Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Tema Pieca Zębiec Kmw


Adam77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , przymierzam sie do wymiany kotła, ze starego zębca opalanego koksem na miałowy z mozliwoaścia palenia drewnem lub węglem, czy ktos miał juz jakies doswiadczenie z tego typu kotłem chodzi mi o jakosc, ekonomie i jak ogólnie sprawuje sie te kotły. Szukalem na forum cos na ten temat ale praktycznie nic nie znalazłem.Tu jest ten kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że będziesz rozczarowany Zębcem. Te robione aktualnie nie są już tak trwałe jak kiedyś. Może warto rozważyć zakup kotła SAS MI.

 

Na Allegro bym nie robił tak poważnego zakupu. Poszukaj sklepu online który wysyła towar z płatnością przy odbiorze. Płacisz po rozpakowaniu. I uważaj na koszty przesyłki. Niektórzy lepiej na tym zarabiają niż na samym kociołku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Zębiec pracował 20 lat, teraz 6-7. Wiele było już o tym na forum. Żyjemy w czasach kiedy celowo skraca się żywotność wielu urządzeń. Dobry przykład z naszej branży to kotły gazowe. Teraz już chyba tylko kupując kocioł żeliwny możesz liczyć na wieloletnie (np. 20 lat) użytkowanie.

 

Wcale nie jestem szczególnie źle nastawiony do Zębca. Po prostu smuto sie robi, gdy rodzima firma produkuje dla marketów gdzie "sprzedawca techniki grzewczej" zastanawia się dlaczego te niebieskie pralki stoją w jego dziale ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że będziesz rozczarowany Zębcem. Te robione aktualnie nie są już tak trwałe jak kiedyś. Może warto rozważyć zakup kotła SAS MI.

 

Na Allegro bym nie robił tak poważnego zakupu. Poszukaj sklepu online który wysyła towar z płatnością przy odbiorze. Płacisz po rozpakowaniu. I uważaj na koszty przesyłki. Niektórzy lepiej na tym zarabiają niż na samym kociołku.

 

Pozdrawiam

 

Witam

Dlaczego nie na allegro.

Może poszukać sprzedawcy u którego ma transport gratis i płatność przy odbiorze.

Po dowiezieniu można przed rozładunkiem obejrzeć sobie towar i jak złom to zadzwonić

że niezgodny z opisem i nie biorę.

Pozdrawiam

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobby anty-Zębiec działa. Dlaczego nie krytykujecie kotłów firm niemieckich. Ja mam nowego Zębca i jestem bardzo zadowolony, dobra blacha, łatwość czyszczenia, uniwersalność w spalaniu paliw. wysoka jakość produktów, czyli dobre bo POLSKIE. Zdecydowanie nie potwierdzam krótkiej żywotności w/w kotłów. Po dwuletnim okresie użytkowania blacha nie wykazuje najmniejszych śladów korozji. Kocioł pracuje przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Po dwuletnim okresie użytkowania blacha nie wykazuje najmniejszych śladów korozji. Kocioł pracuje przez cały rok.

A możesz mi pomóc w doborze poprawnych parametrów dla kotła KMW 16KW z Zębca. Zakupiłem właśnie taki kocioł i chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy dostosowywaniu parametrów spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.