Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie mam dławiki :) jestem z nich zadowolony, też zastanawiam sie nad blachami tylko w mojej 17-ce komory sa na stałe przedzielone a na zdjęciu radost-a z przodu jest luz ... z wentylatorem nie miałem doczynienia,w starym ogniwie był miarkownik, a teraz też mi doradził mój fachowiec do instalacji abym raczej został przy nim ... i tak zostałem

post-26933-0-09616200-1327667433_thumb.jpg

Edytowane przez damdob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam gośc shkiperfil mo viadrusa u22 s do drzewa i węgl brum=natnego i żeby palić miałem i węglem dobrze zrobił z tymi blachami bo innaczej to za dużo szło w komin.ty masz werscjie u 22 c do węgla mdo usprawnienia można by dorobić blache przesówaną na tych wypustkach z boku .( jak w zębcu swk)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bandro - dzięki za wyjaśnienie, faktycznie mam U22 C - 17,7kW, :) a nad półką będę myślał

Edytowane przez damdob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nie chce Cię zniechęcać ale wydaje mi się że nie paliłeś do tej pory w dolniaku . Piec który posiadasz pewnie i na siłę da się przerobić na dolniaka , niestety zawsze jest to ale.. . Jeżeli będziesz w nim palił drewnem to super sprawa , duża komora załadunkowa wydłużony obieg spalin , kalorycznośc paliwa mniejsza więc i moc kotła nie taka jak na koksie czy węglu . Niestety problemy zaczynają się przy węglu bo niestety rusztu ruchomego nie masz i raczej ciężko go będzie w tej konstrukcji zastosować więc pozostaje pogrzebacz i częstsze wizyty w kotłowni niż przy górnym spalaniu .Niestety przy węglu ruszt trzeba co pewien czas odpopielić przy spalaniu drewna tego popiołu są śladowe ilości więc nie jest to takie uciążliwe .

Pomysł z wydłużeniem obiegu spalin bardzo dobry w Twoim wykonaniu , niestety ruchowa przesłona w postaci arkusza blachy nad zasypem może nie zdać egzaminu , coś takiego miałem kiedyś u siebie i niestety powyginała się mimo iż to była blacha tzw piecowa .

W kotłach z podajnikie klonach u22 zrobiono to sklepienie z bloków szamotowych właśnie po to aby wydłużyć obieg spalin .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszperałem troche w garażu i znalazłem blachę 4 mm, szeroką na jakieś 180 mm, wygiąłem i umocowałem w piecy na bocznych wypustkach .... bandro - zerknij czy o to Ci chodziło :) przyszłościowo zamienie 4 na 10 .... foto poniżej, właśnie załadowałem piec i podpaliłem z góry już na nockę a za oknem (-)10 stopni...

post-26933-0-94130700-1327690947_thumb.jpg

Edytowane przez damdob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam gośc shkiperfil mo viadrusa u22 s do drzewa i węgl brum=natnego i żeby palić miałem i węglem dobrze zrobił z tymi blachami bo innaczej to za dużo szło w komin.

 

Bandro

Zaniepokoilo mnie to co napisales o U22s. Jak go kupowalem to celowo S a sprzedawca powiedzial, ze sie niczym nie rozni tylko przegroda wsypu dla ulatwienia wkladania wiekszych kawalkow drewna. Panowie co z tym teraz zrobic? Jeszcze nie zrobilem ani polki ani dlawikow ani blach nad komore zasypowa. Mam blache 2mm czy wystarczy na polke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam sie niepokoic bo przy tych mrozach i po jako takim opanowaniu pieca i tak wrzucam 8 weglarek wegla z groszkiem. A weglarka po zwazeniu to 14kg. Zostane palaczem bankrutem.

 

Czytalem w instrukcji o jakichs 2 szt przegrod wlotow spalonowych do tlumienia wylotu spalin, ktore sie wyjmuje do czyszczenia. Czy ktos z was to dostal z piecem? Czy to mozna kupic? Jest napisane ze powinienem miec 2 szt! Cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd

czytalem tez i widzialem na schemacie pieca u22 jakas przegrode komory spalania. Czy to przypadkiem nie chodzi o polke wydluzajaca droge spalin? Moze mozna to kupic oryginalne?

 

Czy blacha 2mm na polke wystarczy? Jaka przestrzen zostawic pomiedzy polka a sklepieniem komory spalania? .

 

Nie wiem czy mnie przypadkiem ten piec nie przerasta? Zaczynam sie powaznie niepokoic. A tu jeszcze 2 miesiace opalania. Zbankrutuje chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam sie niepokoic bo przy tych mrozach i po jako takim opanowaniu pieca i tak wrzucam 8 weglarek wegla z groszkiem. A weglarka po zwazeniu to 14kg. Zostane palaczem bankrutem.

 

Czytalem w instrukcji o jakichs 2 szt przegrod wlotow spalonowych do tlumienia wylotu spalin, ktore sie wyjmuje do czyszczenia. Czy ktos z was to dostal z piecem? Czy to mozna kupic? Jest napisane ze powinienem miec 2 szt! Cdn.

 

właśnie odnalazłem swoją instrukcje ... i nr. 1.07 - przegroda kanału spalinowego - mam fizycznie 2 szt blaszek z otworami, po prawej i po lewej stronie na spodzie tak jak zaznaczyłem na fotce poniżej... wyciągam je do czyszczenia, są ruchome ...

a jesli chodzi o spalanie to przy obecnych temp. za oknem (-)15 mój piec trzyma 6 godzin temp 60 stopni na swoim zegarze a potem zaczyna spadać ... 9 kg orzecha...

oglądałem allegro i strone kotly.com - od nich kupiłem piec - ale nie widzę żadnych oryginalnych półek - http://kotly.com/index.php?manufacturers_id=14&page=1&sort=3a

post-26933-0-93390900-1327828819_thumb.jpg

Edytowane przez damdob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na kotly.com pod hasłem : Ling - Deflektor - Płyta szamotowa do kotła LING DUO 25 kW - komplet

post-26933-0-64447700-1327833257_thumb.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już widziałem przegrody wylotów kominowych u kolegi. To takie żeliwne ramki, które się nakłada za wsypem i przed wlotem to kanałów kominowych. Ja tego nie mam bo nie miałbym tego gdzie położyć.

 

Tak Właśnie o tą przegrodę z szamotu chodzi, która będzie pełnić rolę takiej półki. Radost to pokazał na swoim projekcie przebudowy pieca. Mianowicie położył blachę przesuwną na półkę szamotową, która dochodzi do drzwiczek podczas palenia a podczas załadunku trzeba ją nasunąć na płytę szamotową.

A propos Radost też ma wersję S (lub D w czeskiej wersji). On ma trochę inne zakończenie z przodu przegród kanałów kominowych. On ma pionowe lamelki dzięki którym spaliny będą przechodziły do komina pod przednimi blachami zasłaniającymi drzwiczki. Ja mam z przodu tych kanałów łącze odlewu żeliwnego i jak tam wstawię te zasłaniające blachy pionowe to na spaliny będę miał tylko gdzieś 1 cm prześwitu na całej szerokość dolnej listwy wlotu komina. Zastanawiam jak rozwiązać sprawę dalej aby zablokować wyciąganie spalin od przodu. Bo to musi być tak, żeby PG dochodziło do komory spalania a nie nad półkę do kanałów kominowych.

 

Jutro dzwonię do Klimosza zapytać o tą półkę szamotową. Tak się jeszcze zastanawiam. Czy lepiej taka prosta półka czy lepiej tak jak Ty zrobiłeś taki daszek z blachy. Jak wymyślę co zrobić aby PG dochodziło do komory spalania to półka z blachą przesuwną.

 

PS

Dorobiłem sobie klapkę do miarkownika ciągu i zasypuję teraz od góry na żar. Cichutko w kotłowni bez tego wentylatora aż miło. A jak będę rozpalał od góry to tylko do 2/3 komory zasypowej i wtedy powietrze dojdzie na górę do strefy spalania. To będzie lepsze rozwiązanie niż z tym wentylatorem bo on tylko dół chłodził.

 

Mam nadzieję, że w końcu będę mógł zająć się czymś innym niż piecem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... Wszystko w głowie przemyślane, jest gotowy projekt. Oceńcie, skomentujcie... :rolleyes:

 

f5ef0a3f28097814m.jpg

 

 

Witam

 

Mnie się tam ten projekt podoba. Jak nie zrobisz to nie będziesz wiedział czy zadziała.

 

A propos tej płyty szamotowej. Czy kupisz ją u Klimosza? bo tech chcę taki deflektor zrobić. A jak rozwiążesz sprawę dolotu powietrza górnego do komory spalania? Czy położysz na podpórkach (na ściankach bocznych wymiennika) dodatkowo jakieś podpory czy tą blachę nasuwną będziesz profilował żeby po dosunięciu do drzwiczek przylegała nad otworem PW?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na jutro blachy więc jutro będę je kątówką dopasowywał do drzwiczek pieca. W załączeniu plik excel na którym jest schemat jak u siebie wymyśliłem półkę i kierownicę spalin. Jak się nie sprawdzi blacha to kupię szamot. Może ktoś zaopiniować?

U22.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką chcesz dać tę blachę , pisałem wcześniej że kotłowa się powyginała , miałem już coś takiego , teraz zrobił bym z żeliwnej takiej jak idzie na płytę do kuchni węglowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, własnie poprawiłem moja blache (półkę) po przez dospawanie wydłuzenia 50 mm i teraz ładnie dochodzi do drzwi PG, zgodnie z twoją podpowiedzią shkiperfil zostawiłem tylko dławiki środkowe, piec wyczyściłem łącznie z rurą do komina - była tydz. temu czyszczona i znów bardzo dużo w niej było syfu - jak na razie śmiga aż miło patrzeć, zobaczymy jak będzie sie zachowywać z upływem kolejnych dni ... Pozdr.

Edytowane przez damdob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze piec mi sie tak rozgrzał ze trzyma temp 85 stopni już 2 godz i nie mogę czopa przymykać na kulce bo zaraz mi rosna bary na 2-3, na zewnątrz (-)10 a w domku (+) 25... nie wiem czy to ta półka ? czy dzisiejsze czyszczenie ?? ... te bary mnie niepokoją, zawsze miałem delikatnie ponad zerem, dajcie jakąś podpowiedź ... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem taki lewy że nie umiem palić w tym kotle :(

Wiem że to dobry kocioł ale trzeb go umieć obsługiwać. Ja niestety pale w nim jak w kuchni czy piecyku.

 

Rano przerusztuje żar, nakładam troche drewna z 4 klocki i zasypuje węglem (3cm-10cm) z 5 łopatek, w kg będzie z 4kg. Miarkownik mam ustawiony na 70stopni i tak niby przymyka. Popali się z 2h i zimno się robi i znów muszę iść. Boje się zasypać go do prawie pełna. Nigdy nie przytykam czopucha. Wiem że jestem do niczego palaczem niestety. Pale tak jak pisze w instrukcji od dołu

 

Dodam że palę od 10 października do dzisiejszego dnia 31.01.2012 spaliłem podan 2tony węgla i 4metry drewna. Myśle czy to nie za dużo i czy jak bym zasypywał do pełna to czy lepiej by się to nie paliło i oszczędniej. Dodam że wcześniej ustawiony miarkownik był na 60 stopni. Od tygodnia jest na 70.

 

Odrazu sory ale tak to jest jak ktoś jest ciemny tak jak ja

Edytowane przez ma1kel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz układu zamkniętego i naczynia przeponowego to taki wzrost świadczy że ci naczynie wyrównawcze zamarzło i może byc lipa

 

pozdrawiam

Jameess

 

naczynie przeponowe mam w kotłowni a zbiornik wyrównawczy na strychu owinięty grubo wata mineralna, nic nie zamarzło... piec wrócił do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.