - czy nie za dużo w stosunku do temperatur na zewnątrz?

Jaki sposób palenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.