Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Opinie Użytkowników Kotłów


bnocds

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie znam się na tym kompletnie, a stoję przed wyborem kupna kotła gazowego.

Sprzedawcy w okolicznych sklepach polecili mi takie piece:

 

-ACV kompakt solo 24

-Wolf CGG 2 24KW

-Junkers Cerapur smart zsb 22

 

Czy ktoś z forumowiczów ma może u siebie któryś z ww. kotłów i może podzielic się opinią na ich temat?

Dom ma około 200m2 dwie łazienki, wymiennik będzie ok.100-120l.

 

z góry dziękuję za odp.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 7 sezonów grzeję WOLFEM FNG- 34kW z leżącym zasobnikiem 200L. Po pierwszym uruchomieniu piec działa bezawaryjnie.

Raz do roku piec jest czyszczony szczotką i odkurzaczem i gra muzyka. Nawet częste zaniki zasilania nie wpływają na dobrą pracę.

Jedynym mankamentem jest zużycie gazu -w zimie przy temp -25C piec pali 30m3/ dobę - dom ok.320m2 + piwnice też częściowo grzane - razem ok.400m2- tylko grzejniki płytowe.

Jeśli mogę polecać to WOLF tylko trzeba do niego kupić wszystkie elementy tj piec, wymiennik, regulator pieca i pokojowy, rury i pompa do wymiennika -drogo ale ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łukasz,

 

Na temat firm.

Uprzedzam, że osobiście nie użytkowałem żadnego z tych kotłów, a obecnie nawet nie mam w domu inst gazowej.

Parę lat temu byłem u znajomego klienta, który zajmuje się dystrybucją różnych kotłów. Po godzinach sklep zamknięty siedzimy obok w biurze. Wchodzi jakiś gościo z ulicy i pyta czy tu sprzedają Junkersa, on chce kupić tylko tą markę. Ponieważ jego babcia ma w Gdańsku taki piecyk z przed wojny i nadal pracuje :(

Szczęka mi opadła :lol: gościo faktycznie kupił Junkersa :(

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś chyba robili porządnie, albo gościo kit wciskał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto rozważyć zakup kotła Immergas. W Czechach i na Słowacji ma już renomę równą największym, u nas chyba w kondensatach są już tez w ścisłej czołówce. Przede wszystkim dłuższa gwarancja i to nie oferują kotłów inwestycyjnych na rynek detaliczny tak ich pacha do przodu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Łukasz,

 

Na temat firm.

Uprzedzam, że osobiście nie użytkowałem żadnego z tych kotłów, a obecnie nawet nie mam w domu inst gazowej.

Parę lat temu byłem u znajomego klienta, który zajmuje się dystrybucją różnych kotłów. Po godzinach sklep zamknięty siedzimy obok w biurze. Wchodzi jakiś gościo z ulicy i pyta czy tu sprzedają Junkersa, on chce kupić tylko tą markę. Ponieważ jego babcia ma w Gdańsku taki piecyk z przed wojny i nadal pracuje :P

Szczęka mi opadła <_< gościo faktycznie kupił Junkersa ;)

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś chyba robili porządnie, albo gościo kit wciskał :)

 

 

No właśnie o junkersie słyszałem, że te nowe nie są już tak dobrze wykonane. Ale czy to prawda? czy tylko mit, trudno wyczuć.

 

 

 

Na pewno warto rozważyć zakup kotła Immergas. W Czechach i na Słowacji ma już renomę równą największym, u nas chyba w kondensatach są już tez w ścisłej czołówce. Przede wszystkim dłuższa gwarancja i to nie oferują kotłów inwestycyjnych na rynek detaliczny tak ich pacha do przodu. Pozdrawiam.

 

 

No tak, immergas też dobry tylko nie ma go u nas w bliskiej okolicy, także i z serwisem gorzej. A z tych firm, które wcześniej podałem miałbym na miejscu. Co do długiej gwarancji to acv daje ja na 5 lat.

 

Tak więc nadal nie wiem który byłby lepszy, może ktoś jednak używa któregoś z tych i opowie jak się sprawuje:

- acv

- wolf

- junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy załozyc google i o to co nam wychodzi ;)

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce

Z tych trzech które podałes to tylko junkers

ewentualnie termet albo vaillant bo są podobnej dobrej jakosci co junkers

i w podobnym przedziale cenowym

Wez tez pod uwagę dostępnosc serwisu w twojej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Nie znam się na tym kompletnie, a stoję przed wyborem kupna kotła gazowego.

Sprzedawcy w okolicznych sklepach polecili mi takie piece:

 

-ACV kompakt solo 24

-Wolf CGG 2 24KW

-Junkers Cerapur smart zsb 22

 

Czy ktoś z forumowiczów ma może u siebie któryś z ww. kotłów i może podzielic się opinią na ich temat?

Dom ma około 200m2 dwie łazienki, wymiennik będzie ok.100-120l.

 

z góry dziękuję za odp.

Pozdrawiam

Łukasz

 

Nie wiem czemu nie pytasz o kocioł np. Vaillant ?

Marka sprawdzona przez wielu (znajomi je mają i chwalą jednofunkcyjny kondensat 24 kW , nazwy modelu nie pamietam)

 

Ja osobiście posiadam piec ACV Prestige 18 Excellence, do tego zasobnik 100l.

 

Zdecydowanie ODRADZAM tą firmę.

 

Bardzo duża ilość awarii i kiepski serwis. Dodam, że jedni serwisanci potrafią "oczerniać" i zwalac winę na swoich kolegów po fachu - serwisantów tej samej marki!!!

 

Firma ta ma dobrych jedynie sprzedawców, nic więcej. Gdy już kupisz sprzet za grube pieniądze, zapomnij o pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.