Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zrębki-jak Suszyć?


kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiem na pytanie jak ja to widzialem na wlasne oczy. Od razu mowie ze chodzilo o duze ilosci zrebkow-okolo 200 m3. Rebak rozdrabnial klody i galezie na zrebki a zrebki te byly formowane w kupe wielkosci okolo 4 m wysokosci. Ten kopiec przykrywany byl czyms w rodzaju agrowlokniny-w celu odprowadzenia wody w trakcie ewentualnych opadow. Cala ta kupa zrebkow znajdowala sie na podlozu betonowym- na ziemii moga po prostu zamienic sie w kompost. Wskutek naturalnych procesow fermentacji, w masie zrebek podnosila sie temperatura i zrebki schly tak gdzies do 20 procent wilg. Potem transportowane byly do rezerwuaru odpowiedniej wielkosci gdzie specjalne przesuwnice hydrauliczne dozowaly zrebki wprost do zbiornika o poj 1m3 a stamtad mechanizm pobierajacy kotla zadawal kotlowi odpowiednie porcje. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z suszeniem wykorzystującym fermentację może ma jakiś sens, ale warto zdawać sobie sprawę, że (naturalne) podwyższanie temperatury stosu wilgotnych zrębek odbywa się kosztem zużywania energii w nich zawartej. Nie ma nic za darmo- fermentacja to spalanie na mokro... Wydziela się dwutlenek węgla- z zużytego węgla, które zawiera drewno. Tak więc w rezultacie tych zrębek pozostaje trochę mniej, nawet jak ich objętość

nie ulegnie zmianie.

 

Zrębek nie używam dużo, suszę podczas słonecznych dni na sporej plandece rozłożonej wprost na trawniku- jeden porządny dzień ze słońcem w zasadzie wystarcza, warto tylko rozkładać całość w cienkiej warstwie i co jakiś czas przemieszać. Potem ładujemy je do worków i ... do wiaty. HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to ja jestem ten od skrzynek.... ;-)

 

Zrębki lubią sobie pleśnieć albo gnić. Nawet w skrzynkach. Myślę, że najlepsze wyjście to właśnie cienka warstwa na dużej powierzchni tak jak opisał heso i jeszcze jeden kolega w innym wątku o rębakach (podłoga w stodole).

Skrzynki są wygodne przy zrębkowaniu, ale nie zawsze chronią przed gniciem, czy pleśnią - chociaż może jakby miały przewiew z każdej strony i słońce to było by lepiej? U mnie są pod wiatą. 3 kolumny po 10 szt. przy ścianie (z przerwą). Każdy musi spróbować, bo to zależy ile jest wody w materiale wejściowym i jakiej wielkości są zrębki - im mniejsze i bardziej mokre tym gorzej. Worki raszlowe już mam i będę z nimi eksperymentował. Trochę się właśnie obawiam, że ciężko będzie z nich zrębki wyciągnąć. Aktualnie podsuszone w skrzynkach zrębki przekładam do worków raszlowych. Skrzynki to dla mnie bufor między gałęziami a workiem.

 

Worek jutowy ze świeżą zrębką mógłby się chyba nawet zapalić przy fermentacji, robi się gorący!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście mieszkam paręnaście kilometrów od Wisły na wzgórzu i nic mi nie grozi, choć jako pracownik instytucji zajmującej się nadzorem dróg mogę powiedzieć, że walczyliśmy z powodzią.

Szkody są znaczne, w tym np uszkodzone mosty.

Powracając do zrębek obseruję, iż spalnie jest bardziej wydajne w porównaniu do tej samej ilości opału nie poddanego pocięciu na zrębki. Opał np w postaci patyków spala się bardziej chaotycznie i dużo szybciej od zrębek.

W mioim przypadku - kocioł 25KW, 10l zrębek i woda ukrop.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.