Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kociał Kupić?


AG2R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Remontuję obecnie sklepik: łączna powierzchnia 64 m, wysokość 2,75, ściany cegła dziurawka, okno drewniane - szyby zespolone, drzwi plastikowe, szyby zespolone, docieplę go styropianem 10 cm. posadzka izolowana styropianem, strop płyty żerańskie, izolowane od środka styropianem chyba 5 cm.

 

Jaki kocioł polecacie Panowie. Chciałbym aby był jak najprostszy w obsłudze, ze sterowaniem elektronicznym. No i w rozsądnej cenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kocioł polecacie Panowie. Chciałbym aby był jak najprostszy w obsłudze, ze sterowaniem elektronicznym. No i w rozsądnej cenie. :)

 

Witam!

Potrzebujesz Kotła o małej mocy, ok. 4 kW, max. 6 kW. Może się mylę (bo trudno poznać ofertę wszystkich producentów kotłów), ale takie kotły są produkowane bez elektroniki. Jednak moim zdaniem nie przeszkadza to w prostej obsłudze. Jest w nich zwykle stosowany miarkownik ciągu, który zdaniem wielu forumowiczów bardzo dobrze się sprawdza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję żebyś rozejrzał się w ofercie mniej znanej firmy Instalco z Łaszczowa http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=1. Mniej znana ale gość wykonuje porządne kotły od 36 lat. Szczerze je Tobie proponuję.

 

 

A cos wiecej o tych kotlach napisz: zalety i wady.gdzie mozna zobaczyc ich przekroj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły firmy INSTALCO są dość tajemnicze. Trzeba zgadywać jak wygląda przekrój tych kotłów. Mój sąsiad od 3 sezonów pali w kotle miałowym z Kotłospawu. Chwali go i twierdzi, że wart jest swej ceny (niewygórowanej). Na stronie firmy Kotłospaw są zdjęcia, przekroje, dane techn. kotłów, więc można sobie pooglądać. Dla AR2R pasowałby chyba kocioł uniwersalny ("wszystkopalny") UKS - I typoszereg, 5÷8 kW. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły firmy INSTALCO są dość tajemnicze..... Pozdrawiam.

 

Palę w tej "tajemnicy" drugi sezon :)

Zadzwoń do nich, albo poproś o materiały, pokażą wszystko z najmniejszymi detalami. Przed zakupem u nich na żywo u klientów mogłem zobaczyć identyczne kotły, plany, schematy, itp.

Po zakupie nie olali (jak to bywa standardowo), jeden z współwłaścicieli był u mnie trzy razy. I warto wspomnieć, że jedyni potrafili również wykonać telefony z informacjami o nowinkach czy zapytać czy wszystko w porządku po kilku miesiącach użytkowania...... :)

Dobrze by było, żeby wszyscy producenci tak podchodzili do tematu. A nie np. kazali "pan przywiezie to się zobaczy" - kibel ze spłuczką na gwarancji baran kazał mi wieźć :) :)

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel Instalco jest jednym z niewielu normalnych szefów firm produkujących kotły, bez urazy oczywiście dla nikogo. To on dzwoni do klientów i pyta jak się sprawuje jego kocioł, dzwoni do instalatorów z nowinkami i robi kotły o dowolnej ilości wlotów i wylotów ogrzanej wody w dowolnym kącie i stronie wylotu spalin pod kątem potrzeb lub fanaberii klientów. I to wszystko na telefon i bez dopłaty.

 

Szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę w tej "tajemnicy" drugi sezon :)

Zadzwoń do nich, albo poproś o materiały, pokażą wszystko z najmniejszymi detalami. Przed zakupem u nich na żywo u klientów mogłem zobaczyć identyczne kotły, plany, schematy, itp.

Po zakupie nie olali (jak to bywa standardowo), jeden z współwłaścicieli był u mnie trzy razy. I warto wspomnieć, że jedyni potrafili również wykonać telefony z informacjami o nowinkach czy zapytać czy wszystko w porządku po kilku miesiącach użytkowania...... :)

Dobrze by było, żeby wszyscy producenci tak podchodzili do tematu. A nie np. kazali "pan przywiezie to się zobaczy" - kibel ze spłuczką na gwarancji baran kazał mi wieźć :) :)

Polecam.

 

Fotki trzeba zrobić i kolegom pokazać kociołek w środku. w robocie i w innych pozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak się okazuje, firma INSTALCO jest warta polecenia i szerszego rozpropagowania. Szkoda, że ich strona internetowa jest raczej uboga. Masz rację Kazik, posiadacze tych kotłów powinni zrobić troszkę fotek i pokazać ewentualnym nabywcom jak pracuje, jak wygląda w środku + swoje opinie i przemyślenia. Kotły kupuje się na lata, więc każda opinia jest wartościowa dla kupującego. Nic gorszego jak kupić jakiś bubel i męczyć się latami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.