Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Witam

No to sezon 2 z Viadrusem rozpoczęty. W porównaniu do poprzedniego, to w tym będzie chodził na Wieczorku ( w tamtym na Piaście) plus zakupiona przegroda żeliwna (z Viadrusa A0C, opisana parę postów wyżej, plus RCK nad czopuchem.  Co mogę powiedzieć po tych paru dniach przepalania? Węgiel rakieta, ale potrafi dać sadzą po kotle jak mu braknie powietrza, popiołu śladowe ilości, trochę niespalonych koksików ale wracają z powrotem na górę i to nie problem. Przegroda zdaje egzamin, przy otwartej rozetce PW na maxa przez 2 - 2,5 godz. sadzy zero, instalacja b. szybko łapie temperaturę, po wygaśnięciu kocioł czysty i biały. Zakładam ją od początku rozpalania, to ładnie widać jak płomienie zawracają pod tylną ścianę i pod sklepieniem jadą do wymiennika. RCK ustawiony na 15 kpa, a po odgazowaniu jak nie zapomnę to przestawiam na 10 i zapominam o piecu. Nie ważyłem węgla ale trzy łopatki ledwo przykrywające ruszt trzymają temp. 60 - 65 przez 8 - 9 godzin. Jak dla mnie to wystarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A więc jednak daje radę ten otwór przy odgazowywaniu? nie kopci wtedy? zauważyłeś jakies pozytywy po włożeniu płyt, no i gdzie i jakie te płyty kupiłeś, a może zrobiłeś , bo miałeś problemy z zakupem. Ja zeliwne zamówiłem z pół roku temu i miały być zaraz  ale jakoś cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej zamówiłem we wrześniu w  Klimoszu płytę żeliwną z Viadrusa A0C, , koszt z wysyłką 78 zł. Ja mam tylko tę przednią bo kocioł 3 członowy. Jak dla mnie to pali się lepiej, płyta nagrzewa się dość mocno i pewnie pomaga dopalać to i owo. Robote robi też RCK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o płytę wydłużającą obieg spalin, czyli kierującą je na tył kotła przed wymiennikiem? Mógłbyś wrzucić zdjęcie jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem mogę ją obmierzyć. 4 strony wcześniej wkleiłem zdjęcia tej płyty, do 3 członów u22 wchodzi jedna z przodu i to wystarcza, do 4 członów można dołożyć następną prostą na płask. U mnie się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam serdecznie, 

czytam i czytam ale poki co nie probowalem jeszcze palenia od gory, niesttey przez utrzymywane niskie temp. na piecu rzedu 45 - 50 stopni spowodowaly ze mi sie zalepil nieco 😞 mam viadrusa hercules u 22 z dmuchawa. 

Prosze mi powiedziec jeszcze bo tak przez 1szym paleniem od gory chcialbym wiedziec, jak naloze wegla potem opal do podpalenia to jak np piec osiagnie te 45 - 50 stopni to wtedy go przymykam i moge puscic wentylator by od dolu dmuchal na to i wyciagal sobie temperature na komputerku po jej opadnieciu?

Boje sie ze jak sie to rozpali to nie bede w stanie tegio przystopowac a sgasnie mi to jak np pozamykam i wlacze dmuchawe ktora dmucha jak tylko na komputerku popadnie temperatura o 1 stopien 😞

Prosze o porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie od góry to ekstra sprawa. 

Masz w sterowniku funkcję "rozpalanie" ?

Jeśli tak, załaduj kocioł węglem i włącz sterownik na tej pozycji. Ster sam dogrzeje do zadanej temperatury a potem przejdzie na przedmuchy lub powolne obroty dmuchawa , zależnie jaki typ sterownika tzn zwykły czy z PID. Ważne, wentylator nie powinien mieć więcej niż 30 % ustawionej mocy. 

Podaj moc kotła , powierzchnię domu do ogrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zakłóca... Ale jak się ma pojęcie jak ustawić nadmuch i sam wentylator to wszystko ze sobą współgra. Wiem bo tak palilem z 10 lat. Grunt to odpowiednie ustawienia. Ale jeśli ktoś ma alergię na nadmuch albo lubi pogrzebać przy kotle, można i miarkownik założyć.

Autor, tematu  nie podejmuje więc nie ma co się rozpisywać,zwłaszcza że zadałem kilka istotnych pytań od których zależy dalszy sens porad. Hejka.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miarkowniku od gory ladnie pojdzie,nie bedzie žadnych wybuchow i juž nigdy nic niezalepi w kotlu poki podajesz zasypowymi powietrze wtorne.Sasiadi beda dziekowac za znikniecie dymosmrodow.

Jest troche wiecej roboty,bo stale odpalac,wypalac do konca,wyczysczyc,ale mimo czystsze spalanie tež zaosczedzisz opalu i szybczej bedziesz miec podgrzano po odpaleniu od gory.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.