Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy! Kocioł Cieknie, Kupiony Nowy, Montowac Czy Wymienic?


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam serdecznie całą społecznoś forum.

Od razu przedstawię Wam swój problem.

Mianowicie, w domu o pow. ok 200 m przez kilka lat nikt nie mieszkal. Postanowiłem uruchomic tam c.o. i po wymianie kilku kaloryferow (były pękniete), przyszedł czas na kociol. Przy jego uruchomieniu okazalo sie ze przecieka, chociaz był praktycznie wcale nie uzywany (był chyba robiony gdzies prywatnie bo nie ma żadnej tabliczki znamionowej), w zwiazku z tym, hydraulik zakupił i przywiózł już nowy kociol (mnie akurat wtedy nie bylo) Elpro Kos Plus 18 kw. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale na parterze zostaly zamontowane kaloryfery aluminiowe a na piętrze żeliwne.

Czy wg Was bedzie to dobre rozwiazanie? Czy wymienic to na cos innego?

Mam czas na decyzje dzisiaj do godziny 14:00. Pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Kocioł Elpro zamontowany. Okazało się że to jest jednak zwykły Kos a nie Kos plus, ale hydraulik założył mi do niego nadmuch i ten regulator elektroniczny i śmiga jak Kos plus (powiedział że to budowa ta sama). W każdym razie póki co wszystko jest OK, grzejniki cieplutkie aluminiowe i żeliwne, zobaczymy jak będzie jak zrobi się chłodniej.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Postanowiłem uruchomic tam c.o. i po wymianie kilku kaloryferow (były pękniete), przyszedł czas na kociol. Przy jego uruchomieniu okazalo sie ze przecieka, chociaz był praktycznie wcale nie uzywany (był chyba robiony gdzies prywatnie bo nie ma żadnej tabliczki znamionowej), ... "

 

Jak rozwaliło żeberka to pewnie i kocioł był zamarznięty - raczej nie do naprawy jeśli spoiny wew. bo jak tam się dostać teraz ze spawarką? Te grzejniki Al są w dodatku bliżej kotła, no i 'szybciej' pracują od żeliwnych, więc może być konieczne lekkie przydławienie ich regulacyjnym zaworkiem termost. na grzejnikach!

Test pełny to dopiero w zimie, bo wtedy wychodzą 'kwiatki grzewcze' gdy instalka obciążona solidnie :o Jeśli jest pompa, to sprawdź jej kondycję (było zamrożenie) i koniecznie - filtrowanie przed pompą, bo syfu tam się zebrało po tych wieloletnich przejściach... I trzeba ten filtr czyścić na dodatek :)

 

Pozdr - Adam, mam też instalkę mocno reformowaną, ale po przejściach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :) Ludzie doradźcie co robić!!!

 

Mam piec węglowy spawany solidny kupiony razem ze starym domem. Chata juz wyremontowana instalacja nie...ponieważ wyglądała na solidną i nie sprawiającą kłopotu, aż tu nagle zaglądam do pieca(komory spalania ) a tam na ściankach mikro kropelki wody.... co to może oznaczać? mikro przecieki ,korozja- rozglądać się za nowym kotłem...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam na ściankach mikro kropelki wody.... co to może oznaczać? mikro przecieki ,korozja- rozglądać się za nowym kotłem...? :)

Przewietrz porządnie kotłownię - ja przy tych temp na zewnątrz i robotach murarskich w środku też obserwuję kondensat na rurach ZW i w kotle - to ustępuje po wywietrzeniu otwartego kotła :o Jeśli jest perforacja, to powinna być już kałuża pod kotłem - dla pewności możesz spróbować przepalić przy odciętym powrocie (żeby nie grzać żeberek w upale) - jak po osiągnięciu 60st (kilka min) dalej te krople tam będą, to możesz zacząć przygotowania go demontażu....

Nie martw się na zapas :)

 

Pozdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.