Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł !


Kerad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem że to temat stary jak świat , ale naprawdę nie wiem co zrobić. Mam do ogrzania 80 metrowe mieszkanie w starej kamienicy - parter , kocioł w piwnicy pod mieszkaniem , ściany nieocieplone, okna do wymiany, instalacja miedziana + ogrzewacz wody80l.Skłaniam się do zakupu pieca tzw. na wszystko z naciskiem na opalanie węglem ,miałowy nie wchodzi w rachubę ze względu na konieczność montażu wkładu kominowego - budynek wielorodzinny.Trochę się rozglądałem, ale czym dłużej patrzę tym mniej wiem.Zależy mi na tym by piec przy maksymalnej mocy nie wymagał obsługi przez 12h.Kwota max. to 3000 - 3200zł. Z góry serdeczne dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły o mocy do 12 kW mają raczej małe komory zasypowe. Bardzo ciężko jest uzyskać zasyp co 12 h (pomijając typowe miałowce). Przeliczając dane co do spalania jakie podają różni producenci wyszło mi 5 - 8 godzin dla kotła węglowego. Sam jestem ciekaw co kupisz i jaką częstotliwość uzupełnienia paliwa uzyskasz. Myślę, że dobrą alternatywą będzie zwykłe, klasyczne Ogniwo Biecz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ! Oglądałem kiedyś kocioł SAD Plus 12-tkę z Makowa Maz. - duży zasyp ale bardzo prostą konstrukcja więc nie wiem jak to by było z ilością spalanego opału.Jeżeli ktoś ma doświadczenia z takim kotłem to b. proszę o opinię.Drugą alternatywą jest kocioł Elpro KOS plus 9-11kW. Swoja drogą zewnętrznie bardzo przypomina kocioł Defro i o dziwo jest od niego sporo cięższy przy podobnych gabarytach.Przyglądałem się Podanemu przez Ciebie Kotłowi Ogniwo i fakt ma dużą komorę zasypową , więc mam jeszcze większego klina.B. proszę jeśli macie doświadczenia z tego typu kotłami a raczej kociołkami to proszę o opinię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ogniwo Biecz 13kW 'mam' u wuja zatem czasami go obsługuję. Z życia wzięte: zima, -5oC, 85m2, miedź 18-15 + 65 żeberek alu (ZA MAŁO !)- w komorze przekładaniec: warstwa węgla, warstwa ćwiartek bukowych i znów węgiel a na górę czapka z 3-4 łopatek miału-->11-12h. Kupiłem z ciekawości paczkę brykietu Ruf--9kg-->na kotle 80oC-->4h. Gdybym jeszcze Właściciela namówił na palenie węgla od góry--byłoby cudownie.

Kocioł solidnie wykonany, przez znanego, starego , doświadczonego producenta, w pełni kompletny z bardzo dobrze wykonanym wymiennikiem(długi obieg spalin o dużej powierzchni--> przy 70 na wyjściu kot śpi na czopuchu). Komora 28litrów (27,5 szer.x37 dł.x28 wys.-ok.18kg węgla)-i na drewno ,i na węgiel ,i na koks.Najlepiej na 'węgiel od góry'--http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-węgla-kamiennego

 

Kocioł mocniejszy niż się wielu przyszłym posiadaczom wydaje.U Wuja ewidentnie się dusi.Dobrze, że masz C.W.U.-szkoda, że tylko 80L.

Za 2080zł (kocioł 1960+80zł.-miarkownik ciągu)-dostajesz ,moim zdaniem, pełnowartościowy kocioł i transport gratis. Bez komentarza.

kotly.com albo fuego.pl

Powodzenia.Stoker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.