Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Dwóch Rozdzielaczy Od Podłogówki


Mabram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam i szukam i nic konkretnego nie mogę znaleźć. Dom ok.200m/kw w calości ogrzewanie podłogowe. Na piętrze jeden rozdzielacz 12 obwodów i na parterze również rozdzielacz 12 obwodów. Pod rozdzielacze dodatkowo podłączone drabinki z łazienek. Docelowe zasilanie pompa ciepła, w salonie kominek ale nie z płaszczem wodnym - palenie rekreacyjne. Może ktoś podzieliłby się informacją jak to wszystko. Założenie moje było takie żeby sterować oddzielnie piętrem i parterem. Myślałem żeby może wstawić po jakimś regulatorze pokojowym po jednym na piętro. Chodzi o to że np: gdy na palę w kominku odcina ogrzewanie na dole. Chciałbym również aby pompa ciepła chodziła jak najwięcej w drugiej taryfie.

 

Pozdrawiam

MAbram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witaj.przykro mi ale ja nic nie pomoge,mam identyczna sytuacje.ja mam juz kupione termostaty pokojowe i rozdzielacze z elektrycznymi silownikami regulujacymi ktore trzeba podlaczyc do tzw elektrycznej listwy rozdzielajacej.Co do calaj hydrauliki mam tylko wypuszczone rury do kotlowni polaczone z rozdzielaczami ktore instalator pompy zrobi z nimi co trzeba.Nie wiem jaka pompe bedziesz instalowal kolego bo ja naszukalem sie w interneci na temat ukladu mieszajacego do podlogowki(pompy ,czujniki ,zawory itd)a co sie okazalo to pompe ktora bede instalowal posiada juz caly uklad w sobie wiec wystarcza same rozdzielacze podlaczone do podlogowki.Jak bys mial jakies wiadowosci to daj znac.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Własnie ja też cały czas zbieram informacje, w przeciwieństwie do ciebie kolego mam rozdzielacze ale bez żadnych elektrozaworów. Sterowanie miało być proste. Kolega powyżej podsunął mi pomysł z elektrozaworami.

A więc mój pomysł jest nastepujący: dałbym jedna pompa obiegowa na podłogowkę (na dwa rozdzielacze), za pompa trójnik i po jednym elektrozaworze który bedzie miał za zadanie obsługiwać cały rozdzielacz. Pod ten elektrozawór podłączyłbym jakiś sterownik z pomiarem temperatury ktory bedzie sie znajdował np: na parterze. Tak samo z drugim elektrozaworem tyle że podpięty sterownik z piętra.

W ten sposób mam możliwość sterowania każdym rozdzielaczem z osobna. Zostaje jeszcze kwestia sterowania pompą obiegową i czy jedna pompa pociagnie 1400 m/b rury w odcinkach 60-80m/b?

Chciałbym aby moja pompa ciepła max pracowała w drugiej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , można to zrobić na jednej pompie ,,6" i dać takie urządzenie które wyłączy pompe jeśli dwa elektro zawory zostaną zamknięte a gdy tylko jeden to pompa pracuje dalej . Lub dwie pompy 4 i gdy zawór się zamyka to wylącza pompę .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się rozkręcamy trochę ;). Wszstkie pomysły mile widziane. "Tomekb" a co to za użądzenie proponujesz?

żeby wyłączało pompę obiegową. Masz coś ciekawego na myśli? ;) .Tak sie zastanawiam czy taki sterownik który będę miał po jednym na kondygnacji mógłby sterować elektrozaworem i również pompą?

Pozdrawiam

Mabram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Widzę że się rozkręcamy trochę :angry:. Wszstkie pomysły mile widziane. "Tomekb" a co to za użądzenie proponujesz?

żeby wyłączało pompę obiegową. Masz coś ciekawego na myśli? :angry: .Tak sie zastanawiam czy taki sterownik który będę miał po jednym na kondygnacji mógłby sterować elektrozaworem i również pompą?

Pozdrawiam

Mabram

Witam , jest coś takiego bardzo prosty układ scalony na 5 siłowników , gdy się wyłączą wszystkie siłowniki wtedy wyłacza się pompa .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiesz opcja z tymi siłownikami to chyba tylko jeśli by miała być jedna pompa na cała podłogówka, bo myśle jakby miały być dwie pompy (oddzielnie na piętro i parter) to chyba nie potrzeba żadnego elektrozaworu tylko zrobić to poprzez wyłączanie pompy (sterownik pokojowy chyba rozłączał pompę obiegową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.